رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

تولید محتوا پیج اینستاگرام

شاید مهمترین قسمت مدیریت پیج اینستاگرام تولید محتوا برای آن باشد.
از آنجایی که اصولا افرادی که از اینستاگرام استفاده می کنند به دنبال سرگرمی در گذران وقت در آن هستند محتوای ایجاد شده در عین اینکه می بایست در راستای کسب و کار شما باشد از طرفی باید جذابیت لازم را نیز داشته باشد به صورتی که کاربر احساس لذت از این محتوا داشته باشد.
ما با داشتن تیمی حرفه ای در تولید انواع محتوا به صورت ویدیو ، عکس و … توانایی تولید انواع تیزرهای تبلیغاتی و کلیپ های جذاب برای پیچ اینستاگرام شما دارد.

با سپردن تولید محتوا پیج اینستاگرام خود به رسانتو و همچنین استفاده از پکیج جذاب رسانتو در تولید محتوا، ‌می‌توانید برای پیج کسب و کار خود محتوای غنی‌، کاربرپسند‌تر و کاربردی‌تر تولید کنید و خیلی بیش‌تر از گذشته این شانس را دارید که اینگیجمنت بالا و همچنین بازخورد بهتر داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم که برای شما توضیح دهیم که چگونه یک محتوا را انتخاب کنید و سپس آن را ایجاد کنید و در نهایت آن را منتشر کنید.

صفحات اجتماعی مدیریت شده

اهداف مختلفی در تولید محتوا پیج اینستاگرام وجود دارد از جمله:

  • به هدف جذب مخاطب بیشتر: در این راستا پست های رقابتی و هشتک گذاری مناسب بسیار کارآمد است.
  • یک جامعه برای خود تشکیل دهید. مخاطبان هدف خود را بشناسید . سعی کنید در راستای جلب اعتماد آنها حرکت کنید و پست تولید کنید. 
  • قصد ایجاد همکاری و ایجاد فعالیت بین مخاطبان دارید. باید پست های چالش برانگیز بسازید، سوال بپرسید و افراد را به فعالیت دعوت کنید. 
  • قصد گرفتن کلیک دارید. در این راستا حتما باید پست های بسیار جذاب بسازید و مخاطبان را به فعالیت دعوت کنید.
  • قصد فروش بیشتر دارید. یک لینک در رابطه با فروش خود در بیو اینستاگرامتان قرار دهید. و در پست های مختلف محصولاتتان را معرفی کنید و دعوت به خرید کنید.

حال در قدم دوم هستید، از هدف تولید محتواپیج اینستاگرام خود آگاه هستید، باید یک تقویم تجاری برای خودتان درست کنید. این تقویم را می توانید در خود تقویم اینستاگرام هم بسازید، ولی در هر صورت باید تقویم داشته باشید. در این تقویم اطلاعاتی مانند:

  • انتشار محصول جدید
  • همایش های آنلاین و آفلاین
  • فروش های فصلی و تخفیف ها
  • تعطیلات و مراسم های رسمی
  • تولید محتواهای جدید مانند محتوای بلاگ ها

در قدم بعدی تولید محتوا پیج اینستاگرام باید تم های دیگری برای محتواهای خود پیدا کنید. اینکه تمامی پست ای شما هذفمند، در راستای فروش، محصولات، ایونت ها و … باشد مخاطبان شما را کسل می کند. پس شما باید به دنبال محتواهایی وابسته به محتوای خودتان باشید که با تولید آن محتواها پیج خود را از کسل کننده بودن خارج کنید.

مرحله ی بعد این است که باید مخاطبان خود را بشناسید. اینستاگرام خود را باز کنید و به قسمت Instagram insights بروید، در آنجا اطلاعات زیادی درمورد مخاطبانتان قرار دارد. اطلاعاتی از جمله جنسیت، سن و سال، لوکیشن و … که به راحتی می توانید با مخاطبان خود آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر با مخاطبانتان، باید بیو تعداد زیادی از آنها را ببینید، و در نهایت نتیجه بگیرید که در کل این مخاطب ها چه محتوایی را بیشتر می پسندند.

در قدم بعدی بیشتر وارد جزئیات می شویم، و شما باید با استایل درستی فعالیت داشته باشید. استایل پست ها و محتواهای شما که شامل رنگ ها، قالب ها، متن ها و … است باید خاص باشد و دیگران باید شما را با آن بشناسند. یعنی از روی رنگ و قالب و … باید متوجه شوند که این محتوا مربوط به شما است. این حرکت باعث برند سازی بسیار قوی برای پیج اینستاگرام شما می شود. 

در تولید محتوا پیج اینستاگرام باید یادتان باشد که که مخاطبان به هر شکلی که شما را می شناسند، شما باید به همان شکل فعالیت خود را ادامه دهید. مثلا همیشه با یک تون صدا صحبت می کنید و مخاطبان این تن صدا را که می شنوند به سرعت به یاد شما می افتند، یا اینکه همیشه به نحو خاصی مطالب خود را شروه و به پایان می رسانید. نکته اینجا است که شما باید یک سبک را برای خود نگهدارید و این سبک را ادامه دهید. 

در قدم بعدی، در ابتدا باید یک یادآوری کنم، در مقاله ی مشاوره سئو ما درمورد انواع محتواها صحبت کردیم، حال می خواهیم درمورد انواع محتواهای اینستاگرام صحبت کنیم. یادتان باشد که محتواهای اینستاگرام فقط محتواهای متنی نیستند. بیشترین نوع محتوای داخل اینستاگرام عکس ها هستند. بعد از تصاویر، محتواهای ویدیویی بیشترین تعداد را به خود اختصاص می دهند. یک نوع محتوایی که اخیرا در اینستاگرام اهمیت بیشتری پیدا کرده است، Reels است. تقریبا در تمامی پیج های موفق ریلزها را می بینید. نوع مجتوای دیگر انواع IGtv است، که محبوبیت بالایی در میان مخاطبان دارد. پس شما بر اساس نوع هدف خود انتخاب می کنید که از کدام محتوا باید استفاده کنید. 

سخن پایانی بحث تولید محتوا پیج اینستاگرام:

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، نحوه ی تولید محتوا برای پیج اینستاگرام را توضیح دادیم. از قدم اول که تعیین هدف است شروه کردیم و تا آخر که آنالیز مخاطبان شما است پیش رفتیم. اینستاگرام از جمله شبکه های اجتماعی است که مردم ایران بسیار از آن استفاده می کنند. پس اگر صفحه ی اینستاگرام ندارید، یعنی از رقبای خود عقب مانده اید. تیم رسانتو، با گروهی متخصص در زمینه ی تولید محتوای پیج اینستاگرام در کنار شمار قرار گرفته است تا نیازهای شما را برای تولید و توسعه ی پیج اینستاگرام برطرف کند. امیدواریم که از مطالب ما لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *