• خدمات عکاسی

  امروزه محتوا های بصری جایگاه بسیار ویژه ای در میان کاربران فضای مجازی پیدا کرده اند که در این بین تصاویر و عکس ها از لحاظ جذابیت، مخاطبین را بسیار تحت تاثیر قرار می دهند.

  به همین دلایل می بایست شما با بالاترین کیفیت عکس ها و تصاویر خود را در صفحات مجازی و دنیای آنلاین و دیجیتال ثبت کنید تا مخاطبین و کاربران خود را به خوبی مورد هدف قرار دهید.

  برای ثبت تصاویری با کیفیت بالا شما نیازمند به افراد متخصص و ابزار های تخصصی هستید که متخصصین عکاسی با تکنیک های منحصر به فرد از این ابزار ها به طرز هنرمندانه ای استفاده می کنند و تصاویری به یاد ماندنی را به ثبت می رسانند.

  آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با بهره گیری از افراد متخصص در حوزه ی عکاسی، خدماتی همچون عکاسی صنعتی، عکاسی اختصاصی، عکاسی محصولات و… را برای مخاطبین و کاربران خود ارائه خواهد داد.

  کافیست با ثبت شماره خود با متخصصین عکاسی ما در ارتباط باشید تا از خدمات ارزنده ی ما در این حوزه بهره مند شوید.

  پخش ویدیو

  عکاسی

  عکاسی چیست؟

  به عمل ثبت تصاویر با استفاده از دوربین، گفته می شود. اولین عکسی که در طول تاریخ ثبت شده است در سال 1826 توسط ژوزف نیسفور فرانسوی ثبت شده است. 

  تاریخچه ی مختصری از عکاسی و افرادی که باعث پیشرفت این صنعت شدند.

  عکاسی با رنگ های زیاد در دهه ی 1930 توسط کوداک شروع شد. در دهه های قبل آن همه ی تصاویر بصورت تک رنگ بودند. زمانیکه تاریخچه ی ان را می بینیم، مشاهده می کنیم که پر است از افرادی که همیشه مجبور بودند تنها باشند، و هیچ گونه حمایتی از هیچ جایی نداشته اند. پس در ادامه ی مقاله تصمیم گرفته ایم که نام تعدادی از این عکاسان، که بسیار مطرح هم بودند را با کاری که انجام داده اند را برای شما بیاوریم. 

  • جوزف نیسفور: 

  او که فعالیت هایش در سال 1826 در فرانسه ثبت شده است، اولین کسی است که نامش برای ثبت تصویر، آورده شده است. قبل از او هم دوربین برای قرن ها بود که وجود داشت، ولی یک مشکل اصلی داشتند، اینکه تصویری ثبت نکرده بودند. تنها نور را می توانستند ثبت کنند و اولین تصویر ثبت شده مربوط است به جوزف.

  • لوئیس داگور:

  اولین کسی است که ماده ی تجاری برای عکاسی را ساخت. در سال 1839 و در کشور فرانسه. این اختراع بود که عکاسی را خیلی بیشتر عملی و کاربردی کرد. این تصاویر روی یک سطح ساخته شده از نقره قرار داشتند. ولی هنوز برای خیلی از مردم گران بودند.

  • آلفرد استیگلیتز:

  او که در اواخر سده ی 1800 تا اواسط 1900 بود، در ایالات متحده بدنیا آمده بود. او معتقد بود که عکاسی هم مانند نقاشی و موزیک عملی است که هنر در آن دخیل است و فرد عکاس، فرد هنرمندی نیز هست. دیدگاهی که امروز در مورد عکاسی و هنر عکاسی وجود دارد، بخش عمده ای از آن به آلفرد استیگلیتز بر می گردد. او به عنوان اولین فردی بود که برای دیگران دیدگاه بوجود آورد.

  • دوروتی لانژ:

  او که در دهه ی 1930 در ایالات متحده بود، سبک جدیدی از این هنر را به بقیه نشان داد. یکی از معروف ترین عکس های آن دوره را ثبت کرد، با موضوع افسردگی و دپرشن. اگر عکس قدیمی دیدید که بسیار جالب بود و موضوع افسردگی را داشت به احتمال زیاد کار او باشد. او معتقد بود که هر عکسی باید داستانی در مورد آن شخص که درون عکس هست، را بیان کند. 

  • آنسل آدامز:

  او که اکثر کارهای خود را بین سال های 1920 تا 1960 ثبت کرده است، متولد ایالات متحده است. سبک او لنداسکیپ یا دورنما است. اکثر عکاسی او از مناظر طبیعی است و رئال پسند است. هرچند که بسیاری از افراد معروف عکاسی از چهره را قبول کردند، ولی او عکاسی از منظره را دوست داشت و به عنوان حرفه ی اصلی قبول کرد. و او را به عنوان قهرمانی در سبک خودش در کشور آمریکا می شناسند.

   

  عکاسی

  آیا نیاز به یک دوربین بسیار قوی دارید؟

  بسیاری از افراد معتقدند که دوربین موبایل آنها، بسیار مناسب این کار است و اصلا نیازی به خرید دوربین عکاسی ندارند. در واقعیت باید گفت که آنها اصلا اشتباه نمی کنند. چرا که شغل اصلی و کار اصلی آنها این هنر نیست، بلکه آنها تنها عکس ها را برای شبکه های اجتماعی و … نیاز دارند و عکاسی برای آنها یک تفریح است.این مسئله با گوشی موبایل بسیار سریع تر و راحت تر است برای این افراد، و نیازی به آموزش زیاد در این زمینه ندارند. 

  برای کار عکاسی به چه ابزاری نیاز دارم؟

  به عنوان کسی که کار عکاسی را به طور جدی انجام می دهد، باید تمامی ابزار و جزئیات کار خود را بشناسید.

  اولین چیزی که باید به آن دقت کنید خود دوربین است. حتما در زمان خرید دوربین باید به مواردی از جمله: لنز قابل تغییر داشته باشد. شما بتوانید لنزها را برای کاربری های متفاوت تغییر دهید، تا بسیار متنوع و خوب را تجربه کنید. و همچنین دفترچه ی راهنمای دوربین خود را حتما بررسی کنید تا بتوانید از تمام امکانات آن به خوبی استفاده کنید.

  نکته ی دیگری که در ابزار عکاسی باید به آن دقت کنید، لنزها هستند. شما باید برای صحنه ها و کاربری های متفاوت لنزهای مختلفی داشته باشید. ولی آگاهی و شناخت در مورد لنزها با قدرت زوم متفاوت را کم کم و به صورت تجربی کسب می کنید. نه اینکه روز اول شروع عکاسی، لنزهای متفاوتی را خریداری کنید که حتی هیچگونه اطلاعاتی در مورد آنها ندارید.

  عکاسی

  نرم افزار برای بعد.بله شما ممکن است یک سری نرم افزار برای ادیت همین الان هم داشته باشید، ولی کم کم باید کار خودتان را حرفه ای تر کنید. یکی از بهترین نرم افزارهایی که واقعا پیشنهاد می شود، نرم افزار فتوشاپ است. شرکت ادوبی نرم افزارهای متفاوتی را برای این کار پیشنهاد داده است که یکی از بهترین ها فتوشاپ است. شما می توانید با خرید و نصب نرم افزار فتوشاپ عکس هایی بسیار حرفه ای داشته باشید. 

  وسایل و امکانات دیگری هم وجود دارند که داشتن آنها مهم است ولی شما می توانید بر اساس نیاز خود تصمیم بگیرید که آیا آنها را داشته باشید یا نه

  یکی از این وسایل سه پایه است. شما می توانید بدون استفاده از سه پایه هم تصاویر خوبی را خلق کنید، ولی داشتن سه پایه باعث می شود تصاویری با کیفیت بسیار بالا داشته باشید. یکی دیگر از این وسایل کیف است، بله شما می توانید بر اساس جاهای متفاوتی که برای عکس برداری می روید، کیف های مختلفی را انتخاب کنید. مورد بعدی که باز داشتنش ضروری، ولی انتخاب مدل آن به کار خود شما وابسته است، کارت حافظه یا رم است. توصیه می شود که رم با حافظه ی بالا و با سرعت بالا خریداری کنید که در انتقال ها سریع عمل کند. در کنار کار خود، بهتر است که باتری اضافه داشته باشید.

   باتری اضافه به شما این قابلیت را می دهد که برای طولانی مدت فعالیت داشته باشید، ولی در کنار داشتن باتری اضافه شما مجبورید که هزینه ی بیشتری کنید برای خرید تجهیزات اضافه تر و همچنین باید یادتان باشد که استفاده ی طولانی مدت از دوربین ممکن است که به آن آسیب وارد کند و کم کم کیفیت مطلوبی که مدنظرتان بوده است را به شما ندهد.

  عکاسی

   سخن پایانی درباره عکاسی

  به عنوان سخن پایانی این بحث باید یک سخن از بزرگان را در ابتدا بگویم، که اگر ایده ی پشت یک عکس ایده ی خوبی نباشد، استفاده از بهترین و حرفه ای ترین دوربین ها هم تاثیرگذار نیستند. ولی باز هم ساختار دوربین انتخابی یکی از مهم ترین مسائل است. هر تصمیم جزئی که در انتخاب وسایل خود می گیرید بسیار در روند کار شما تاثیرگذار است و برای شما بسیار مهم است. ولی نکته ی بسیار مهمی در زمینه ی عکاسی وجود دارد، و آن نکته این است که هر چقدر درک خود را نسبت به دوربین و بالا ببرید، تصاویری بسیار با کیفیت تر خواهید داشت.

  همچنین شما می توانید از دیگر خدمات رسانتو مانند ساخت موشن گرافیک و مشاوره سئو رایگان بهره مند شوید.

  امیدواریم که از این صفحه لذت برده باشید. مطالب به طور مداوم برای شما به روز و کامل می شود و امیدواریم که نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید..

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای