• مشاوره سئو

  در سال های اخیر در دنیای آنلاین و دیجیتال، مبحث سئو سایت بسیار بحث داغی در میان کاربران است، آن هم به دلیل حساسیت بالایی است که سئو سایت در بحث جذب مخاطب دارد.

  خود را کاربر گوگل فرض کنید که عبارتی را سرچ میکنید، صفحه ی سرچ گوگل برای شما باز می شود.در هر صفحه شما 10 سایت را می بینید که حضور دارند، برای رفع نیاز خود چند تا از این سایت ها را باز می کنید؟

  سایتی که در رنک اول باشد؟ رنک دوم؟ و یا نهایت رنک سوم.کمتر کاربری دیده شده است که رنک های پایینی صفحه ی سرچ را بازدید کند، پس باید جزو بهترین ها باشید، سئو به شما این امکان را خواهد داد.

  شما پس از راه اندازی سایت اختصاصی خود و یا فروشگاه اینترنتی خود نیازمند ان هستید که نزد گوگل رتبه های خوبی را کسب کنید که در صفحات سرچ هر عبارت در گوگل جزو اولین ها باشید، تا به این صورت بتوانید کاربران گوگل را به خوبی مورد هدف قرار دهید.

  پخش ویدیو

  مراحل مختلف سئو مقدماتی 

  1. مقدمه و تعاریف سئو
  2. تحقیق کلمات کلیدی
  3. آنالیز رقبا
  4. بهینه سازی محتوا
  5. بهینه سازی تکنیکال
  6. لینک سازی

  تعریف سئو 

  سئو یا search engine optimization (seo)، به عملیات هایی در راستای بهینه سازی وب سایت شما گفته می شود با این هدف که رتبه سایت شما از نظر گوگل بالاتر برود. اگر که در مشاوره سئو درمورد بالا رفتن رتبه صحبت می کنیم منظور ما ترافیک ارگانیک است نه استفاده از Ad یا همان PPC، تعریف ما بر اساس سئو ارگانیک است.

  تحقیق کلمات کلیدی 

  تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهم ترین مراحل سئو است که از ابتدایی ترین مراحل با شما شروع می شود و تا اخرین مرحله همراه شماست. یکی از مراحلی است که در مشاوره سئو در همین ابتدای کار زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. دو دلیل عمده وجود دارد که کلمات کلیدی برای ما بسیار با اهمیت هستند:

  1. پیدا کردن علاقه مندی های مخاطبان : زمانی که شروع به تحقیق کلمات کلیدی می کنید، متوجه میشوید که مخاطبان شما بیشتر علاقه مند به کدام قسمت از حرفه ی شما هستند، پس شما توجه زیادی را به آن قسمت اختصاص می دهید. 
  2. دومین مورد این است که با استفاده از تحقیق کلمات کلیدی و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب خود، می توانیم استراتژی سایت خود را به بهترین نحو بچینیم و مسیر پیشرفت خود را کاملا مشخص کنیم.

  چطور و از کجا کلمات کلیدی سایتمون رو پیدا کنیم؟

  در مشاوره ی سئو این مرحله نقش به سزایی دارد، و کاملا برای شما توضیح داده می شود که باید کلمات خود را از چه منابعی پیدا کنید.در زیر تعدادی از این منابع برای شما بررسی شده است.

  • از خلاقیت خودتون استفاده کنید 

  تمامی کلمات مرتبط با موضوع خود را روی یک برگه یا داخل اکسل برای خودتون بنویسید. فکر کنید و تمامی موارد مرتبط را پیدا کنید، تمامی پسوند ها و پیشوند ها را برای خود بنویسید تا در نهایت یک لیست بدست آورید.

  • از پیشنهادهای گوگل استفاده کنید 

  موضوع خود را داخل گوگل سرچ کنید، همزمان گوگل پیشنهادهای زیادی را برای شما می آورد. آن پیشنهادها سرچ افراد مختلف بوده اند که قبلا انجام داده اند. همچنین در پایین صفحه سرچ هم دو ستون پیشنهاد مختلف باز برای شما به نمایش آورده است که شما می توانید به راحتی از آن دو ستون نیز استفاده کنید.

  • از اطرافیان خود استفاده کنید 

  موضوع خود را برای اطرافیانتان مطرح کنید و از آنها بخواهید که تمام کلمات مرتبط با موضوع شما را که به ذهنشان می رسد، را به شما بگویند و شما هم چنان لیست کلمات خود را کامل تر کنید.

  • از ابزارهای مختلف استفاده کنید 

  ابزارهای آنلاین مختلفی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها به راحتی یک لیست کامل از لغات مرتبط با موضوع تان را بدست آورید. بعضی از این ابزارها نیاز به خرید اکانت دارند و بعضی بدون هزینه هم می توان از آنها استفاده کرد.

  چند مورد از این ابزارهای کلمات کلیدی آنلاین

  Kwfinder , keywordtool, keyword planner, …

  بعد از اینکه از روش های مختلف استفاده کردید و لیستی کامل از کلمات کلیدی خودتان پیدا کردید، حال باید بین این کلمات یک لیست کوتاه برای خود انتخاب کنید. برای انتخاب لیست نهایی خودتان چند معیار اصلی وجود دارد، 1- سختی کلمه و 2- میزان سرچ شدن کلمه مورد نظر در گوگل.

  کلمه ای که انتخاب می کنید باید دارای سرچ بالا و هم زمان دارای سختی پایین باشد یا اینکه یک تعادل و توازنی بین این دو المان برقرار کنید. ابزارهایی وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید میزان سرچ و سختی کلمه ی مورد نظر خود را بدست آورید.

  آنالیز رقبا 

  چرا اینقدر زود شروع به آنالیز کردن رقبا کردیم؟

  چرا در مشاوره سئو تاکید زیادی روی آنالیز رقبا داریم؟

  خیلی ها فقط لینک های رقبا رو مورد بررسی قرار میدن، درحالیکه ما در این مرحله می گوییم که رقبا را آنالیز کنید. اما چرا؟

  شما سایت های با رنک بالا در موضوع مورد نظر خودتون رو باز کنید، بعد تمامی محتواها، کلمات کلیدی، ظاهر سایت و هرچیزی که از سایت رقیب هاتون میبینید رو برای خودتون یادداشت کنید. تمام ویژگی هایی که به نظرتون شما رو جلب کردند، تمام ویژگی هایی که خلاقانه بودند، تعداد کلمات محتواها و… . همه ی این اطلاعات رو در یک لیست برای خودتون بنویسید.

  شما قراره کار رقبا رو تکرار کنید و بعد یک پله از اونها بهتر بشید. پس یادتون باشه اولین قدم اینه که رقبا رو تکرار کنید. هیچ مشکلی نیست اگر کارهای تکراری انجام بدین، منظورم کپی برداری نیست، منظور الگوبرداریه. با این کار یک الگو از اینکه رقبا چه کاری انجام میدن که اینقدر پیشرفت کردند رو بدست میارید و این بهترین اتفاق برای شروع سایت شماست. دیگه مثل قبل در مورد شروع و ادامه دادن کارتون بی اطلاع نیستین.

  بهینه سازی محتوا 

  یک کلیشه هست که همه شنیدیم، محتوا پادشاه است. اگر محتوای خوبی نداشته باشید، کار سئوتون خیلی سخت میشه. پس به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های مشاوره سئو باید به محتوا دقت کنید. 

  مهم ترین قدم در تولید محتوای بهینه انتخاب کلمات کلیدی مناسب است که ما در بخش قبل این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم. در مرحله ی بعد به دنبال تولید محتوا برای این کلمات کلیدی هستیم. یادتان باشد محتوا هم باید جذاب و کامل و کاربردی باشد و هم مورد نیاز مخاطب شما باشد. پس در انتخاب موضوع نوشته دقت کنید.

  یادتان باشد که هر نوشته را باید برای یک کلمه ی کلیدی آماده کنید. این نکته را هیچوقت فراموش نکنید. هر کلمه کلیدی در یک صفحه باید سئو شده باشد. این نکته از نکات مهم در مشاوره سئو به حساب می آید.

