رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

نمونه کارهای عکاسی رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.
برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.

خدمات عکاسی از محصول

امروزه محتوا های بصری جایگاه بسیار ویژه ای در میان کاربران فضای مجازی پیدا کرده اند که در این بین تصاویر و عکس ها از لحاظ جذابیت، مخاطبین را بسیار تحت تاثیر قرار می دهند.

به همین دلایل می بایست شما با بالاترین کیفیت عکس ها و تصاویر خود را در صفحات مجازی و دنیای آنلاین و دیجیتال ثبت کنید تا مخاطبین و کاربران خود را به خوبی مورد هدف قرار دهید.

برای ثبت تصاویری با کیفیت بالا شما نیازمند به افراد متخصص و ابزار های تخصصی هستید که متخصصین عکاسی با تکنیک های منحصر به فرد از این ابزار ها به طرز هنرمندانه ای استفاده می کنند و تصاویری به یاد ماندنی را به ثبت می رسانند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با بهره گیری از افراد متخصص در حوزه ی عکاسی، خدماتی همچون عکاسی صنعتی، عکاسی اختصاصی، عکاسی از محصولات و… را برای مخاطبین و کاربران خود ارائه خواهد داد.

کافیست با ثبت شماره خود با متخصصین عکاسی ما در ارتباط باشید تا از خدمات ارزنده ی ما در این حوزه بهره مند شوید.

پخش ویدیو

عکاسی صنعتی

عکاسی محصول

عکاسی

عکاسی چیست؟

به عمل ثبت تصاویر با استفاده از دوربین، گفته می شود. اولین عکسی که در طول تاریخ ثبت شده است در سال 1826 توسط ژوزف نیسفور فرانسوی ثبت شده است. 

تاریخچه ی مختصری از عکاسی و افرادی که باعث پیشرفت این صنعت شدند.

عکاسی با رنگ های زیاد در دهه ی 1930 توسط کوداک شروع شد. در دهه های قبل آن همه ی تصاویر بصورت تک رنگ بودند. زمانیکه تاریخچه ی ان را می بینیم، مشاهده می کنیم که پر است از افرادی که همیشه مجبور بودند تنها باشند، و هیچ گونه حمایتی از هیچ جایی نداشته اند.

پس در ادامه ی مقاله تصمیم گرفته ایم که نام تعدادی از این عکاسان، که بسیار مطرح هم بودند را با کاری که انجام داده اند را برای شما بیاوریم. 

 • جوزف نیسفور: 

او که فعالیت هایش در سال 1826 در فرانسه ثبت شده است، اولین کسی است که نامش برای ثبت تصویر، آورده شده است. قبل از او هم دوربین برای قرن ها بود که وجود داشت، ولی یک مشکل اصلی داشتند، اینکه تصویری ثبت نکرده بودند. تنها نور را می توانستند ثبت کنند و اولین تصویر ثبت شده مربوط است به جوزف.

 • لوئیس داگور:

اولین کسی است که ماده ی تجاری برای عکاسی را ساخت. در سال 1839 و در کشور فرانسه. این اختراع بود که عکاسی را خیلی بیشتر عملی و کاربردی کرد. این تصاویر روی یک سطح ساخته شده از نقره قرار داشتند. ولی هنوز برای خیلی از مردم گران بودند.

 • آلفرد استیگلیتز:

او که در اواخر سده ی 1800 تا اواسط 1900 بود، در ایالات متحده بدنیا آمده بود. او معتقد بود که عکاسی هم مانند نقاشی و موزیک عملی است که هنر در آن دخیل است و فرد عکاس، فرد هنرمندی نیز هست. دیدگاهی که امروز در مورد عکاسی و هنر عکاسی وجود دارد، بخش عمده ای از آن به آلفرد استیگلیتز بر می گردد. او به عنوان اولین فردی بود که برای دیگران دیدگاه بوجود آورد.

 • دوروتی لانژ:

او که در دهه ی 1930 در ایالات متحده بود، سبک جدیدی از این هنر را به بقیه نشان داد. یکی از معروف ترین عکس های آن دوره را ثبت کرد، با موضوع افسردگی و دپرشن. اگر عکس قدیمی دیدید که بسیار جالب بود و موضوع افسردگی را داشت به احتمال زیاد کار او باشد. او معتقد بود که هر عکسی باید داستانی در مورد آن شخص که درون عکس هست، را بیان کند. 

 • آنسل آدامز:

او که اکثر کارهای خود را بین سال های 1920 تا 1960 ثبت کرده است، متولد ایالات متحده است. سبک او لنداسکیپ یا دورنما است. اکثر عکاسی او از مناظر طبیعی است و رئال پسند است. هرچند که بسیاری از افراد معروف عکاسی از چهره را قبول کردند، ولی او عکاسی از منظره را دوست داشت و به عنوان حرفه ی اصلی قبول کرد. و او را به عنوان قهرمانی در سبک خودش در کشور آمریکا می شناسند.

مطالعه بیشتر: لنز تله چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عکاسی

آیا نیاز به یک دوربین بسیار قوی دارید؟

بسیاری از افراد معتقدند که دوربین موبایل آنها، بسیار مناسب این کار است و اصلا نیازی به خرید دوربین عکاسی ندارند. در واقعیت باید گفت که آنها اصلا اشتباه نمی کنند. چرا که شغل اصلی و کار اصلی آنها این هنر نیست، بلکه آنها تنها عکس ها را برای شبکه های اجتماعی و … نیاز دارند و عکاسی برای آنها یک تفریح است.این مسئله با گوشی موبایل بسیار سریع تر و راحت تر است برای این افراد، و نیازی به آموزش زیاد در این زمینه ندارند. 

برای کار عکاسی از محصول به چه ابزاری نیاز دارم؟

به عنوان کسی که کار عکاسی را به طور جدی انجام می دهد، باید تمامی ابزار و جزئیات کار خود را بشناسید.

اولین چیزی که باید به آن دقت کنید خود دوربین است. حتما در زمان خرید دوربین باید به مواردی از جمله: لنز قابل تغییر داشته باشد. شما بتوانید لنزها را برای کاربری های متفاوت تغییر دهید، تا بسیار متنوع و خوب را تجربه کنید. و همچنین دفترچه ی راهنمای دوربین خود را حتما بررسی کنید تا بتوانید از تمام امکانات آن به خوبی استفاده کنید.

نکته ی دیگری که در ابزار عکاسی باید به آن دقت کنید، لنزها هستند. شما باید برای صحنه ها و کاربری های متفاوت لنزهای مختلفی داشته باشید. ولی آگاهی و شناخت در مورد لنزها با قدرت زوم متفاوت را کم کم و به صورت تجربی کسب می کنید. نه اینکه روز اول شروع عکاسی، لنزهای متفاوتی را خریداری کنید که حتی هیچگونه اطلاعاتی در مورد آنها ندارید.

مطالعه بیشتر: عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

عکاسی

نرم افزار برای بعد.

بله شما ممکن است یک سری نرم افزار برای ادیت همین الان هم داشته باشید، ولی کم کم باید کار خودتان را حرفه ای تر کنید. یکی از بهترین نرم افزارهایی که واقعا پیشنهاد می شود، نرم افزار فتوشاپ است. شرکت ادوبی نرم افزارهای متفاوتی را برای این کار پیشنهاد داده است که یکی از بهترین ها فتوشاپ است. شما می توانید با خرید و نصب نرم افزار فتوشاپ عکس هایی بسیار حرفه ای داشته باشید. 

وسایل و امکانات دیگری هم وجود دارند که داشتن آنها مهم است ولی شما می توانید بر اساس نیاز خود تصمیم بگیرید که آیا آنها را داشته باشید یا نه

یکی از این وسایل سه پایه است. شما می توانید بدون استفاده از سه پایه هم تصاویر خوبی را خلق کنید، ولی داشتن سه پایه باعث می شود تصاویری با کیفیت بسیار بالا داشته باشید. یکی دیگر از این وسایل کیف است، بله شما می توانید بر اساس جاهای متفاوتی که برای عکس برداری می روید، کیف های مختلفی را انتخاب کنید. مورد بعدی که باز داشتنش ضروری، ولی انتخاب مدل آن به کار خود شما وابسته است، کارت حافظه یا رم است. توصیه می شود که رم با حافظه ی بالا و با سرعت بالا خریداری کنید که در انتقال ها سریع عمل کند. در کنار کار خود، بهتر است که باتری اضافه داشته باشید.

 باتری اضافه به شما این قابلیت را می دهد که برای طولانی مدت فعالیت داشته باشید، ولی در کنار داشتن باتری اضافه شما مجبورید که هزینه ی بیشتری کنید برای خرید تجهیزات اضافه تر و همچنین باید یادتان باشد که استفاده ی طولانی مدت از دوربین ممکن است که به آن آسیب وارد کند و کم کم کیفیت مطلوبی که مدنظرتان بوده است را به شما ندهد.

