رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

نمونه کارهای تولید محتوا ویدیویی رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.
برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.

محتوا ویدیویی

بدون شک محتوا ویدیویی کامل ترین نوع تولید محتواست , محتوایی که صدا و تصویر را در بر می گیرید و احساس شنیداری و دیداری مخاطب را درگیر میکند. اصولا درگیر کردن حواس کاری است که تولید محتوا خوب انجام می‎دهد.
محتوا ویدیویی با در نظر گرفتن قالب های مختلف انواع مفاهیم را به نحو احسن میتواند ارائه دهد. مفاهیمی همچون نشان دادن ابعاد مختلف کار و یا گزارشات.

تبلیغات ویدیوئی یا تیزر تبلیغاتی شاید در نگاه اول به علت هزینه در انتهای لیست تولید محتوای شما قرار گیرد اما نباید فراموش کنیم که محتوا ویدیویی علاوه بر نمایش در اینستاگرام میتواند در سایت شما, نمایشگرهای فروشگاه های نمایندگان شما, استفاده در نمایشگاه ها و یا به عنوان یک تیزر نلویزیونی و یا حتی ارسال برای مشتریان شما در جواب اینکه شما که هستید مورد استفاده قرار میگیرد. محتوا ویدیویی دارای ابعاد مختلفی است از این رو انواع گوناگونی دارد که ما برای سهولت کار آن ها را به دو دسته رئال و موشن تقسیم کرده ایم.

موشن

هر ویدیوئی که رئال نباشد را در این نوع دسته بندی می گزاریم این که ساخت یک محتوا ویدیویی بدون مواد اولیه فیلم های رئال یا آرشیوی باشد و ما موارد اولیه آن را هم بسازیم در دسته موشن قرار دارد.

ساخت مواد اولیه قبل از ایجاد یک ویدیو گامی است که به این دسته اضافه شده است. مواد اولیه ایی همچون ساخت کارکتر ها و یا بک گراند ها و یا ساخت کارتونی و 3D یک محصول و … و استفاده آن در یک ویدیو که به صورت های موشن گرافیک , استاپ موشن و انیمشین می‎تواند بروز و ظهور پیدا کند. امروزه ویدیو موشن به خاطر هزینه کمتر نسبت به رئال و رنگ‎ و ‎‎لعابشان علاقه مندان زیادی پیدا کرده است.

محتوای ویدیویی رئال

ویدیو رئال یا محتوا ویدیویی رئال همان طور که از اسمش پیداست از تصاویر واقعی تهیه می شود. این تصاویر هم میتواند به صورت آرشیوی و هم به صورت فیلم‎برداری تهیه گردد یادمان باشد نشان دادن تصاویر واقعی از خدمات و محصولات شما چیزی است که مخاطب به آن احتیاج دارد این که چه کاری ارائه داده اید و یا محصولاتتان به چه شکل است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو متشکل از یک تیم مجرب جهت فیلم برداری حرفه ایی و تدوین بسیار خوب و تجهیزات حرفه ایی مورد نیاز جهت انواع فیلم برداری های هوایی , صنعتی و مراسم ها آماده اجرای این نوع خدمت است.

چگونه برای محتوای ویدئویی خودمان استراتژی بچینیم؟

همان طور که در مقاله مشاوره سئو گفته شد، چیدن استراتژی محتوای ویدئویی، مانند چیدن استراتژی بلاگ است. تنها تفاوت این است که محتوا، ویدئو است.

سه پله برای ساخت استراتژی تولید محتوای ویدیویی:

  • هدف خود را مشخص کنید:

در ابتدای امر حتما باید هدف خود را کاملا مشخص کنید. هدف ممکن است در راستای آگاهی باشد، ممکن است در راستای مکالمه ها باشد و ممکن است در راستای شناخت خود را نسبت به مخاطبان باشد.

مثال هایی در ادامه برای زمانیکه هدف آگاهی است، داریم:

فیلم هایی برای برندسازی:

هدف از ساخت فیلم های برند سازی، این است که خودتان را در قالب تصاویر و متن ها و … به مخاطب نشان دهید.

ویدئوهای برای انیمیشن سازی:

ویدئوهای انیمیشنی که در جهت برندسازی ساخته می شوند. محتوا را خیلی سریع، با نمک و منسجم به مخاطب برسانید.

ویدئوهای آموزشی:

همه ی ما به دنبال آموزش مطالب جدید هستیم. اگر یک برندی بتواند آموزش را خیلی سریع تر، بانمک تر و بهتر به ما برساند، قطعا آن برند را انتخاب می کنیم.

  • یک قالب را انتخاب کنید :

زمانیکه هدفتان مشخص شد یک قالب را انتخاب کنید و به آن بچسبید. ولی اگر که دیدید که یک قالب بهتر عمل کرد، از آن استفاده کنید.

  • کیفیت و تداوم را نگه دارید :

اگر کار شما کیفیت نداشته باشد، مخاطبتان جذب شما می شود، ولی اگر کیفیت نداشته باشد، شما مخاطب خود را از دست می دهید. و مخاطب شما جذب ویدئوهای با کیفیت تر می شود. از طرفی، اگر که کار شما ادامه دار باشد، می توانید مخاطب را در طولانی مدت نگه دارید، در غیراینصورت اگر بدون برنامه محتوا تولید کنید، مخاطب خود را ازدست می دهید.

چه کارهایی انجام دهیم تا در تولید محتوای ویدیویی موفق تر باشم و بازدید بیشتر بگیریم؟

در اینجا چند راه حل ساده را برای شما توضیح می دهم تا بتوانید به راحتی از تولید محتوای ویدیویی خود بازدید بگیرید. یکی از بهترین جاها برای تولید محتوای ویدیویی، یوتیوب است. پس مواردی که باید توجه کنید را چه برای یوتیوب و چه برای سایت، برایتان توضیح می دهم.

فعالیت های سئویی داشته باشید

نیاز به فعالیت های پیچیده ی سئویی در تولید محتوای ویدیویی نیست، ولی باید یک سری نکات را حتما مد نظر قرار دهید. یوتیوب منبعی است که به شما امکان قرار دادن ویدیوهایتان را می دهد. افراد زیادی روزانه جستجوهای زیادی را در یوتیوب انجام می دهند. پس شما باید تولید محتوای ویدیویی برای یوتیوب داشته باشید، تا محتوای ویدیویی تان بیشتر دیده شود. راه هایی برای بهینه سازی ویدیوهای یوتیوب وجود دارد که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. 

  1. عنوان مهم ترین قسمت است : در تولید محتوای ویدیویی، شما باید به فکر مرحله ی بعد، یعنی انتشار هم باشید. اولین چیزی که کاربر از شما می بیند عنوان محتوای ویدیویی تان است. در انتخاب عنوان بسیار دقت کنید که حتما کلمه ی کلیدی تان داخل عنوان باشد. مثلا باید مطلع باشید که در یوتیوب حداکثر تا 60 کاراکتر از عنوان شما به کاربران نمایش داده می شود. و همانطور که برای بلاگ سایت، عنوان می نویسید باید برای یوتیوب هم عنوان بنویسید.
  2. توضیحات محتوای ویدیویی : در پایین محتوای شما یک سری توضیحات قرار داده می شود که دیسکریپشن یا توضیحات محتوای ویدیویی شما است. حتما باید کلمات کلیدی تان را در داخل آن بنویسید. و نکته ی دیگری که باید دقت کنید این است که حتما لینک سایت خود را در آن قرار دهید.
  3. به بهترین شکل از تگ ها استفاده کنید : شما به موضوعتان فکر کنید و تمامی کلمات مرتبط را در تگ ها قرار دهید. به کامل ترین شکل تگ های خود را بهینه کنید. تگ باید شامل تمام کلمات کلیدی شما و تمام کلمات مرتبط در حوزه ی کاری شما باشد.
  4. تامب نیل یا کاور تصویر طراحی کنید : کل فرایند تولید محتوای ویدیویی به یک طرف، و در نهایت طراحی کاور یا پوستر به یک طرف دیگر. چرا که کاربر در ابتدا کاور محتوای ویدیویی شما را می بیند، و بعد تصمیم می گیرد که آیا در صفحه ی شما بماند یا نه؟ پس انتخاب و طراحی کاور بسیار مهم است.
  5. لینکسازی خارجی انجام دهید : تعداد سایت ها و صفحات یوتیوبی که به لینک محتوای ویدیویی شما ارجاع داده اند بسیار مهم هستند، چرا که با ارزش بودن محتوای ویدیویی شما را به موتور جستجو می فهمانند و همچنین باعث می شود که در جستجوها شما راحت تر بالا بیایید و پیدا شوید.

سخن پایانی بحث تولید محتوا ویدئویی:

در این مقاله از سایت رسانتو به توضیح محتوای ویدئویی پرداختیم، در ابتدا در مورد تعریف محتوای ویدئویی و سپس انواع محتوای ویدئویی صحبت کردیم، و سپس به سراغ استراتژی آن و مواردی که باید قبل و بعد از تولید محتوای ویدیویی به آنها دقت کنید پرداختیم و اینکه چه کارهایی باید انجام دهیم تا مخاطب خود را حفظ کنیم.