  دو نوع صفحه داریم: صفحه ی ستون pillar و صفحه ی دسته cluster. صفحات پیلار نگاهی کلی به موضوع اصلی دارند و دارای تعدادی کلمه کلیدی هستند، ولی صفحات کلاستر با موضوعات فرعی وارد می شوند و وارد جزئیات بیشتر موضوعات مختلف می شوند.

  اقداماتی که در مشاوره سئو پیشنهاد می شود که برای بهینه سازی صفحه ی خودتون انجام بدین

  • بهینه سازی تگ های عنوان و توضیحات

  تگ عنوان شما باید از لحاظ وجود کلمه کلیدی، تعداد لغات استفاده شده، جذابیت انتخاب تگ و … کاملا بهینه باشد. همچنین مخاطب شما خیلی اوقات از طریق تگ دیسکریپشن شماست که وارد سایتتان می شود. پس این دو المان جز المان هایی هستند که مخاطبتان در ابتدا آنها را می بیند و بعد وارد سایت شما می شود.

  • آدرس سایت

  آدرس سایتتون بهتره که کوتاه و قابل فهم باشه هرچند که جز المان های مهم سئو نیست ولی بهتره که رعایت بشه.

  • متن صفحات

  از لحاظ بهینه سازی بعد از رعایت نکات سئو در تگ هاتون باید برید سراغ رعایت کلمات کلیدی در متن نوشتتون. یعنی اول رعایت چگالی کلمات کلیدی در متن و بعد رعایت اون در بدنه ی محتواتون.

  • تگ آلت تصاویر

  یکی مهمترین قسمت ها برای سئو کردن است. زمانی که تصویر خود را قرار دارید، قرار دادن تگ آلت جز ضروری ترین کارهایی است که باید برای سئو سایت خود انجام دهید.

  • انکر تکست برای لینک های داخلی

  از مهم ترین قسمت ها مخصوصا در لینک سازی داخلی انکر تکست است. شما باید هوشیار باشید که با چه انکر تکستی میان صفحات لینک داخلی به وجود می آورید و این انکر تکست باید به گونه ای انتخاب شود که برای گوگل این ایجاد لینک داخلی کاملا طبیعی جلوه کند.

   

  تولید بهترین محتوا 

  قبلا خیلی از سایت ها تعدادی کلمه کلیدی انتخاب می کردند و شروع به سئو آن می کردند و خیلی سریع به نتیجه دلخواه خود می رسیدند. ولی امروزه سئو کردن محتوا به مراتب سخت تر از قبل است. پس در مشاوره سئو قسمت مهمی را به خود اختصاص می دهد. محتوای شما باید خیلی کامل و جامع باشد. به عبارتی کیفیت محتوایتان باید خیلی بالا باشد. در راستای تولید هرچه باکیفیت تر کردن یک محتوا یکسری نکات وجود دارد که بهتر است آنها را رعایت کنید:

  • عنوان خیلی جذاب و جامع و کاملی برای محتوای خود انتخاب کنید
  • نسبت به موضوعی که روی آن کار میکنید کاملا آپدیت باشید.
  • روی ظاهر صفحات تان خیلی کار کنید.
  • از تصاویر، ویدئوها اینفوگرافیک ها و … زیاد استفاده کنید.
  • روی اصول تکنیکال سایتتان خیلی کار کنید مخصوصا تلاش کنید که سایت شما به سرعت لود شود.
  • محتوای خود را به محتواهای مرتبط مربوط به خود لینک کنید. علی رغم اینکه افراد زیادی از انجام دادن این کار ترس دارند، ولی باید بدانید که لینک کردن یک صفحه به صفحاتی که مربوط به آن هستند، مخصوصا صفحاتی که از لحاظ رنک در وضعیت خوبی قرار دارند، در مشاوره سئو یکی از بهترین حرکت های ممکن است.
  • طول محتوا یکی از المان های مشاوره سئو است. هرچند ممکن است که خلاف این قضیه را دیده باشید، ولی باید بدانید که محتوایتان نباید زیر 1500 کلمه داشته باشد. عدد ایده آل آنست که محتوایتان بالای 2000 کلمه داشته باشد. در واقع موضوع اصلی این است که محتوا با تعداد کلمه ی بالا یعنی محتوایی که خیلی کامل است یعنی بیشتر موضوعات مربوط به موضوع مورد نظر را پوشش داده است. محتوای جامع برای گوگل بسیار باارزش است، از طرفی خود شما هم با محتوای جامع می توانید روی تعداد کلمه ی کلیدی بیشتری کار کنید و از نظر سئو پیشرفت خیلی بیشتری داشته باشید. 
  • آپدیت کردن محتوا یکی از المان های خیلی مهم برای سئو است. گوگل متوجه می شود که شما طبق یک برنامه همیشه در حال بروزرسانی هستید و این امری بسیار با ارزش از دید گوگل است. گاهی اوقات تحت شرایطی شما باید محتوایی را که قبلا منتشر کرده اید را دوباره باز نشر دهید. زیرا آپدیت کردن محتوا باعث شده است تا شما مجبور شوید که بیش از پنجاه درصد محتوای خود را تغییر دهید، یا اینکه حجم زیادی از محتوا را به نوشته ی خود اضافه کرده اید و یا اینکه دو یا چند نوشته ی خود را با هم ادغام کرده اید و یک نوشته را تولید کرده اید.

  بهینه سازی تکنیکال در مشاوره سئو 

  ما در قسمت های قبل جسته و گریخته قسمت هایی از اصول بهینه سازی تکنیکال سئو را توضیح دادیم. ولی در اینجا به خاطر اهمیت بسیار بالای موضوع به طور خاص و به طور موردی آن را مورد تشریح قرار می دهیم.

  • اولین مورد در اصول تکنیکال سئو، لینک سازی داخلی است. اگر شما صفحات را به درستی و خوبی به یکدیگر لینک داده باشید موجب می شود که تعداد کلیک کاربر روی سایت شما خیلی بیشتر شود زیرا هم ارتباط بسیار خوبی بین صفحات وجود دارد و هم اینکه کاربر به آن چیزی که مدنظرش است خیلی سریع می رسد. و خوب است که بدانید که صفحه ای که لینک های داخلی زیادی به آن وارد شده است، و همچنین انکر تکست ها کاملا مرتبط باشند، گوگل متوجه میزان اهمیت آن صفحه می شود و قطعا رتبه ی آن صفحه را ارتقا می دهد.
  • سایت مپ. سایت مپ از المان های مهم مشاوره سئو است. در سایت مپ یا نقشه ی سایت شما، لینک تمامی صفحات و تمامی اتصالات مربوط به آن وجود دارد. گوگل با استفاده از سایت مپ شما به سرعت متوجه تمامی صفحات تان می شود. درست است که یک المان ضروری نیست، ولی وجودش بسیار برای سایت شما مفید است.
  • https. امنیت از المان های خیلی مهم در سراسر اینترنت است. هرچقدر که مخاطب شما نسبت به شما احساس امنیت کند، گوگل نیز برای شما ارزش بیشتری قائل است. پس نسبت به فعال کردن https در سایت خود حساس باشید.
  • موبایل فرندلی بودن. بسیار از مخاطبان شما سایتتان را از طریق گوشی موبایل بررسی می کنند. اگر که شما سایتتان را برای مخاطبان گوشی بدست آماده نکرده باشید، بخش زیادی از مخاطبانتان را از دست می دهید. سایت های زیادی هستند که در راستای بهبود این المان به شما کمک می کنند.
  • سرعت سایت. مخاطبانتان زمان خیلی کمی را منتظر می مانند تا سایت شما لود شود. اگر سایتتان سرعت پایینی داشته باشد بسیاری از مخاطبان خود را از دست می دهید. پس مراقب این المان بسیار مهم نیز باشید.
  • تگ آلت. از نظر گوگل تگ آلت تصاویر جز مهمترین المان ها است. پس مراقب باشید که حتما رعایت کنید و در نوشتن آن مراقب باشید که بیشتر از 10 کلمه ننویسید ولی با همین 10 کلمه توضیح کاملی از تصویرتان را بازگو کنید.
  • تگ های h و متا دیسکریپشن. چون این تگ ها در نتایج گوگل برای مخاطب به نمایش در می آیند، بسیار با اهمیت هستند. اینها تقریبا اولین المان هایی هستند که مخاطب شما از شما می بیند پس در نوشتنشان دقت کنید.

  لینک سازی 

  از ضروریات هر صفحه ای بک لینک های آن صفحه است که از موضوعات اصلی مشاوره سئو است. از نظر گوگل اگر صفحه ای تعداد بک لینک بالایی داشته باشد یعنی آن صفحه بسیار معتبر و با اهمیت است. ولی فراموش نکنید که اگر تعداد بک لینک های شما بالا رود، موجب می شود که گوگل به فعالیت های ارگانیک شما شک کند و شما را پنالتی کند، پس در گرفتن بک لینک خیلی هوشیار باشید.

  در این مبحث، لینک سازی ها به دو نوع لینک سازی های داخلی و لینک سازی های خارجی تقسیم خواهند شد که هرکدام از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  لینک سازی داخلی

  در گام اول لینک سازی های داخلی، می بایست استراتژی برای آن تنظیم شود که هم مسیر خزش الگوریتم های گوگل در آن دیده شده باشد و هم نیاز کاربر در نظر گرفته شده باشد.بدلیل اینکه سئو ی داخلی تاثیر بسزایی را در کسب اعتبار نزد گوگل ایفا می کند، مسئله ی لینک سازی های داخلی از اهمیت بالایی در سئو ی سایت برخوردار است.در واقع شما به کمک لینک سازی های داخلی هم کاربر را به صفحات هدف خود هدایت می کنید و هم به الگوریتم های هوشمند گوگل صفحات مورد نظر و هدف خود را معرفی می کنید.

  پس با اطلاعاتی در حوزه ی لینک سازی های داخلی کسب کردید، از مشاوره سئو رایگان استفاده کنید تا بهترین استراتزی لینک سازی های داخلی را برای خود تنظیم کنید.

  لینک سازی خارجی

  در زمانی که سئو ی داخلی سایت خود را به طور کامل در سطح بالایی قرار دادید و طبق استراتزی های تنظیم شده عمل کردید، شما نیاز به بک لینک ها یا همان لینک های خارجی دارید.لینک های خارجی به این صورت به شما کمک خواهند داد که شما در واقع اعتبار یک صفحه از پلتفرم یا سایتی را به صورت مستقیم به صفحه ی هدف خود انتقال خواهید داد که در این صورت اعتبار صفحه ی شما به صورت چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

  مسئله ی دیگری که در لینک سازی های خارجی مطرح است، این است که اگر شما محتوا های خود را در صفحات و یا پلتفرم های پر بازدید منتشر کنید، مخاطبین آن صفحه ها را به صفحات و سایت خود هدایت خواهید کرد.بدلیل اینکه نرخ بازدید و نرخ کلیک در سئو ی سایت شما تاثیر بسزایی را دارد، این امر به کسب اعتبار و رتبه های ممتاز از گوگل به شما کمک زیادی را خواهد کرد.برای تنظیم استراتژی مناسب برای لینک سازی خارجی از مشاوره سئو رایگان رسانتو اطلاعات جامع و کاملی را کسب کنید.

  خلاصه ی بحث مشاوره سئو 

  در این مقاله رسانتو در رابطه با مشاوره سئو، به توضیح و تشریح سئو مقدماتی در حد زیادی پرداختیم. و توضیح دادیم که اگر خودتان قصد فعالیت در زمینه ی سئو سایت دارید و دوست دارید که پیشرفت کنید یا اینکه هیچ اطلاعات زمینه ای ندارید، این مطالب فوق العاده برای شما مفید هستند. ما در سایت رسانتو افتخار فعالیت روی سایت های زیادی از شما دوستان عزیز را داریم و امیدواریم که بتوانیم در این راه راهنما و مشاور سئو خوبی برای شما عزیزان باشیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  021-71057145