رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
خدمات مشاوره سئو رسانتو

مشاوره سئو رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.
برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.

مشاوره سئو رسانتو

در سال های اخیر در دنیای آنلاین و دیجیتال، مبحث سئو سایت بسیار بحث داغی در میان کاربران است، آن هم به دلیل حساسیت بالایی است که سئو سایت در بحث جذب مخاطب دارد.

خود را کاربر گوگل فرض کنید که عبارتی را سرچ میکنید، صفحه ی سرچ گوگل برای شما باز می شود.در هر صفحه، شما 10 سایت را می بینید که حضور دارند، برای رفع نیاز خود چند تا از این سایت ها را باز می کنید؟

سایتی که در رنک اول باشد؟ رنک دوم؟ و یا نهایت رنک سوم.کمتر کاربری دیده شده است که رنک های پایینی صفحه ی سرچ را بازدید کند، پس باید جزو بهترین ها باشید، سئو به شما این امکان را خواهد داد.

شما پس از راه اندازی سایت اختصاصی و یا فروشگاه اینترنتی خود نیازمند آن هستید که نزد گوگل رتبه های خوبی را کسب کنید که در صفحات سرچ هر عبارت در گوگل، جزو اولین ها باشید، تا به این صورت بتوانید کاربران گوگل را به خوبی مورد هدف قرار دهید.

در ادامه با خدمات سئو سایت آژانس رسانتو همراه باشید.

پخش ویدیو
خدمات مشاوره سئو رسانتو - مشاور سئو رایگان

مراحل مختلف سئو مقدماتی 

 1. مقدمه و تعاریف سئو
 2. تحقیق کلمات کلیدی
 3. آنالیز رقبا
 4. بهینه سازی محتوا
 5. بهینه سازی تکنیکال
 6. لینک سازی
 

تعریف سئو 

سئو یا search engine optimization (seo)، به عملیات هایی در راستای بهینه سازی وب سایت شما گفته می شود با این هدف که رتبه سایت شما از نظر گوگل بالاتر برود. اگر که در مشاوره سئو درمورد بالا رفتن رتبه صحبت می کنیم منظور ما ترافیک ارگانیک است نه استفاده از Ad یا همان PPC، تعریف ما بر اساس سئو ارگانیک است.

تحقیق کلمات کلیدی؛ مشاوره سئو

تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهم ترین مراحل سئو است که از ابتدایی ترین مراحل با شما شروع می شود و تا اخرین مرحله همراه شماست. یکی از مراحلی است که در مشاوره سئو در همین ابتدای کار زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. دو دلیل عمده وجود دارد که کلمات کلیدی برای ما بسیار با اهمیت هستند:

 1. پیدا کردن علاقه مندی های مخاطبان : زمانی که شروع به تحقیق کلمات کلیدی می کنید، متوجه میشوید که مخاطبان شما بیشتر علاقه مند به کدام قسمت از حرفه ی شما هستند، پس شما توجه زیادی را به آن قسمت اختصاص می دهید. 
 2. دومین مورد این است که با استفاده از تحقیق کلمات کلیدی و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب خود، می توانیم استراتژی سایت خود را به بهترین نحو بچینیم و مسیر پیشرفت خود را کاملا مشخص کنیم.

پیدا کردن کلمه کلیدی با مشاوره سئو

در مشاوره سئو این مرحله نقش به سزایی دارد، و کاملا برای شما توضیح داده می شود که باید کلمات خود را از چه منابعی پیدا کنید.در زیر تعدادی از این منابع برای شما بررسی شده است.

 • از خلاقیت خودتون استفاده کنید 

تمامی کلمات مرتبط با موضوع خود را روی یک برگه یا داخل اکسل برای خودتون بنویسید. فکر کنید و تمامی موارد مرتبط را پیدا کنید، تمامی پسوند ها و پیشوند ها را برای خود بنویسید تا در نهایت یک لیست بدست آورید.

 • از پیشنهادهای گوگل استفاده کنید 

موضوع خود را داخل گوگل سرچ کنید، همزمان گوگل پیشنهادهای زیادی را برای شما می آورد. آن پیشنهادها سرچ افراد مختلف بوده اند که قبلا انجام داده اند. همچنین در پایین صفحه سرچ هم دو ستون پیشنهاد مختلف باز برای شما به نمایش آورده است که شما می توانید به راحتی از آن دو ستون نیز استفاده کنید.

 • از اطرافیان خود استفاده کنید 

موضوع خود را برای اطرافیانتان مطرح کنید و از آنها بخواهید که تمام کلمات مرتبط با موضوع شما را که به ذهنشان می رسد، را به شما بگویند و شما هم چنان لیست کلمات خود را کامل تر کنید.

 • از ابزارهای مختلف استفاده کنید 

ابزارهای آنلاین مختلفی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها به راحتی یک لیست کامل از لغات مرتبط با موضوع تان را بدست آورید. بعضی از این ابزارها نیاز به خرید اکانت دارند و بعضی بدون هزینه هم می توان از آنها استفاده کرد.

چند مورد از ابزار های آنالیز عبارات کلیدی

مطالعه بیشتر: صفر تا صد آموزش سئو با رسانتو

بعد از اینکه از روش های مختلف استفاده کردید و لیستی کامل از کلمات کلیدی خودتان پیدا کردید، حال باید بین این کلمات یک لیست کوتاه برای خود انتخاب کنید. برای انتخاب لیست نهایی خودتان چند معیار اصلی وجود دارد، 1- سختی کلمه و 2- میزان سرچ شدن کلمه مورد نظر در گوگل.

کلمه ای که انتخاب می کنید باید دارای سرچ بالا و هم زمان دارای سختی پایین باشد یا اینکه یک تعادل و توازنی بین این دو المان برقرار کنید. ابزارهایی وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید میزان سرچ و سختی کلمه ی مورد نظر خود را بدست آورید.

آنالیز رقبا با مشاوره سئو

چرا اینقدر زود شروع به آنالیز کردن رقبا کردیم؟

چرا در مشاوره سئو تاکید زیادی روی آنالیز رقبا داریم؟

خیلی ها فقط لینک های رقبا رو مورد بررسی قرار میدن، درحالیکه ما در این مرحله می گوییم که رقبا را آنالیز کنید. اما چرا؟

شما سایت های با رنک بالا در موضوع مورد نظر خودتون رو باز کنید، بعد تمامی محتواها، کلمات کلیدی، ظاهر سایت و هرچیزی که از سایت رقیب هاتون میبینید رو برای خودتون یادداشت کنید. تمام ویژگی هایی که به نظرتون شما رو جلب کردند، تمام ویژگی هایی که خلاقانه بودند، تعداد کلمات محتواها و… . همه ی این اطلاعات رو در یک لیست برای خودتون بنویسید.

شما قراره کار رقبا رو تکرار کنید و بعد یک پله از اونها بهتر بشید. پس یادتون باشه اولین قدم اینه که رقبا رو تکرار کنید. هیچ مشکلی نیست اگر کارهای تکراری انجام بدین، منظورم کپی برداری نیست، منظور الگوبرداریه. با این کار یک الگو از اینکه رقبا چه کاری انجام میدن که اینقدر پیشرفت کردند رو بدست میارید و این بهترین اتفاق برای شروع سایت شماست. دیگه مثل قبل در مورد شروع و ادامه دادن کارتون بی اطلاع نیستین.

بهینه سازی محتوا؛ مشاوره سئو 

یک کلیشه هست که همه شنیدیم، محتوا پادشاه است. اگر محتوای خوبی نداشته باشید، کار سئوتون خیلی سخت میشه. پس به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های مشاوره سئو باید به محتوا دقت کنید.

در فرآیند مشاوره سئو تمام ایرادات و نواقص شما در این باره بررسی و راهکارهای لازم برای رفع آن ارائه خواهد شد

مهم ترین قدم در تولید محتوای بهینه انتخاب کلمات کلیدی مناسب است که ما در بخش قبل این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم. در مرحله ی بعد به دنبال تولید محتوا برای این کلمات کلیدی هستیم. یادتان باشد محتوا هم باید جذاب و کامل و کاربردی باشد و هم مورد نیاز مخاطب شما باشد. پس در انتخاب موضوع نوشته دقت کنید.

یادتان باشد که هر نوشته را باید برای یک کلمه ی کلیدی آماده کنید. این نکته را هیچوقت فراموش نکنید. هر کلمه کلیدی در یک صفحه باید سئو شده باشد. این نکته از نکات مهم در مشاوره سئو به حساب می آید.

دو نوع صفحه داریم: صفحه ی ستون pillar و صفحه ی دسته cluster. صفحات پیلار نگاهی کلی به موضوع اصلی دارند و دارای تعدادی کلمه کلیدی هستند، ولی صفحات کلاستر با موضوعات فرعی وارد می شوند و وارد جزئیات بیشتر موضوعات مختلف می شوند.

اقداماتی که در مشاوره سئو پیشنهاد می شود که برای بهینه سازی صفحه ی خود انجام دهید

 • بهینه سازی تگ های عنوان و توضیحات

تگ عنوان شما باید از لحاظ وجود کلمه کلیدی، تعداد لغات استفاده شده، جذابیت انتخاب تگ و … کاملا بهینه باشد. همچنین مخاطب شما خیلی اوقات از طریق تگ دیسکریپشن شماست که وارد سایتتان می شود. پس این دو المان جز المان هایی هستند که مخاطبتان در ابتدا آنها را می بیند و بعد وارد سایت شما می شود. در فرآیند مشاوره سئو تمام ایرادات و نواقص شما در این باره بررسی و راهکارهای لازم برای رفع آن ارائه خواهد شد

 • آدرس سایت

آدرس سایتتون بهتره که کوتاه و قابل فهم باشه هرچند که جز المان های مهم سئو نیست ولی بهتره که رعایت بشه.

 • متن صفحات

از لحاظ بهینه سازی بعد از رعایت نکات سئو در تگ هاتون باید برید سراغ رعایت کلمات کلیدی در متن نوشتتون. یعنی اول رعایت چگالی کلمات کلیدی در متن و بعد رعایت اون در بدنه ی محتواتون.

 • تگ آلت تصاویر

یکی مهمترین قسمت ها برای سئو کردن است. زمانی که تصویر خود را قرار دارید، قرار دادن تگ آلت جز ضروری ترین کارهایی است که باید برای سئو سایت خود انجام دهید.

 • انتخاب انکر تکست با مشاوره سئو

از مهم ترین قسمت ها مخصوصا در لینک سازی داخلی انکر تکست است. شما باید هوشیار باشید که با چه انکر تکستی میان صفحات لینک داخلی به وجود می آورید و این انکر تکست باید به گونه ای انتخاب شود که برای گوگل این ایجاد لینک داخلی کاملا طبیعی جلوه کند.

تولید بهترین محتوا؛ مشاوره سئو

قبلا خیلی از سایت ها تعدادی کلمه کلیدی انتخاب می کردند و شروع به سئو آن می کردند و خیلی سریع به نتیجه دلخواه خود می رسیدند. ولی امروزه سئو کردن محتوا به مراتب سخت تر از قبل است. پس در مشاوره سئو قسمت مهمی را به خود اختصاص می دهد. محتوای شما باید خیلی کامل و جامع باشد. به عبارتی کیفیت محتوایتان باید خیلی بالا باشد. در راستای تولید هرچه باکیفیت تر کردن یک محتوا یکسری نکات وجود دارد که بهتر است آنها را رعایت کنید:

 • عنوان خیلی جذاب و جامع و کاملی برای محتوای خود انتخاب کنید
 • نسبت به موضوعی که روی آن کار میکنید کاملا آپدیت باشید.
 • روی ظاهر صفحات تان خیلی کار کنید.
 • از تصاویر، ویدئوها اینفوگرافیک ها و … زیاد استفاده کنید.
 • روی اصول تکنیکال سایتتان خیلی کار کنید مخصوصا تلاش کنید که سایت شما به سرعت لود شود.
 • محتوای خود را به محتواهای مرتبط مربوط به خود لینک کنید.

علی رغم اینکه افراد زیادی از انجام دادن این کار ترس دارند، ولی باید بدانید که لینک کردن یک صفحه به صفحاتی که مربوط به آن هستند، مخصوصا صفحاتی که از لحاظ رنک در وضعیت خوبی قرار دارند، در سئو یکی از بهترین حرکت های ممکن است.

 • طول محتوا یکی از المان های مشاوره سئو است.

هرچند ممکن است که خلاف این قضیه را دیده باشید، ولی باید بدانید که محتوایتان نباید زیر 1500 کلمه داشته باشد. عدد ایده آل آنست که محتوایتان بالای 2000 کلمه داشته باشد. در واقع موضوع اصلی این است که محتوا با تعداد کلمه ی بالا یعنی محتوایی که خیلی کامل است یعنی بیشتر موضوعات مربوط به موضوع مورد نظر را پوشش داده است. محتوای جامع برای گوگل بسیار باارزش است، از طرفی خود شما هم با محتوای جامع می توانید روی تعداد کلمه ی کلیدی بیشتری کار کنید و از نظر سئو پیشرفت خیلی بیشتری داشته باشید. 

 • آپدیت کردن محتوا یکی از المان های خیلی مهم برای سئو است.

گوگل متوجه می شود که شما طبق یک برنامه همیشه در حال بروزرسانی هستید و این امری بسیار با ارزش از دید گوگل است. گاهی اوقات تحت شرایطی شما باید محتوایی را که قبلا منتشر کرده اید را دوباره باز نشر دهید. زیرا آپدیت کردن محتوا باعث شده است تا شما مجبور شوید که بیش از پنجاه درصد محتوای خود را تغییر دهید، یا اینکه حجم زیادی از محتوا را به نوشته ی خود اضافه کرده اید و یا اینکه دو یا چند نوشته ی خود را با هم ادغام کرده اید و یک نوشته را تولید کرده اید.

بهینه سازی تکنیکال در مشاوره سئو 

ما در قسمت های قبل جسته و گریخته قسمت هایی از اصول بهینه سازی تکنیکال سئو را توضیح دادیم. ولی در اینجا به خاطر اهمیت بسیار بالای موضوع به طور خاص و به طور موردی آن را مورد تشریح قرار می دهیم.

 • اولین گام، تدوین استراتژی؛ مشاوره سئو

برای شروع هر مسیری، شما نیاز به نقشه راه و مشاوره سئو دارید.تدوین استراتژی در سئو، به منزله ی نقشه ی مسیری است که شما شروع خواهید کرد.همانطور که همه ی ما می دانیم، سئو سایت کار زمانبری  است و در عین حال جذاب و پر هیجان.به طور کلی در هر کاری که رقابت رکن اصلی قرار گیرد، هیجان بر آن کار قالب خواهد شد.حال در مسئله ی سئو سایت که شما می بایست با صد ها سایت در هر حوزه ای رقابت کنید، برای این رقابت باید خود را تجهیز کنید و از افراد متخصص مشاوره سئو بگیرید که اولین گام تجهیز کردن خود، تدوین استراتژی می باشد.

 • سایت مپ. سایت مپ از المان های مهم مشاوره سئو است.

در سایت مپ یا نقشه ی سایت شما، لینک تمامی صفحات و تمامی اتصالات مربوط به آن وجود دارد. گوگل با استفاده از سایت مپ شما به سرعت متوجه تمامی صفحات تان می شود. درست است که یک المان ضروری نیست، ولی وجودش بسیار برای سایت شما مفید است.

 • https. امنیت از المان های خیلی مهم در سراسر اینترنت است.

هرچقدر که مخاطب شما نسبت به شما احساس امنیت کند، گوگل نیز برای شما ارزش بیشتری قائل است. پس نسبت به فعال کردن https در سایت خود حساس باشید.

 • موبایل فرندلی بودن.

یکی از توصیه های همیشگی در مشاوره سئو بهبود تجربه کاربران موبایل سایتتان است. بسیار از مخاطبان شما سایتتان را از طریق گوشی موبایل بررسی می کنند.اگر که شما سایتتان را برای مخاطبان گوشی بدست آماده نکرده باشید، بخش زیادی از مخاطبانتان را از دست می دهید. سایت های زیادی هستند که در راستای بهبود این المان به شما کمک می کنند.

 • سرعت سایت.

مخاطبانتان زمان خیلی کمی را منتظر می مانند تا سایت شما لود شود.اگر سایتتان سرعت پایینی داشته باشد بسیاری از مخاطبان خود را از دست می دهید. پس مراقب این المان بسیار مهم نیز باشید. در یک مشاوره سئو به شما نکات موردنظر برای بهبود سرعت و core web vitals گفته می‌شود.

 • تگ آلت. 

از نظر گوگل تگ آلت تصاویر جزو مهمترین المان ها است.پس مراقب باشید که حتما رعایت کنید و در نوشتن آن مراقب باشید که بیشتر از 10 کلمه ننویسید ولی با همین 10 کلمه توضیح کاملی از تصویرتان را بازگو کنید.

 • تگ های h و متا دیسکریپشن.

چون این تگ ها در نتایج گوگل برای مخاطب به نمایش در می آیند، بسیار با اهمیت هستند. اینها تقریبا اولین المان هایی هستند که مخاطب شما از شما می بیند پس در نوشتنشان دقت کنید.

لینک سازی 

از ضروریات هر صفحه ای بک لینک های آن صفحه است که از موضوعات اصلی مشاوره سئو است. از نظر گوگل اگر صفحه ای تعداد بک لینک بالایی داشته باشد یعنی آن صفحه بسیار معتبر و با اهمیت است. ولی فراموش نکنید که اگر تعداد بک لینک های شما بالا رود، موجب می شود که گوگل به فعالیت های ارگانیک شما شک کند و شما را پنالتی کند، پس در گرفتن بک لینک خیلی هوشیار باشید.

در این مبحث، لینک سازی ها به دو نوع لینک سازی های داخلی و لینک سازی های خارجی تقسیم خواهند شد که هرکدام از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تنظیم استراتژی لینک سازی با مشاوره سئو

به جرات می توان گفت که هر کاری در هرزمینه ای با برنامه ای دقیق و حساب شده، می تواند نتایج بسیار شگفت آوری را با خود به همراه داشته باشد.در سئو وب سایت هم، نظم و برنامه ریزی دقیق حرف اول را می زند.مرحله ی لینک سازی در سئو، یکی از مهمترین فعالیت هایی است که کارشناسان سئو انجام می دهند.برای اجرای دقیق لینک سازی، کارشناسان سئو با پشتوانه ی ساعت ها تحلیل و برنامه ریزی، استراتژی را مطابق با حوزه ی فعالیت وب سایت مدنظر و در کنار آن با بررسی رقبای آن وب سایت، طرح و تنظیم می کنند.این استراتژی مسیر راهی است که در لینک سازی طی خواهند کرد تا به هدف و نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا کنند.

لینک سازی به دو قسمت لینک سازی  داخلی و لینک سازی خارجی تقسیم می شود، که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

لینک سازی داخلی با مشاوره سئو

در گام اول لینک سازی های داخلی، می بایست استراتژی برای آن تنظیم شود که هم مسیر خزش الگوریتم های گوگل در آن دیده شده باشد و هم نیاز کاربر در نظر گرفته شده باشد.بدلیل اینکه سئو ی داخلی تاثیر بسزایی را در کسب اعتبار نزد گوگل ایفا می کند، مسئله ی لینک سازی های داخلی از اهمیت بالایی در سئو ی سایت برخوردار است.در واقع شما به کمک لینک سازی های داخلی هم کاربر را به صفحات هدف خود هدایت می کنید و هم به الگوریتم های هوشمند گوگل صفحات مورد نظر و هدف خود را معرفی می کنید.

پس با اطلاعاتی در حوزه ی لینک سازی های داخلی کسب کردید، از مشاوره سئو رایگان استفاده کنید تا بهترین استراتزی لینک سازی های داخلی را برای خود تنظیم کنید.

لینک سازی به دو قسمت لینک سازی  داخلی و لینک سازی خارجی تقسیم می شود، که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

لینک سازی خارجی با مشاوره سئو

در زمانی که سئو ی داخلی سایت خود را به طور کامل در سطح بالایی قرار دادید و طبق استراتزی های تنظیم شده عمل کردید، شما نیاز به بک لینک ها یا همان لینک های خارجی دارید.لینک های خارجی به این صورت به شما کمک خواهند داد که شما در واقع اعتبار یک صفحه از پلتفرم یا سایتی را به صورت مستقیم به صفحه ی هدف خود انتقال خواهید داد که در این صورت اعتبار صفحه ی شما به صورت چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

مسئله ی دیگری که در لینک سازی های خارجی مطرح است، این است که اگر شما محتوا های خود را در صفحات و یا پلتفرم های پر بازدید منتشر کنید، مخاطبین آن صفحه ها را به صفحات و سایت خود هدایت خواهید کرد پاسخ به این چالش نیازمند یک مشاوره سئو درست است. بدلیل اینکه نرخ بازدید و نرخ کلیک در سئو ی سایت شما تاثیر بسزایی را دارد، این امر به کسب اعتبار و رتبه های ممتاز از گوگل به شما کمک زیادی را خواهد کرد.برای تنظیم استراتژی مناسب برای لینک سازی خارجی از مشاوره سئو رایگان رسانتو اطلاعات جامع و کاملی را کسب کنید.

تاثیر مستقیم تغییرات هسته ی گوگل بر سئو سایت

تقریبا تمامی کسانی که مشتاقانه در موتور جستجوی گوگل ماجراجویی می کنند، چه متخصصین و چه کاربران، بر این موضوع واقف هستند که گوگل خود را با ربات هایی هوشمند تجهیز کرده است که وظیفه ی این ربات ها، زیر نظر قرار دادن رفتار کاربران و فعالان حوزه ی سایت و سئو می باشد.هر چند وقت یکبار موتور جستجوی گوگل اقدام به، به روز رسانی هسته ی کلی خود می کند که طبیعتا به واسطه ی آن تمامی ربات های خود را دچار تغییراتی می کند.

به طور کلی گوگل از این تغییراتی که صورت می گیرد، به نفع کاربران این فضا یاد میکند و پیوسته در تلاش است که بهترین سایت ها در هر حوزه ای را جوری رتبه بندی کند که کاربران با بالاترین سرعت ممکن به بهترین پاسخ دست پیدا کنند.از این رو سئوکاران می بایست با بررسی دقیق رفتار گوگل و با استفاده از مشاوره سئو به آخرین تغییرات گوگل در هر لحظه اشراف داشته باشند تا با به کارگیری تکنیک های مناسب بتوانند به هدف نهایی خود و کسب رضایت کامل گوگل و کاربران آن دست پیدا کنند. بدون گرفتن مشاوره سئو کارکشسته و متخصص ممکن است نتوانید از پس حل این چالش ها بربیایید.

تفاوت سئو ارگانیک و پولی در چیست؟

صفحات نتایج موتورهای جستجو به دو بخش مجزا تقسیم می شوند: نتایج ارگانیک و نتایج پولی.فعالیت های ارگانیک با پشتوانه ی علم و تخصص توسط کارشناسان و متخصصین سئو با مشاوره سئو انجام می شود، آن هم برای دستیابی به وب سایتی استاندارد و مرجع، به همراه داشتن رتبه های ممتاز نزد موتور های جستجو.فعالیت های غیر ارگانیک و یا به صورت عامیانه فعالیت های پولی، به شما این امکان را خواهد داد که برای مدتی محدود در ازای پرداخت هزینه، تجربه ی کسب رتبه ممتاز از جانب موتور جستجو را داشته باشد.شما می توانید بسته به پتانسیل برند و مجموعه ی خود، از این دو روش به نحو احسن استفاده کنید.

در ادامه به بررسی دقیق تر این دو موضوع خواهیم پرداخت.

نتایج جستجوی ارگانیک با کمک مشاوره سئو

نتایج جستجوی ارگانیک، که همان نتایج طبیعی نیز هستند، صفحات به طور 100٪ بر اساس شایستگی و کیفیت رتبه بندی می شوند. کسب این نتایج با کمک یک مشاوره سئو کاربلد رقم می‌خورد.

به عبارت دیگر، هیچ راهی برای پرداخت به گوگل یا سایر موتورهای جستجو برای گرفتن رتبه ی بالاتر در نتایج جستجوی ارگانیک وجود ندارد.

موتورهای جستجو نتایج جستجوی ارگانیک را بر اساس صدها فاکتور متفاوت رتبه بندی می کنند. اما به طور کلی، نتایج ارگانیک توسط گوگل به عنوان نسبی ترین، قابل اعتمادترین و معتبرترین وب سایت ها یا صفحات وب در مورد این موضوع در نظر گرفته می شوند. با توجه به تمامی فاکتورهایی که گوگل برای رتبه بندی سایت های متفاوت در نظر می گیرد، می توان گفت که سایت هایی که در صفحه ی اول گوگل هستند، جز معتبرترین صفحات به شمار می آیند.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که وقتی در مورد سئو و مشاوره سئو صحبت می کنیم، منظور ما رتبه بندی وب سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک است.

نتایج پولی

نتایج جستجوی پولی، تبلیغاتی هستند که در بالای یا زیر نتایج ارگانیک ظاهر می شوند.این رتبه در ازای مبلغی که به موتور جستجو پرداخت می کنید و حساب ادز خود را شارژ می کنید بسیار وابسته است.

تبلیغات پولی کاملا متفاوت از نتایج ارگانیک هستند. تبلیغ‌کنندگان در بخش نتایج پولی، بر اساس میزان هزینه ای که مایلند برای یک بازدیدکننده (معروف به «تبلیغات پرداخت به ازای کلیک») بپردازند، رتبه‌بندی می‌شوند.

بهره بردن از شبکه های اجتماعی؛ مشاوره سئو

یکی از مهمترین مسائلی که می توان در سئو هر سایتی از آن بهره برد، شبکه های اجتماعی است.شبکه هایی مانند:Instagram، pinterest، Linkedin و… این شبکه ها و پلتفرم های معتبر به دلیل اعتباری که نزد موتور های جستجو دارند، می توان با بک لینک هایی که از آنها گرفته خواهد شد، اعتبار خوبی را به سایت خود افزوده کنیم و در نتیجه به سئو سایت مدنظر ما تاثیر بسزایی را خواهد گذاشت.

سئوی کلاه سفید چیست؟

کلیه ی فعالیت و تکنیک هایی که در این صفحه به طور مفصل توضیح داده شده است، اگر بصورت طبیعی پیاده سازی شود، جزو فعالیت های سفید شناخته می شود که در اصطلاح به آن سئوی کلاه سفید گفته می شود.اگر همین تکنیک و فعالیت ها به صورت غیر طبیعی و با استفاده از ربات ها و فعالیت های خارجی غیر طبیعی صورت گیرد، به عنوان سئوی کلاه سیاه شناخته می شود که در ادامه به این نوع از سئوی مخرب وبسایت خواهیم پرداخت.

سئوی کلاه سیاه چیست؟

سئوی کلاه سیاه را در واقع می توان اینگونه معرفی کرد که به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود، برای دور زدن قوانین الگوریتم های گوگل، با هدف سرعت بخشیدن به نتایج دلخواه، که این امر به مرور زمان و با اطلاع گوگل از این فعالیت ها، موجب پنالتی (جریمه سنگین) سایت و یا صفحه ی سئو شده، از جانب گوگل خواهد شد.

در ادامه به فعالیت هایی که موجب پنالتی شدن سایت شما خواهد شد، خواهیم پرداخت.

سئوی کلاه خاکستری چیست؟

به طور کلی می توان این نوع از سئوی سایت را تلفیقی از سئوی کلاه سیاه و سفید دانست.این نوع از سئوی سایت هم می توان گفت که پر ریسک است و اگر الگوریتم و خزنده های گوگل، متوجه فعالیت خاکستری شما شوند، موجب می شود مورد خشم و غضب گوگل قرار گیرید.در این نوع از فعالیت سئویی امکان دارد محتوای شما کاملا شخصی و یونیک باشد اما فعالیت هایی که برای معتبر ساختن محتوای خود انجام داده اید، غیر طبیعی و از دید موتور جستجوی گوگل غیر مجاز باشد.

از طرف دیگر امکان دارد فعالیت های معتبر ساختن محتوا کاملا در چهارچوب قوانین موتور جستجو باشد اما محتوای شما کپی تشخیص داده شود که باز هم در صورت اطلاع پیدا کردن خزنده های گوگل، مورد خشم این موتور جستجو قرار گیرید.می توانید برای بررسی نوع فعالیت بر روی وبسایت شخصی خود از مشاوره سئو رایگان رسانتو استفاده و با متخصصین سئو رسانتو در ارتباط مستقیم باشید.

خشم گوگل

لازم به ذکر است که که موتور جستجوی گوگل بر روی قوانین و الگوریتم های خود، حساسیت بسیار بالایی را دارد و به نوعی می توان گفت با این قوانین و الگوریتم ها خط قرمزی را ایجاد کرده است که نباید هیچ یک از فعالان سایت و سئو، از آنها عبور کنند.گوگل از طریق کارشناسان خود بار ها و بار ها هشدار داده است که جرایم سنگینی را برای کسانی که خط قرمز آن را رد کنند، در نظر گرفته است.با این حال خیلی از فعالان سایت و سئو در بسیاری از مواقع این خط قرمز ها را آگاهانه یا سهوی رد می کنند که مورد غضب ربات و الگوریت های گوگل هم قرار می گیرند.

در اینجا به برخی از این قوانین سفت و سخت گوگل پرداخته ایم؛

 • استفاده از محتوای متنی کپی شده
 • استفاده از تصاویر کپی
 • ذکر منابع اشتباه
 • استفاده از لینکسازی های غیر طبیعی
 • استفاده از بک لینک های پولی
 • ساخت لینک سازی های خارجی که غیر طبیعی رخ داده اند
 • فریب کاربران
 • گزارش شکایات از جانب کاربران

هرم مازلو در سئو

آیا تا به حال در مورد سلسله مراتب نیازهای مازلو شنیده اید؟ 

مازلو یک نظریه ی روانشناسی است که اساسی ترین نیازهای انسان (مانند هوا، آب و ایمنی فیزیکی) را بر نیازهای پیشرفته تر (مانند احترام و تعلق اجتماعی) اولویت می دهد. تئوری این است که شما نمی‌توانید بدون اطمینان از برآورده شدن نیازهای اساسی‌تر، به نیازهای بالا دست یابید. عشق مهم نیست زمانیکه غذا نداشته باشی.

همانطور که می دانید، اساس سئوی خوب با اطمینان از دسترسی به خزیدن شروع می شود و از آنجا به بالا حرکت می کند.

با استفاده از این راهنمای هرم مازلو، می‌توانیم این هفت مرحله را برای سئوی موفق دنبال کنیم:

 • دسترسی به خزیدن برای موتورهای جستجو، تا بتوانند وب سایت شما را رصد کنند.
 • محتوای باکیفیت که به پرسش جستجوگران پاسخ می دهد.
 • کلیدواژه برای جذب جستجوگران و موتورها بهینه شده باشند.
 • تجربه کاربری عالی از جمله سرعت بارگذاری سریع و UX قانع کننده.
 • محتوای قابل اشتراک گذاری که لینک ها، نقل قول ها را به سمت سایت آورند.
 • عنوان، URL و توضیحات برای جلب CTR بالا در رتبه بندی
 • نشانه گذاری Snippet/schema برای برجسته شدن در SER

شرکت های مشاوره سئو

یک شرکت مشاوره سئو مسئولیت های مختلفی را بر عهده خواهد داشت. اساساً، شرکت‌های مشاوره سئو، تجزیه و تحلیل خدمات کاملی از سئوی موجود یک وب‌سایت را به همراه استراتژی‌هایی برای بهینه‌سازی بهتر یک وب‌سایت ارائه می‌دهند.

کار سئو بسیار شخصی است، هر سایتی زمینه های کاری خاص خود را دارد و به همین دلیل، داشتن گروهی از متخصصان آموزش دیده که به یک وب سایت نگاه می کنند و با هم روی آن کار می کنند، بسیار مفید است.

یک شرکت مشاوره سئو چه کاری انجام می دهد؟

شرکت های مشاوره سئو می توانند راه حل های زیادی برای مشکلات سئو برای هر وب سایت را ارائه دهند. مشاوران آنها این امکان را برای یک وب سایت ارائه می دهند که به صورت آنلاین مرتبط بماند، توسط مشتریان بالقوه پیدا شوند، در صنعت رقابتی باقی بمانند و موارد دیگر.

مشاوران سئو توانایی حرفه ای و با تجربه ای را برای تجزیه و تحلیل وب سایت ها و توضیح مسائل اساسی مؤثر بر عملکرد وب سایت ارائه می دهند.

بهترین ابزارهای مورد نیاز برای مشاوره سئو

ابزارهای مشاوره سئو: راهنمایی برای بهبود وب‌سایت شما

در دنیای رقابتی امروز، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو)، برای وب‌سایت شما بسیار حیاتی است. اما چگونه می‌توانید مطمئن شوید که سئو وب‌سایت شما به بهترین شکل انجام می‌شود؟

جواب ساده است: با استفاده از بهترین ابزارهای مشاوره سئو.

در این ادامه، به معرفی و بررسی ابزارهای مشاوره سئو، برای بهبود رتبه وب‌سایت شما در موتورهای جستجو خواهیم پرداخت. این ابزارها به شما کمک می‌کنند تا از اشکالات سئویی خود آگاه شوید، کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید، رقبا را مانیتور کنید، و به بهبود عملکرد وب‌سایت خود بپردازید.

Google Analytics

Google Search Console

Moz Pro

SEMrush

Ahrefs

 Screaming Frog SEO Spider

خلاصه ی بحث مشاوره سئو 

در این مقاله رسانتو در رابطه با مشاوره سئو، به توضیح و تشریح سئو مقدماتی در حد زیادی پرداختیم. و توضیح دادیم که اگر خودتان قصد فعالیت در زمینه ی سئو سایت دارید و دوست دارید که پیشرفت کنید یا اینکه هیچ اطلاعات زمینه ای ندارید، این مطالب فوق العاده برای شما مفید هستند. ما در سایت رسانتو افتخار فعالیت روی سایت های زیادی از شما دوستان عزیز را داریم و امیدواریم که بتوانیم در این راه راهنما و مشاور سئو خوبی برای شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

در آژانس رسانتو برای تعیین هزینه ی سئو سایت، 3 پلن سفارش پروژه سئو سایت تنظیم شده است که ریز فعالیت هایی که در پروژه پیاده سازی خواهد شد، آورده شده است.شما می توانید با بررسی این پلن ها و مطالعه دقیق آن، به اطلاعاتی چون روند انجام و پیشرفت پروژه، مدت زمان پروژه و تعرفه پیاده سازی پروژه دست پیدا کنید.این اطلاعات به صورت جامع در ابتدای این صفحه آمده است، برای کسب اطلاع کامل به این پلن ها مراجعه فرمایید.

همانطور که گفته شد در مبحث سئو، بخش تکنیکالی آن بسیار حائز اهمیت است که این سئوی تکنیکال با خود سرعت بالای سایت، ناوبری کاربر و هدایت کاربر را با خود به ارمغان خواهد آورد.در قسمت سئو ی داخلی هم پیوند هایی را که می سازد باعث هدایت کاربر تا هدف نهایی خواهد شد و به تقویت ساختار سایت کمک بسزایی را خواهد داد.در قسمت سئو ی خارجی هم، علاوه بر کسب اعتبار برای صفحات سایت، رد پای دیجیتال برای سایت ما ساخته می شود که در افزایش ترافیک سایت تاثیر بسزایی را خواهد گذاشت.

فعالیتی که به عنوان سئو سایت انجام می شود، ارتباط مستقیمی را با فعالیت های رقبا دارد که در سئو سایت ما می توان گفت تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت و در طول فعالیت سئویی سایت، می بایست فعالیت های رقبا به طور دقیق آنالیز و بررسی شود.

سئو سایت دارای چهار مرحله ی اصلی است که این چهار مرحله شامل؛

سئوی تکنیکال-سئوی داخلی-سئوی خارجی و سئوی محلی است که هر کدام از این ها را به طور مفصل در بالا توضیح داده ایم.

سئوی تکنیکال را می توان به عنوان مهمترین رکن در بحث سئو سایت دانست که شامل بررسی منابع پشتیبانی سایت، بهینه سازی سرعت سایت، بررسی لینک های شکسته، بررسی ناوبری کاربر در طراحی ساختار سایت، بهینه سازی کد های HTML و CSS، بهینه سازی و شخصی سازی تصاویر بارگذاری شده در صفحات اصلی و مقالات، تنظیم استراتژی لینک سازی، تنظیم استراتژی محتوایی، ایجاد کنداکتور محتوایی می شود.به جرأت می توان گفت که اگر سئوی تکنیکال به درستی برنامه ریزی و اجرا نشود، به هدف نهایی پروژه خود نخواهید رسید.

اگر بخواهیم به طور کلی به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که به کلیه ی فعالیت های داخلی سایت که از جانب پیاده سازی تکنیک های سئویی انجام می شود، سئو ی داخلی سایت گفته می شود.برخی از این فعالیت ها عبارت اند از؛

بهینه سازی عناوین مقاله ها، اعمال تگ های مناسب، لینک سازی های داخلی مطابق با استراتژی، تنظیم استراتژی محتوایی و… 

توجه داشته باشید که این اقدامات می بایست توسط کارشناسان سئو و با استفاده از تکنیک های مناسب پیاده سازی شود.

همانطور که میدانیم و قبلا هم به آن پرداختیم، محتوای متنی نزد موتور های جستجو از اهمیت بالایی برخوردار هستند اما نمیتوان صرفا به این نوع از محتوا اکتفا کنیم و می بایست کاربر و مخاطب را در نظر بگیریم، با توجه به این هم که موتور جستجوی گوگل خود را کاربر معرفی می کند، پس سلیقه ی کاربران به شدت قابل اهمیت است.از این رو، تحقیقات بر روی کاربران فضای دیجیتال حاکی از آن است که محتوا هایی که جنبه بصری دارند، از محبوبیت بیشتری نسبت به محتوای متنی برخوردار هستند.

از جمله محتوا هایی که می توان از آتها یاد کرد، تولید محتوای ویدیویی مانند؛ تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک است و دیگر محتوا هایی هم که میتوان به آنها اشاره کرد؛ استفاده از تصاویر اختصاصی و تولید محتوای صوتی ( پادکست ) می باشد که از این محتوا ها می توانید در جهت جذب کاربر و ماندگاری کاربر در صفحه مورد نظر استفاده کرد.

به کلیه ی فعالیت هایی که در قالب افزایش رتیه و اعتبار سایت، در خارج از سایت اتفاق خواهد افتاد، سئو ی خارجی گفته می شود.این فعالیت های خارجی، هم می تواند به صورت رایگان اتفاق بیافتد از طریق پلتفرم ها و رسانه های داخلی و خارجی، هم می تواند در ازای پرداخت هزینه باشد، اما هرکدام از این ها دارای شرایطی خاص هستند که می بایست طبق استراتژی چیده شده، بر روی سایت پیاده سازی شوند.در قسمت مقالات رسانتو، به این مباحث به صورت کامل پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *