برگزاری ایونت

قبل از این‌که وارد ارائه نکات مورد نظر درباره ایونت به شویم، لازم است تا برخی از نکات مهم را در این زمینه به شما معرفی کنیم. به طورکلی ایونت و یا برگزاری رویداد به جهت انجام و ایجاد یک رویداد مهم برای استفاده از بازاریابی در سازمان های مختلف با هدف ایجاد یک روش تبلیغاتی مهم در بین مشتریان و سایر کسب و کارهای مرتبط به جهت ایجاد یک ارتباط بسیار مثبت برای طرفین این گردهمایی مهم برگزار می‌شود.

این گردهمایی و رویداد ممکن است شامل مراسم بسیاری همچون کنسرت ها، انواع همایش‌ها و مسابقات ورزشی باشد که بسته به نوع نیاز تغییر می‌کند. از موارد مهمی که در برگزاری ایونت اهمیت دارد می‌توان به‌ نمایش ویدیو مپینگ، برگزاری همایش، نمایش میدانی، طراحی و اجرای دکور و در نهایت نورپردازی اشاره کرد که در ادامه این صفحه به توضیحات بیش‌تری درباره ایونت مارکتینگ برای شما ارائه میکنیم.

نکات مهمی که در برگزاری ایونت و رویداد باید به آن‌ها توجه کنیم

به طور کلی تفاوتی ندارد که برگزاری ایونت برای چه گروهی‌ و در چه مکانی برگزار شود، گاهی اوقات ایونت تنها به‌صورت یک مراسم شام برای مشتریان خوب یک شرکت برگزار می‌شود.

گاهی اوقات نیز به صورت یک جلسه کنفرانس برای مدیران ارشد یک سازمان و شرکت‌ برگزار می‌شود و گاهی اوقات نیز به جهت معرفی یک کتاب مهم برای یک نویسنده انجام می‌شود.

رویداد به هر جهت که برگزار شود، نیازمند یکسری کارهای مهم است که اگر به آن‌ها توجه نکنیم ممکن است رویداد ما با موفقیت برگزار نشود. در ادامه می‌پردازیم به معرفی این نکات مهم در جهت برگزاری رویداد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

برگزاری همایش

همایش خوب را می‌توانیم این طور توصیف کنیم؛ همایشی که همه از آن راضی باشند، هم حضار جلسه و هم برگزارکنندگان جلسه به صورت کامل از برگزاری همایش رضایت داشته باشند.

یکی از نکات مهمی که می‌تواند باعث ایجاد یک همایش بسیار خوب شود مشخص کردن اهداف همایش است؛ یعنی باید به این سوال مهم پاسخ دهیم که برای رسیدن به چه هدفی همایش برگزار می‌کنیم؟

با پاسخ به این سوال است که می‌توانیم راهکارهای خوبی نیز برای برگزاری هرچه بهتر همایش ایجاد کنیم و به اجرا بگذاریم. همچنین از دیگر مواردی که باعث پیشرفت یک همایش می‌شود، ایجاد یک تیم قوی‌ برای اجرای هر چه بهتر همایش است. مطمئناً هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند یک همایش بزرگ را رهبری کرده و به نتایج مطلوب برسد؛ چراکه برای اجرا و راهبرد همایش نیاز به یک تیم تخصصی در تمام زمینه ها دارد. برای مثال یک نفر در تیم مسئول ورود و خروج‌ حضار می‌شود و دیگری مشغول مدیریت داخل سالن است. به این ترتیب با ایجاد یک تیم قوی می‌توان یک همایش بزرگ را رهبری کرد.

ویرایش کنید

به طور کلی ویدیو مپینگ به نمایش درآوردن یک ویدیو جذاب و یا انیمیشن و دیگر جلوه‌ها و نمایش‌های رنگی بر روی یک سطح سه بعدی در سالن رویداد است.

اجرای ویدئو مپینگ در رویدادها می‌تواند باعث ایجاد جو بسیار خوبی در سالن برای حضار باشد؛‌ برای مثال فکر کنید شما رویدادی برای فروش لباس‌های بسیار شیک و جدیدتان برگزار کرده‌اید.
با استفاده از ویدئو مپینگ می‌توانید این لباس‌های زیبا را بر تن انواع مانکن‌ها و در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف به نمایش بگذارید.

بدون شک اجرای ویدیو مپینگ می‌تواند جذابیت فوق‌العاده‌ای به رویداد شما بدهد و مراسم شما را به بهترین شکل ممکن اداره کند؛ چراکه با اجرای آن می‌توانید شور و حالی بسیار فوق‌العاده به جلسه خود بدهید.

ویرایش کنید

بعد از ورود به سالن همایش اولین صحنه‌ای که با آن روبه‌رو می‌شویم، طراحی سالن و اجرای دکور مناسب است. مخاطبان ما بعد از دیدن دکور و طراحی سالن نظرات بسیار زیادی درباره همایش به ذهنشان خطور می‌کند. اگر دکور ما فوق‌العاده جذاب و منحصر به‌فرد باشد بدون شک باعث جذب مهمانان جلسه می‌شود.

اما اگر از طراحی و دکوراسیون خوب و جذابی استفاده نکنیم، ممکن است در همان ابتدای کار نوعی دلزدگی و سردی برای مهمانان ایجاد شود و همین دلزدگی و سردی باعث از تب و تاب افتادن همایش ما می‌شود.

یکی از راه‌های جذاب کردن دکوراسیون سالن و طراحی آن استفاده از ایده‌های نو و جذاب است. شما عزیزان می‌توانید با استفاده از ایده‌های نو برای طراحی سالن و دکور رنگ و لعابی فوق‌العاده و همایش خود بدهید و یک رویداد منحصر به‌فرد را رقم بزنید.

ویرایش کنید

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در‌ برگزاری یک رویداد به شما کمک کند، نمایش میدانی است. در واقع نمایش میدانی را می‌توانیم یک تلفیقی از تمام خدمات اجرای ایونت بدانیم. تجربه به ما نشان داده است که نمایش میدانی تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطبان دارد.

به طور کلی می‌توان گفت نمایش میدانی در برخی از فضاهای بسیار بزرگ و باز اجرا می‌شود؛ چراکه نمایش میدانی برای به ثمر نشستن نیاز به جلوه های میدانی بسیار زیادی دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان یک نمایش فوق‌العاده اجرا کرد و افراد بسیار زیادی را جذب کرد.

ویرایش کنید

نورپردازی مناسب و جذاب می‌تواند کمک بسیار زیادی به برگزاری هر چه بهتر همایش کند.

با نورپردازی مناسب شما می‌توانید یک فضای جذاب و فوق‌العاده را برای مهمانان جلسه بسازید و در واقع با این همایش شما نیز بهتر اجرا می‌شود.

در اجرای نورپردازی تنوع به خرج بدید؛ یعنی در برخی زمان های مناسب نور سالن را کاهش داده و گاهی نیز سالن را پر نور کنید. با این کار خستگی را از همایش دور می‌کنید. در کل استفاده از نور یکی از اصلی ترین مواردی است که باید در یک رویداد و ایونت از آن استفاده کرد.

سوالات متداول

برگزاری ایونت یا رویداد چیست ؟!

به طورکلی ایونت و یا برگزاری رویداد به جهت انجام و ایجاد یک رویداد مهم برای استفاده از بازاریابی در سازمان های مختلف با هدف ایجاد یک روش تبلیغاتی مهم در بین مشتریان و سایر کسب و کارهای مرتبط به جهت ایجاد یک ارتباط بسیار مثبت برای طرفین این گردهمایی مهم برگزار می‌شود.

در برگزاری ایونت برگزاری همایش چه کاربردی دارد؟

همایش خوب را می‌توانیم این طور توصیف کنیم؛ همایشی که همه از آن راضی باشند، هم حضار جلسه و هم برگزارکنندگان جلسه به صورت کامل از برگزاری همایش رضایت داشته باشند.

در اجرای ایونت چه مواردی باید رعایت شود و حتما وجود داشته باشد ؟!

در یک رویداد مواردی مثل نورپردازی محیط، طراحی و اجرای دکور سالن و یا مکان همایش، اجرای سیستم های صوتی و حتی در رویدادهای بزرگ تر اجرای ویدیو مپینگ و آتش بازی را میتوان استفاده کرد.