چرا برای عکاسی از محصول بهتر است دوربین باکیفیتی داشته باشیم؟

عکاسی از محصول مانند عکاسی معمولی نیست. ویژگی ها و قابلیت های خاصی را می طلبد تا جزئیات و زیبایی شناسی محصولات را به طور موثر برجسته کند. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا دوربین های تخصصی ضروری هستند:

رزولوشن بالا:

دوربین‌های تخصصی حسگرهایی با وضوح بالا دارند و اطمینان می‌دهند که تمام جزئیات محصول با کیفیتی شفاف ثبت می‌شوند.

لنزهای قابل تنظیم:

این دوربین ها اغلب با لنزهای قابل تعویض عرضه می شوند که به شما امکان می دهند با شرایط مختلف عکسبرداری و اندازه های محصول سازگار شوید.

کنترل نور بهینه:

دوربین‌های عکاسی از محصول، کنترل بهتری بر تنظیمات نور ارائه می‌کنند و شما را قادر می‌سازند تا به روشنایی مطلوب برای محصولات خود برسید.

دقت رنگ:

نمایش دقیق رنگ در عکاسی از محصول، بسیار مهم است.

اگر به دنبال بهترین تیزر تبلیغاتی هستید، حتما روی لینک بزنید.

عکاسی

10 نکته برای عکاسی صنعتی بهتر

سایت های صنعتی پر از ایده هایی برای ایجاد تصاویر عکاسی جذاب هستند. کارخانه‌ها، کارگاه‌های کشتی، معادن و کارخانه‌های تولیدی مکان‌هایی هستند که می‌توان برای عکاسی صنعتی به آن‌ها رفت.

از ماشین‌آلات، کارگران عرق‌ریز، مناظر صنعتی نامرتب و امکانات نورپردازی جذاب. آنها همه ی چیزهایی هستند که در عکاسی صنعتی به چشم می آیند. 

در ادامه 10 نکته برای شروع شما به عنوان یک عکاس صنعتی آورده شده است.

 1. برای عکاسی صنعتی کجا برویم؟

اغلب، شهرک ها در اطراف مناطق صنعتی رشد می کنند. این مناطق صنعتی اشتغال و منابع ارزشمندی را فراهم می کنند. 

نکته ای که وجود دارد این است که نیازی نیست که عکاسی صنعتی تنها حول مناطق صنعتی بزرگ باشد. کارخانه های کوچکتر، کارگاه های فلزی نیز منابع عالی برای عکاسی صنعتی هستند.

 1. چگونه خود و تجهیزات خود را ایمن نگه دارید؟

عکاسی از مکان های صنعتی می تواند برای شما و اطرافیانتان خطرناک باشد. مناطق صنعتی و در حال ساخت و ساز از نظر عملکرد و دسترسی متفاوت هستند. اما ایمنی باید همیشه اولویت اول باشد.

آشنایی با محل فیلمبرداری بهترین راه برای برنامه ریزی است. اگر منطقه ای صنعتی را دیده‌اید و می‌خواهید از آن عکس بگیرید، آن را در Google Maps جستجو کنید. یا وب سایت شرکت را بررسی کنید. این می تواند یک تمرین خوبی باشد.

 1. تجهیزات عکاسی صنعتی

برای عکاسی صنعتی، مجموعه‌ای از تجهیزات وجود دارد که باید داشته باشید.

در اینجا لیستی از تجهیزاتی است که توصیه می کنیم همراه داشته باشید:

 • یک دوربین
 • یک کارت CF با ظرفیت بالا
 • باتری یدکی دوربین یا دستگیره باتری
 • یک لنز (من یک لنز زوم را برای دسترسی به مناطق غیر قابل دسترس توصیه می کنم).
 • فلاش روی دوربین و باتری
 • یک سه پایه

 

 1. با استفاده از جلوه های نوری خلاق باشید

عکاسی صنعتی همچنین فرصتی را برای جلوه های نوری ارائه می دهد که هرگز در هیچ جای دیگری نخواهید دید.

جرقه های ناشی از تجهیزات صنعتی، نورهای مصنوعی کم اما به شدت روشن، فلز درخشان قرمز داغ و نور طبیعی که از پنجره های کثیف به داخل می ریزد، همگی جلوه های بصری متنوع و جذابی را ایجاد می کنند.

برای محدوده متغیری از وضعیت روشنایی، آماده باشید. یک سه پایه و یک فلاش همراه خود داشته باشید و از آنها استفاده کنید.

 1. گرفتن مناظر صنعتی

یکی از بارزترین جنبه‌های بسیاری از مناطق صنعتی بزرگ‌تر، اندازه بسیار بزرگ آنهاست. ثبت عظیم ساختارهای صنعتی، شاهکارهای شگفت انگیزی را که ساخت و ساز مدرن می تواند به دست آورد را بوجود می آورد.

هنگام عکاسی از یک منطقه ی صنعتی، فراموش نکنید که عکس بزرگتری بگیرید. چشم خود را از دوربین دور کنید و اطراف خود را به خوبی بررسی کنید.

برای ایمنی بیشتر با محیط خود آشنا شوید و فرصت های تمرکز بر چشم انداز کلی صنعتی را از دست ندهید.

 1. جزئیات را فراموش نکنید

تمرکز همزمان روی هر دو تصویر بزرگ و کوچک یک مهارت مهم در بسیاری از زمینه های عکاسی است. از تصویربرداری از موضوعات پیچیده بپرهیزید.

سعی کنید لنز خود را روی ویژگی هایی مانند پیچ و مهره های زنگ زده، فلز کهنه یا فلاش های رنگی بچرخانید (اغلب در علائم ایمنی یافت می شود). اینها به شما کمک می کنند داستان بیشتری را به مجموعه کار خود اضافه کنید.

 1. برای برجسته کردن احساسات، روی یک رنگ تمرکز کنید

رنگ سناریوها را زنده می کند. حتی در اعماق یک منطقه ی صنعتی تاریک، چشمان ما طوری برنامه ریزی شده اند که به سمت مناطق رنگی جذب شوند. استفاده از رنگ در عکاسی صنعتی یکی از راه‌های موثر برای ایجاد تصویری پویاتر است.

 1. تصاویر شامل کارگران صنعتی هم باشد

این انسان ها هستند که در قلب ماشین ها در حال فعالیت هستند. عکاسی از افراد در محل کار ممکن است احساس مزاحمت داشته باشد، اما اغلب افراد از گرفتن عکس خود خوشحال می شوند. فقط نیاز به بپرسیدن از آنها دارد!

 1. دیدگاه خود را برای عکس های دراماتیک تر تغییر دهید

عکاسی صنعتی به بینندگان این فرصت را می دهد تا دنیایی را ببینند که شاید هرگز به صورت شخصی با آن مواجه نشده باشند. استفاده خلاقانه از چشم انداز شما را یک گام جلوتر می برد.

متوجه خواهید شد که چشم اندازهای غیرمعمول بیشتر از یک چشم انداز استاندارد در مورد محیط و ویژگی های مربوط به آن صحبت می کند.

 1. نحوه عکاسی از مناطق صنعتی متروکه

بسیاری از مکان‌های صنعتی متروکه و نادیده گرفته شده در سراسر جهان وجود دارند. برخی در حال فروپاشی هستند، برخی دیگر به طرز شگفت آوری دست نخورده هستند. اگرچه بسیاری از آنها به صورت غیرقانونی و خرابکارانه مورد دسترسی قرار می گیرند، اما هنوز هم سوژه های عکاسی جذابی دارند.

 

 سخن پایانی درباره عکاسی از محصول و عکاسی صنعتی

به عنوان سخن پایانی این بحث باید یک سخن از بزرگان را در ابتدا بگویم، که اگر ایده ی پشت یک عکس ایده ی خوبی نباشد، استفاده از بهترین و حرفه ای ترین دوربین ها هم تاثیرگذار نیستند. ولی باز هم ساختار دوربین انتخابی یکی از مهم ترین مسائل است. هر تصمیم جزئی که در انتخاب وسایل خود می گیرید بسیار در روند کار شما تاثیرگذار است و برای شما بسیار مهم است. ولی نکته ی بسیار مهمی در زمینه ی عکاسی وجود دارد، و آن نکته این است که هر چقدر درک خود را نسبت به دوربین و بالا ببرید، تصاویری بسیار با کیفیت تر خواهید داشت.

همچنین شما می توانید از دیگر خدمات رسانتو مانند ساخت موشن گرافیک و مشاوره سئو رایگان بهره مند شوید.

امیدواریم که از این صفحه لذت برده باشید. مطالب به طور مداوم برای شما به روز و کامل می شود و امیدواریم که نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *