رسانتو

رسانتو
 • نمونه کارهای موشن گرافیک رسانتو

  آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.
  برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.

  سفارش موشن گرافیک

  رفته رفته با پیشرفت دنیای دیجیتال، کاربران هم در فضای اینترنت و آنلاین هوشمندانه تر عمل می کنند.تا جایی که محتوا های منتشر شده در سایت ها و صفحه های مختلف را به صورت کارشناسانه مورد بررسی قرارمی دهند.تحقیقات بر روی رفتار کاربران دنیای دیجیتال، این را نشان می دهد که علاقه ی کاربران و مخاطبین، نسبت به محتوا های ویدیویی بسیار بیشتر از محتوا های متنی است که در این بین موشن گرافیک ها به دلیل میزان جذابیت بالایی که در اختیار دارند نسبت به بقیه ی محتوا های ویدیویی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

  موشن گرافیک چیست؟

  موشن گرافیک ها ویدیویی هایی هستند با خلاقیت زیاد و مدت زمان کم، که در این مدت زمان کم پیامی روشن و واضح را در قالب داستانی کوتاه به مخاطبین ارائه می کنند.موشن گرافیک ها می توانند محصولات و یا شرکت و برند شما را در مدت زمان کم اما به گونه ای که در ذهن مخاطب شما برای همیشه نقش ببندد، معرفی کنند و کاربران دنیای دیجیتال و آنلاین را برای همیشه به کاربران دائمی شما تبدیل کنند.

  پخش ویدیو

  مراحل ساخت موشن گرافیک

  همانطور که میدانیم، موشن گرافیک ویدئو های جذابی هستند که در امروزه در قسمت های مختلف فضای تبلیغات شاهد آن هستیم.حال شاید برای شما سوال باشد که چرا موشن گرافیک ها در بحث تبلیغات جایگاه ویژه ای را پیدا کرده اند؟ باید بگوییم که هدف از تبلیغات قطعا جذب مخاطب و مشتری است و به همین دلیل از موشن گرافیک که ویدئو هایی با تاثیر بالا و هدفمند هستند، استفاده می شود، که اگر هم بخواهیم منطقی به این حوزه نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که انتخاب موشن گرافیک بسیار هوشمندانه است.

  حال باید مراحل ساخت یک موشن گرافیک با کیفیت و استاندارد را مورد بررسی و معرفی این مراحل را بصورت جامع ارائه دهیم؛

  • مرحله ی اول: ایده پردازی
  • مرحله ی دوم: سناریو نویسی
  • مرحله ی سوم: طراحی استوری برد
  • مرحله ی چهارم: طراحی محیطی و کاراکتر
  • مرحله ی پنجم: محرک سازی
  • مرحله ی ششم: صداگذاری

   

  ایده پردازی موشن گرافیک

  اولین مرحله در ساخت موشن گرافیک، بحث ایده پردازی پروژه می باشد.در ابتدا برای شروع یک ایده ی موفق، می بایست مخاطبی که برای تولید موشن گرافیک در نظر گرفته ایم را به خوبی بررسی کنیم و در پی آن به سلیقه ی همان مخاطب هم باید نگاه ویژه ای داشته باشیم، آن هم به دلیل تاثیرگذاری اثر تولید شده بر روی مخاطب می باشد.در واقع ما با این کار مستقیم سلیقه ی مخاطب را هدف قرار می دهیم تا پیام خود را به خوبی بتوانیم منتقل کنیم.البته شایان ذکر است که در بحث ایده پردازی پروژه عواملی چون؛ مدت زمان کار، بودجه ی تخصیص داده شده و موضوع پروژه هم حائز اهمیت هستند.

  سناریو نویسی موشن گرافیک

  در بحث سناریو نویسی موشن گرافیک، ابتدا باید سلیقه ی مخاطب را مورد بررسی قرار دهیم، آن هم با هدف تاثیرگذاری حداکثری بر روی مخاطب.در گام بعدی می بایست ژانری که موشن گرافیک باید تولید شود را انتخاب کنیم، که پس از آن با این دو عامل ذکر شده، شروع به نوشتن سناریو ی پروژه خود کنیم.در سناریو نویسی سه فاکتور اساسی که باید در نظر گرفته شود؛ مدت زمان کار، راوی محور بودن پروژه و یا کاراکتر محور بودن پروژه می باشد.

  اگر پروژه ی ما به صورت راوی محور تولید شود، می بایست عناصری که برای کارفرما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند را با تکنیک های خاص موشن گرافیک، مورد هدف نهایی پروژه بدانیم و آنها را محرک سازی کنیم اما اگر پروژه ی ما به صورت کاراکتر محور تولید شود، می بایست سناریو ی پروژه را به شکل داستانی روان و فشرده بنویسیم تا پروژه ی موشن گرافیک ما از تاثیرگذاری مناسبی بر روی مخاطب برخوردار باشد.

   

  سفارش موشن گرافیک

  طراحی استوری برد موشن گرافیک

  در این مرحله از ساخت موشن گرافیک با توجه به ایده پردازی و سناریو ی نوشته شده، به طراحی پلان ها در قالب استوری برد خواهیم پرداخت.در این قسمت هر چه طراحی پلان ها در بحث محیط سازی، ساخت کاراکتر ها و جزئیات پروژه به صورت دقیق تر طراحی شوند، پروژه ی ما با کیفیت بالاتری تولید خواهد شد و در امر متحرک سازی المان های پروژه، با سهولت بیشتر عمل خواهیم کرد.

  تمامی این اتفاقات و موضوعاتی که در سناریو مطرح می شود، به واسطه ی استوری برد به مرحله ی اجرا خواهند رسید و در گام بعدی به کمک همین استوری برد ها، متحرک سازی اجزای مختلف پروژه پیاده سازی خواهد شد.

  طراحی محیطی و کاراکتر موشن گرافیک

  در این قدم، طراحی محیطی و کاراکتر پروژه وابسته به سناریو ی پروژه می باشد که تمامی سکانس ها داخل استوری برد دیده شده است.بسته به سناریو ی پروژه، این امکان وجود دارد که طراحی های انجام شده، پیام های مختلفی را دنبال کنند، شاید اغلب سازندگان این نوع از محتوای ویدئویی به این بخش از مرحله ی تولید، توجهی نداشته باشند اما به جرئت می توان گفت یکی از المان هایی که تاثیر بسزایی را بر روی مخاطب خواهد گذاشت، همین طراحی های محیطی و کاراکتر می باشد.

  طراحی کاراکتر هم مانند طراحی محیطی به سناریو ی چیده شده، وابسته است.دقیقا با توجه به همین سناریو ی پروژه است که جنس و نوع کاراکتر ها طراحی می شوند.کاراکتر ها هم انواع مختلفی دارند، اما در این بین طبق واکنش هایی که کاربران و مخاطبان نسبت به انواع کاراکتر های موشن گرافیک نشان داده اند، کاراکتر های انتزاعی نسبت به انواع دیگر آن از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

  محرک سازی در پروژه موشن گرافیک

  در این گام از طراحی و ساخت موشن گرافیک، نوبت به محرک سازی کاراکتر ها و المان های مختلف طراحی شده، می رسد.اصطلاح تخصصی این تکنیک در میان متخصصین طراحی و ساخت موشن گرافیک، انیمه کردن است.مرحله ای که برای سازندگان بسیار لذتبخش و پر اهمیت است.محرک سازی کاراکتر و المان ها باعث روح بخشیدن به پروژه می شود و به جرئت می توان گفت که تمامی فعالیت ها که از مرحله ی ایده پردازی شروع شده است، با هدف رسیدن به همین محرک سازی یا انیمه کردن، چیده شده است.پس به این مرحله از ساخت موشن گرافیک، با دید دقیق تری به آن نگاه کنید.

  مرحله پایانی، صداگذاری

  در گام نهایی از پروژه تولید موشن گرافیک، میرسیم به قسمت صداگذاری پروژه.در بحث صداگذاری پروژه، مسئله ای که باعث جذابیت بیشتر پروژه می شود که بسیار هم حائز اهمیت است، SFX یا همان افکت های صوتی می باشد.هرچقدر که SFX ها در بحث صداگذاری بیشتر و حرفه ای تر باشد، باعث جذابیت چند برابری پروژه خواهد شد.

  مرحله ی آخر در صداگذاری پروژه، استفاده از Narrator ( صداپیشه ) حرفه ای است که با استفاده از تکنیک های متنوع در جذابیت پروژه نقش بسزایی را ایفا می کنند.در انتخاب Narrator پروژه خود حساسیت بالایی را به کار گیرید، به دلیل آن که Narrator حرفه ای با استاندارد های این حوزه آشنایی کامل خواهد داشت و در روند تولید و انتشار پروژه تاثیرگذار است.

  سفارش موشن گرافیک

  ریگ بندی در موشن گرافیک چیست؟

  از تکنیک ریگ بندی در ساخت کاراکتر های موشن گرافیک استفاده می شود.به طوری که اجزای مختلف یک کاراکتر که شامل دست ها، پا ها، اجزای صورت و… می باشد که به صورت جداگانه هرکدام طراحی می شوند.برای ساخت دست و پا ها عموما از پلاگین DUIK استفاده می شود و برای طراحی اجزای صورت، از پلاگین JOYSTICK.

  متخصصین ساخت موشن گرافیک، در هر پروژه بیشترین حساسیت را در ساخت کاراکتر ها به کار میگیرند و در ساخت آن زمان زیادی را نیز صرف می کنند.برای بالا بردن کیفیت کاراکتر ها و پروژه خود، از افراد متخصص و با تجربه بهره ببرید.

  سفارش موشن گرافیک در چه جایی به کار می آید؟

  ما در جاهای مختلفی موشن گرافیک را به چشم می بینیم، و همچنین اگر فعالیتی انجام می دهیم که می توان از موشن گرافیک در آن استفاده کرد، می توانیم با استفاده از آن فعالیت خود را توسعه دهیم.

  جاهای مختلفی می توان از موشن گرافیک استفاده کرد مانند: 

  • ساخت برند
  • استفاده در تیترهای تلویزیون
  • قابل فهم کردن موضوعات
  • داستان گفتن
  • به اشتراک گذاری یک محصول

  افزونه چیست؟

  هر کدام از ابزار و نرم افزار های ساخت موشن گرافیک دارای افزونه هایی می باشند که دارای قابلیت های خاصی هستند.افزونه ها ( پلاگین ) را می توان به عنوان ابزار های کمکی نرم افزار ها شناخت.این افزونه ها به نرم افزار اضافه می شوند تا جزئیات ساخت پروژه به درستی پیاده سازی شود.به عنوان مثال در ریگ بندی کاراکتر، افزونه های متعددی وجود دارد و همچنین در صداگذاری و افکت ها هم افزونه ها نقش بسزایی را ایفا می کنند.

  می توان از افزونه به عنوان عصای دست متخصصین ساخت موشن گرافیک یاد کرد.در ادامه به معرفی برخی از افزونه های پر کاربرد در ساخت موشن گرافیک خواهیم پرداخت.

  سفارش موشن گرافیک

  معرفی افزونه و اسکریپت های کاربردی

  همانطور که در بالا گفته شد، افزونه های بسیار زیادی در امر ساخت موشن گرافیک ها وجود دارند که هرکدام قابلیت خاصی را به همراه خود دارند.اما ما در اینجا به معرفی محبوب ترین و کاربردی ترین این افزونه پرداخته ایم و در ادامه هم به قابلیت و کاری که این افزونه ها انجام می دهند، اطلاعات جامع و کاملی ارائه خواهیم داد.

  • motion bro
  • motion factory
  • duik
  • joy stick
  • motion v2
  • fx console
  • flow
  • animation composer
  • creat nulls from paths
  • red giant

  استفاده از موشن گرافیک در موقعیت های مختلف

  همانطور که در زندگی روزمره قابل مشاهده است، امروزه موشن گرافیک در موقعیت های مختلفی در حال گسترده تر شدن می باشد.موشن گرافیک محتوا های ویدیویی جذابی هستند که با پشتوانه ی خلاقیتی که در تولید آن صورت می پذیرد، پتانسیل استفاده از آن در صنعت و موقعیت های مختلف وجود دارد.اگر به تبلیغاتی تلویزیونی در داخل و خارج کشور نگاهی بیاندازیم به مسئله ی جذابیت و گستردگی موشن گرافیک به وضوح پی خواهیم برد و یا حتی اگر به تیزر های معرفی محصول، معرفی فیلم و سریال، معرفی پروژه و…

  با این تفاسیر، قصد داریم موقعیت های مختلفی که در دنیای امروزی در آن از موشن گرافیک استفاده می شوند را مورد بررسی قرار دهیم.

  موشن گرافیک در تبلیغات

  سفارش موشن گرافیک برای تبلیغات کسب و کار و برند سازی امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. با استفاده از موشن گرافیک شما می توانید یک لوگوی مناسب برای کسب و کارتان بسازید، لوگویی که معرف محصول شما باشد. با کمک موشن گرافیک می تواند یک کاراکتر متحرک برای کسب و کارتان داشته باشید تا در فضای مجازی یا سایت شما موجب جلب نظر مخاطبان گردد. همچنین به منظور معرفی مشخصات محصولتان یا خدمات کسب و کارتان می توانید ویدئویی جذاب داشته باشید. ویدئویی که در ذهن مشتریان ماندگار می شود. تمام این ها با موشن گرافیک امکان پذیر است.

  موشن گرافیک

  موشن گرافیک در دنیای IT

  یکی دیگر از کاربردهای موشن گرافیک استفاده از آن در اپلیکیشن ها و وب سایت هاست. وب سایت ها همواره به دنبال راهی جذاب برای دیده شدن در ذهن مخاطب هستند. موشن گرافیک کمک می کند وب سایت ها جذاب تر دیده شوند. اگر مدیر یک سایت هستید و دوست دارید سایتتان جذاب تر باشد می توانید با سفارش موشن گرافیک در کنار طراحی جالب سایتتان، از کمی هم حرکت یا کارکترهای متحرک برای سایت استفاده نمایید. یک کاراکتر متحرک جذاب ممکن است موجب جذب مخاطب برای مطالعه بیشتر محتوای سایت و بهبود سئوی سایت شما شود.

  موشن در شبکه های اجتماعی

  پس از سفارش موشن گرافیک و طراحی آن بر اساس خواست مشتری، موشن گرافیک در شبکه های اجتماعی قرار می گیرد، دست به دست می شود، لایک می شود، کامنت می گیرد و به این ترتیب به شما کمک می کند تا بیشتر شناخته شوید. موشن گرافیک ها هزینه کمی داشته و در زمان کوتاهی تولید می شوند و پتانسیل بالایی برای تبلیغ در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی دارند.

  لوگوموشن

  اگر بخواهیم به صورت خیلی ساده بیان کنیم که لوگوموشن چیست، باید بگوییم که لوگوموشن امضایی از یک برند و یا شخص می باشد که در ابتدا و یا انتهای ویدئو های تبلیغاتی، آموزشی، اطلاع رسانی و انواع دیگر ویدئو ها استفاده می شود.در ساخت لوگوموشن، نقش اصلی را لوگوی برند و خلاقیت سازنده ی لوگوموشن ایفا می کند به طوری که با خلاقیت سازنده باید سناریویی برای لوگو طراحی شود که لوگوموشن پیام روشنی را از ماهیت برند، به مخاطب القا کند.

  موشن گرافیک

  موشن گرافیک برای هنر

  در سفارش موشن گرافیک می توانید تصاویر متحرک هنری بسازید. موشن گرافیک همواره با هنر و خلاقیت همراه بوده است. نقاشی های دیجیتال، طرح های هنری دیجیتال یا لوگوهایی که با موشن گرافیک طراحی می شوند، همگی هنر ذهن خلاق یک موشن گرافیک کار هستند. پس امکان جداسازی دو بخش هنر و موشن گرافی وجود ندارد و این دو کاملا بهم مرتبط هستند.

  موشن گرافیک برای آموزش

  در سفارش موشن گرافیک،با تکیه بر ویژگی های منحصر به فرد موشن گرافیک می توان مسائل پیچیده و دشوار آموزشی را به شکلی ساده تر و روان تر ارائه داد. مسائل پیچیده با موشن گرافیک خلاصه و مفید همراه با تصاویر متحرک و جذاب، آسان تر در ذهن مخاطب می نشیند. به همین منظور میتوانید کتاب های درسی و … یا جزوات خود را به صورت موشن درآورید تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

  موشن گرافیک در سینما

  شاید فکر کنید موشن گرافیک تنها برای تبلیغ محصولات به کار می رود اما اینطور نیست! موشن گرافیک امروزه نه تنها در تبلیغات محصولات بلکه در سینما نیز قدم گذاشته است. به عنوان مثال با موشن گرافیک می توان بسیاری از فیلم ها و سریال ها را با آغاز و پایان مناسب، جذاب تر کرد. با سفارش موشن گرافیک برای فیلم و سریال می توان صحنه های جذاب آن، کارکتر های اصلی فیلم و یا نقد و بررسی فیلم را برای مخاطب به جذاب ترین شکل ممکن به نمایش گذاشت و از تک تک لحظات فیلم برای مخاطب خود خاطره سازی کرد.

  سفارش موشن گرافیک

  موشن گرافیک و اینفوگرافیک

  شرکت های تبلیغاتی به دنبال جدیدترین، بهترین و موثرترین راه ها برای جلب مخاطب هستند. بخاطر همین هر روش موثری که برای جذب مخاطب وجود دارد، توسط این شرکت ها مورد حمایت قرار می گیرد. تکنیک های موشن گرافیک مختلف که در کنار یکدیگر قرار بگیرند، اینفوگرافیک را تشکیل می دهند. یعنی شما می توانید با استفاده از ایلوسترایتور و فتوشاپ یک اینفوگرافیک عالی تولید کنید. ذکر این نکته بسیار مهم است که ساخت ویدئوهای محتوایی در سال های اخیر 10 برابر افزایش پیدا کرده است. همین امر باعث افزایش سرعت پیشرفت در تولید و سفارش موشن گرافیک ها شده است.

  تاثیر موشن گرافیک در جذب مخاطب

  واقعیت امر این است که این موضوع کاملا انتخاب کاربران و مخاطبین است.در سال های گذشته با پیشرفت های چشمگیری که دنیای دیجیتال داشته است، به همان نسبت هم مخاطبان و کاربران این فضا، با دید و رویکرد های متفاوت تری در فضای دیجیتال ظاهر می شوند.با استناد به همین موضوع، رفتار کاربران توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته شد.آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که کاربران دنیای دیجیتال میل و علاقه ی چندین برابری نسبت به محتوا های ویدیویی دارند.

  همانطور که می دانید، محتوا های ویدیویی انواع مختلفی دارند که هرکدام از مزیت هایی برخوردار هستند.اما چیزی که برای کارشناسان و فعالان این حوزه اهمیت دارد، این است که به طور مشخص چه محتوایی می تواند نظر کاربران را جلب کند.رفتار کاربران در فضای دیجیتال این را نشان می دهد که کاربران به دنبال خلاقیت، کیفیت، مضمون و داستان پردازی می باشند، که از سطح بالایی برخوردار باشد.می توان گفت که تمامی این فاکتور ها را در موشن گرافیک پیدا خواهید کرد.اما نباید از مرحله ی تولید تا ساخت، از کیفیتی که در کار باید دیده شود، غافل شویم.

  سفارش موشن گرافیک

  تاریخچه ی موشن گرافیک

  در ابتدای کار یعنی قبل از اینکه موشن گرافیک روی کار آید، تمامی صحنه ها روی فضای بدون حرکت بود مثل کارتون های دیزنی مربوط به آن زمان و قدیمی.

  در دهه ی 1440، موشن گرافیک از درون یکسری فعالیت های اسکار فیشینگر و نورمن مک لارن به وجود آمد. بعدها در دهه ی 1950، افرادی مانند سئول باس و موریس بیندر موشن گرافیک را به صورت علنی و عمومی معرفی کردند. پیشرفت و توسعه ی موشن گرافیک با پیشرفت و توسعه ی تکنولوژی هم زمان است.

  هرچقدر که تکنولوژی پیشرفت کند، راه برای ساخت موشن گرافیک پیچیده تر و پیشرفته تر بازتر و بیشتر می شود، پس موشن گرافیک و تکنولوژی دو المان بهم پیوسته هستند که تاریخچه ی پیشرفت کاملا مشابهی دارند. می توان به راحتی گفت که در سال های اخیر که تکنولوژی با سرعت خیلی بالایی پیشرفت کرده، موشن گرافیک نیز با همان شیب پیشرفت کرده است و باید گفت که افراد زیادی هستند که به طور اختصاصی در این زمینه کار می کنند، و فعالیت اختصاصی در زمینه ی سفارش موشن گرافیک دارند.

  انواع موشن گرافیک

  سفارش موشن گرافیک می تواند به شکل های مختلف باشد. انواع موشن گرافیک عبارتند از گیف، لوگو، برود کستینگ، پرزنتیشن، عناوین، اینفوگرافیک،آیکون، واقعیت مجازی و … که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.بسته به نیاز شما از انواع ساخت موشن گرافیک و با تکنیک های متناسب استفاده می شود.شما می توانید با استفاده از مشاوره تخصصی با یک متخصص با تجربه ی ساخت موشن گرافیک، در ساخت و ایده های سناریویی دید بازتری را نسبت به ساخت موشن گرافیک کسب کنید.

  اژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با ارائه ی خدمات مشاوره رایگان در حوزه ی ساخت انواع تولید محتوای ویدیویی مانند تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک، همواره در کنار شما از صفر تا صد ساخت محتوای خود، خواهد بود.

  سفارش موشن گرافیک

  ویژگی های موشن گرافیک

  • یک موشن گرافیک خوب باید سناریو مناسبی داشته باشد. یعنی اولین قدم پس از سفارش موشن گرافیک ، داشتن یک چشم انداز از مراحل موشن گرافیک است.
  • استفاده از عناصر جذاب و المان های گرافیکی مناسب یکی دیگر از ویژگی های موشن گرافیک خوب است.
  • صدا، آن چیزی است باعث می شود مخاطب با موشن گرافیک ارتباط برقرار کند. یک صداگذاری مناسب بی شک تاثیر زیادی در موشن گرافیک خواهد گذاشت.
  • توجه به پرسونای مخاطب و استفاده از بیان و ادبیاتی متناسب با سلیقه مخاطب در موشن گرافیک بسیار اهمیت داشته و از ویژگی های مهم یک موشن گرافیک خوب است و در سفارش موشن گرافیک جایگاه بسیار بالایی دارد.
  • یک ویژگی بسیار خوب موشن گرافیک خلاصه و مفید بودن آن است. مخاطبی که در وب سایت ها می گردد، با تبلیغات و ویدئوهای زیادی مواجه می شود. موشن گرافیک پیام شما را کوتاه به مخاطب می رساند و این بخش جذاب داستان است!

  نیاز به سفارش موشن گرافیک داری؟

  در سال های اخیر روند و شکل توسعه ی مشاغل و حرفه ها کاملا متفاوت شده است. دیگر تنها توسعه با استفاده از متراژ مغازه و دفتر و اضافه کردن تعداد کارمندها میسر نیست. شما باید راه های بیشتری برای توسعه ی کار خودتان پیدا کنید. یکی از این راه های توسعه با استفاده از ویدئوهای موشن گرافیک است.

  اگر حرفه ی خاصی دارید، از موشن گرافیک می تواید در قسمت های مختلف مانند ویدئوی توضیحی، ویدئوی آموزشی، ویدئوی اشتراکی و گروهی وبقیه ی ویدئوها که باعث پیشرفت بیزینس شما شوند، استفاده کنید.

  چگونه موشن گرافیک رقابتی بسازیم؟

  اگر که قصد دارید در زمینه ی سفارش موشن گرافیک فعالیت کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید باید به نکاتی توجه کنید:

  • اهداف واقعی بسازید.
  • بهترین استودیوها و وب سایت های ساخت موشن گرافیک را پیدا کنید و تا جائی که امکان دارد از آنها استفاده کنید.
  • ویدئوی معرفی خود را به بهترین شکل بسازید. سعی کنید در زمان خیلی کم به شکلی بسیار خوب شما را معرفی کند.
  • ذهن خود را برای ایده های جدید باز بگذارید.

  تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن در چیست؟

  ویدئو از محبوبیت بسیار زیادی در سطح اینترنت برخوردار است. حال این ویدیو چه انیمیشن باشد و یا چه موشن گرافیک، بسیار محبوب است.

  ویدئو، نوع اول محتوا برای برندها است که 93 درصد از بازاریابان دیجیتال می گویند که ویدئوهای رسانه های اجتماعی مشتریان جدیدی را برای آنها به دنبال داشته است. بیش از نیمی از کاربران پس از تماشای یکی از ویدیوهای آنها در رسانه های اجتماعی با برند آنها کاملا آشنا می شوند.

  آیا از موشن گرافیک استفاده کنیم یا انیمیشن؟

  چه زمانی از موشن گرافیک استفاده کنیم؟

  موشن گرافیک برای ترسیم یا تاکید بر حقایق و نشان دادن نکته ای که می خواهید بیان کنید، بهترین هستند. موشن گرافیک زمانی استفاده می شود که نیازی به روایت یا داستان سرایی نباشد.

  ویدیوهای موشن گرافیک می توانند خدمات یا محصولات پیچیده ی شما را تجزیه کرده و به شکلی به یاد ماندنی ارائه دهند. 

  چه زمانی از سایر تکنیک های انیمیشن استفاده کنیم؟

  اگر می‌خواهید جنبه‌های احساسی یک داستان را برجسته کنید، روایتی را ارائه دهید یا اگر نیاز دارید با مخاطب خود به شکل احساسی ارتباط برقرار کنید، می‌توانید از انیمیشن استفاده کنید.

  داستان‌ها به ایجاد ارتباط عمیق‌تری بین شما و مخاطبان هدفتان کمک می‌کنند و انواع دیگر انیمیشن‌ها برای ایجاد این نوع روایت‌ها مناسب‌تر هستند.

  ولی در کل باید گفته شود اکثر اوقات کلا تفاوت چندان زیادی بین موشن گرافیک و موشن گرافیک وجود ندارد.

  سفارش موشن گرافیک

  مزایای موشن گرافیک

  تحقیقات زیادی روی صاحبان کسب و کارهای مختلف که سفارش موشن گرافیک داده اند انجام گرفته شده است. در زیر تعدادی از مزایای موشن گرافیک را که حاصل یکی از این نظر سنجی ها است را بیان می کنیم:

  • جذاب کردن محتواهای کسل کننده:

  بسیاری از محتواها دارای توضیحات و مضامین کسل کننده ای هستند. تصور کنید قصد دارید یک موضوع را برای مخاطبین خود توضیح دهید، شما مجبورید محتوای زیادی را به خورد او دهید، مخاطبان تحمل خواندن مطالب زیاد و طولانی را ندارند و به سرعت کسل می شوند. پس شما مجبورید که راهی برای مقابله با این موضوع پیدا کنید. موشن گرافیک همان راه حل است.محتوای طولانی و کسل کننده را با انیمیشن تبدیل به محتوایی بسیار جذاب می کنید.

  • موشن گرافیک موجب معروف شدن برند شما می شود

  شما با استفاده از سفارش موشن گرافیک های بسیار جذاب، برند خود را به مخاطب می شناسانید. اگر بار بعد مخاطب برند شما را ببیند، شما را می شناسد، و همین حس آشنایی باعث می شود که جذب مطالب شما شود و بقیه ی مطالب شما را چک کند.

  موشن گرافیک

  • موشن گرافیک باعث مشارکت فعالیت مخاطبین شما می شود

  بسیاری از طراحی های موشن گرافیک، برای شبکه های اجتماعی انجام می شود. ویدئوهای موشن گرافیک بسیار سریع و واضح هدف را به مخاطب منتقل می کنند. طبق تحقیقات یک سوم بودجه ی دیجیتال مارکتینگ شرکت های مختلف به بازاریابی موبایل اختصاص داده می شود.

  بسیاری از افراد فعالیت اجتماعی خود را با گوشی موبایل انجام می دهند. و ویدئوهای موشن گرافیک به خاطر طول کم و رساندن مضمون در زمان کم و جذابیت بسیار بالایی که دارند بهترین گزینه برای مخاطب هستند که آنها را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند، درموردشان نظر بدهند، علاقه مندی خود را به قضیه نشان دهند و منتشر کنند و درکل فعالیت بالایی را درمورد ویدئوی منتشر شده ی شما داشته باشند.

  • موشن گرافیک ها موثر هستند و از لحاظ مالی به صرفه اند

  همان طور که در قسمت های مختلف گفته شد، موشن گرافیک ها بسیار سریع مضمون را به مخاطب می رسانند. شما تا قبل از اینکه سفارش موشن گرافیک دهید و از آن استفاده کنید، مجبورید برای انتقال محتوای خود به مخاطب از ابزارهای زیاد و پرهزینه ای استفاده کنید، درحالیکه به محض آَشنا شدن با موشن گرافیک به عنوان مثال تنها با استفاده از افترافکت می توانید یک ویدئوی بسیار عالی بسازید و هزینه ی تولید محتوای خود را به حداقل برسانید. 

  بعضی از افراد زمانیکه با ویدئوی شما مواجه می شوند تحت شرایط مختلف، صدای ویدئو را می بندند و نمی توانند به صدای ویدئوی شما گش دهند. ویدئوی موشن گرافیک این قابلیت را دارد که حتی بدون صدا تمام اهداف هود را به نتیجه برساند و محتوا را به مخاطب انتقال دهد. این یکی از دلایل اصلی است که می گوییم موشن گرافیک فوق العاده موثر است.

  سفارش موشن گرافیک

   

  چگونه موشن گرافیک باعث ارتقا برند شما می شود؟

  اکنون که استفاده از موبایل بسیار فراگیر شده است و پلتفرم های اجتماعی ویدئو پسندتر هستند، استفاده و تماشای ویدیوی آنلاین در حال افزایش است. در حالی که انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می توانند افراد را درگیر کنند، ویدیوهای موشن گرافیک به طور مخصوص برای کمک به برندها برای بیان داستان های خود مناسب هستند.

  • آنها از نظر احساسی مجذوب کننده هستند. موسیقی، انیمیشن های زیبا و روایت های قدرتمند، می توانند شما را بخندانند، گریه کنید و یاد بگیرید.
  • آنها درک مطالب را آسان تر می کنند. موشن گرافیک ها ابزاری فوق العاده برای توضیح فرآیندها، محصولات یا موضوعات متراکم در مدت زمان کوتاه هستند.
  • آنها چیز زیادی از بیننده نمی خواهند. مردم می توانند بدون صرف انرژی زیاد بنشینند و تماشا کنند.
  • آنها به راحتی قابل استفاده مجدد هستند. می توانید یک موشن گرافیک را به چندین ویدیو تبلیغاتی 30 ثانیه ای برش دهید، یا اینکه موشن گرافیک های موجود خود را به اینفوگرافیک های ثابت تبدیل کنید.

   

  سفارش موشن گرافیک

  موشن گرافیک، ویدئوهایی بسیار شبیه به انیمیشن هستند که پیام هایی را به مخاطب می رسانند.که طبق شواهد موجود در جذب مخاطب وظیفه ی بسیار مهمی را ایفا می کند و در نتیجه منجر به تبدیل مخاطب به مشتری دائم شما می شود.

  انیمیشن به هر ساختاری که دارای حرکت باشد گفته می شود. ولی گاها بعضی از این ساختارهای متحرک بسیار عجیب غریب و ناشناس هستند که به آنها موشن گرافیک گفته می شود. موشن در کلمه به معنای هر آن چیزی است که پویا است و حرکت می کند. سفارش موشن گرافیک از طریق سایت های مختلف امکان پذیر است. امروزه روش های مختلفی برای انتقال پیام به مخاطب استفاده می شود اما موشن گرافیک روشی است که به ما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن، پیام و محتوایی را به شکل جذاب و تاثیرگذار به دیگران برسانیم.

  حقیقت واقعی موشن گرافیک

  موشن گرافیک چیست؟ در واقع موشن گرافیک همان طراحی متحرک است. یعنی شما به جای موشن گرافیک می توانید از این واژه استفاده کنید (طراحی متحرک). در موشن گرافیک حساسیت رو حرکت المان ها بسیار زیاد است، به همین منظور کسی که طراح موشن گرافیک است و سفارش موشن گرافیک می پذیرد، باید تمامی اطلاعات مربوط به سرعت و شتاب المان های مختلف را بداند.

  در واقع موشن گرافیک ها به دلیل جذابیت بالایی که دارند و در کنار این جذابیت، مدت زمان کوتاهی هم دارند، باعث می شود که مخاطب را با خود همراه کند و مخاطب در حین تماشای موشن گرافیک احساس خوب و مطلوبی را دریافت کند.در واقع موشن گرافیک دقیقا ذهن مخاطب را هدف قرار می دهد و به همین منظور است که گفته می شود موشن گرافیک ها در جذب مشتری و مخاطب دائمی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

  انواع سبک موشن گرافیک

  موشن گرافیک ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند، که شامل؛

  • اینفوموشن
  • ویدیوموشن
  • استاپ موشن
  • تایپوگرافی و…

  که هرکدام از این سبک ها، هدف خاصی را دنبال می کنند.شما می بایست با هریک از سبک های مختلف موشن گرافیک آشنایی پیدا کنید تا بتوانید مطلبق با سلیقه و نیاز کسب و کارتان، نسبت به تولید و سفارش موشن گرافیک اقدام نمایید.پس با رسانتو همراه باشید تا شما را با دنیای گسترده و پر رمز و راز موشن گرافیک آشنا کنیم.

  موشن گرافیک

  اینفوموشن

  در واقع باید بگوییم که کلمه ی اینفو (info) به معنی اطلاعات است.در این نوع از موشن ها، اطلاعات و داده های پیچیده را به ساده ترین شکل ممکن در قالب موشن های جذاب به کاربران می رسانند.اینفوموشن ها کمک بسزایی را در امر معرفی شرکت ها و محصولات می توانند ارائه دهند، آن هم به همان دلیل ساده و گویا بودن این ویدیو های جذاب می باشد.
   

  ویدیو موشن

  ویدیو موشن ها در زیر دسته بندی موشن گرافیک قرار می گیرند.در این نوع از موشن گرافیک ها، ترکیبی از ویدیو های واقعی و رئال را با موشن گرافیک ها شاهد هستیم.به طریقی که از ویدیو های واقعی و رئال استفاده می شود و در مرحله ای که امکان فیلمبرداری وجود ندارد، از موشن گرافیک ها استفاده می شود.ویدیو موشن ها در معرفی برند و شرکت، معرفی محصول های منحصر به فرد، معرفی سازمان ها و… بسیار کاربردی می باشد.در این نوع از موشن گرافیک خلاقیت نقش بسزایی را ایفا می کند و به همین دلیل، مخاطب بسیاری را در طول پخش، با خود همراه میکند.

  استاپ موشن

  در این نوع از محتوا های ویدیویی که در زیر دسته بندی موشن گرافیک هم قرار می گیرند، خلاقیت به شدت دیده می شود.روش ساخت استاپ موشن به این صورت است که سازنده ی آن، دوربین را در جایی ثابت قرار می دهد و شیء مورد نظر را در حالت های مختلف به آرامی تکان می دهند.سپس فریم به فریم از این حالت ها، عکسبرداری و فیلمبرداری میکند و در نهایت با تدوینی درست، این تصاویر و یا فیلم ها را به یکدیگر می چسبانند.در نهایت شاهد ویدیویی جذاب با استفاده از فریم های عکاسی هستیم که با خلاقیت سازنده همراه است و به همین دلیل قدرت جذب مخاطب خوبی را در بر می گیرد.

  سفارش موشن گرافیک

  تایپوگرافی

  هنر تایپوگرافی در واقع چینش حروف در کنار یکدیگر، به طوری که با تغییر شکل ساختاری و ظاهری آن و اجرای تکنیک های گرافیکی بر روی مخاطب تاثیرگذاری بیشتری را بگذارد.یکی از تکنیک هایی که برای اثر بخشی بیشتر آن ها در پیام های متنی استفاده می شود، همین تایپوگرافی ها می باشد.تایپوگرافی در طراحی لوگو، موشن گرافیک، پوستر و … نقش بسیار اساسی را در جذب مخاطب ایفا می کنند.

  تاثیر موشن گرافیک در افزایش درآمد

  در بالا راجع به جذب مخاطب توسط موشن گرافیک و انواع مختلف تولید موشن گرافیک صحبت کرده ایم.با توجه به اطلاعاتی که ارائه شده است، حال باید دانست که سفارش موشن گرافیک چه تاثیری در افزایش درآمد خواهد داشت؟ برای پاسخ به این سوال باید استناد کنیم به علاقه و سلیقه ی کاربر که قبل تر راجع به آن صحبت کرده ایم.کاربران و مخاطبین دنیای دیجیتال سد محکمی در برابر زیاده گویی و محتوای متنی هستند.
  پس کاربران به دنبال محتوایی هستند، که در کمترین زمان ممکن و از طریق حس بینایی و شنوایی خود، بیشترین اطلاعات را کسب کند.با استناد به این موضوع و ماهیت و رسالت موشن گرافیک، باید بگوییم که این نوع از محتوا دقیقا نیاز کاربران را مرتفع خواهد کرد و صاحبان برند و کسب و کار می توانند با این محتوای جذاب، و حساسیت در تولید آن، مشتریان خود را به مشتریان دائمی و وفادار، و در امر جذب مشتریان و مخاطبین جدید به بهترین شکل ممکن عمل کنند.

  سخن پایانی بحث سفارش موشن گرافیک

  در این صفحه از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو سعی کردیم تمام جوانب موشن گرافیک را برای افرادیکه هیچ اطلاعاتی نسبت به موشن گرافی ندارند و برای افرادیکه مشغول به فعالیت در این زمینه هستند منتشر کنیم. تمام اطلاعات پایه ای و زمینه ای از تعریف موشن گرافیک گرفته تا ابزارهای تولید آن، مزایای تولید موشن گرافیک، سفارش موشن گرافیک و … را برای شما تشریح کنیم. امیدواریم که از این مطالب استفاده کنید.

  شما می توانید با دریافت مشاوره سئو رایگان، از تاثیر موشن گرافیک در سئو سایت خود مطلع شوید.

   

  تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن چیست؟

  در انیمیشن سعی می شود پیام ها با محوریت داستانی به مخاطب رسانده شود ولی در موشن گرافیک بیشتر سعی می شود با تصویر، فرم، رنگ و بافت و حرکت تصاویر، پیام مورد نظر به مخاطبان رسانده شود. موشن گرافیک بیشتر حالت شخصیت محور داشته و برای شرح رویداد ها است. از این رو امروزه سفارش موشن گرافیک بیشتر برای تبلیغات و برندینگ رواج یافته است.
  موشن گرافیک یک روش مدرن و جذاب است که به صورت خلاصه و کاملا مفید می تواند پیام شما را به مخاطب برساند. این پیام می تواند معرفی یک محصول باشد، بیان یک پیام بشر دوستانه باشد یا اینکه دعوت شما برای زدن واکسن کرونا! با سفارش موشن گرافیک می توانید محصولات، کسب و کار و خدماتتان را به شکل جذاب، تبلیغ و معرفی کنید.

  از چه نرم افزارهایی برای ساخت موشن گرافیک استفاده می شود؟

  اگر که شما قصد سفارش موشن گرافیک را دارید یا اینکه خودتان قصد تولید آن را دارید باید بدانید که بهترین نرم افزار ها برای تولید موشن گرافیک کدام هستند. در زیر تعدادی از بهترین نرم افزارها برای شما لیست شده است: Adobe After Effects
  Adobe Premier
  Autodesk Combustion
  Autodesk Maya or 3DS Max
  Apple Motion 3
  Final Cut Pro
  Avid Xpress

  لیست قیمت خدمات موشن رسانتو

  سوالات متداول

  آژانس رسانتو برای مرتفع سازی دغدغه ی مشتریان و مخاطبین خود، پلن های فروشی را برای سفارش موشن گرافیک طراحی و تنظیم کرده است که در ابتدای همین صفحه قابل مشاهده هستند.در این پلن های فروش، ریز خدماتی که در ساخت موشن گرافیک به مشتریان ارائه خواهد شد به صورت کامل و جامع آورده شده است تا در کنار مشخص بودن تعرفه ی ساخت موشن گرافیک، خدماتی هم که در این قالب ارائه خواهد شد برای مشتریان واضح و روشن باشد.

  موشن گرافیک به دلیل اینکه در اکثر اوقات از کاراکتر ها و المان های انیمیشنی در ساخت آن استفاده می شود و پیامی واضح و روشن را در مدت زمانی کوتاه به مخاطب خود انتقال می دهد، باعث جذابیتی می شود که امروزه در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

  در ساخت موشن گرافیک، تکنیک های ساخت، طراحی کاراکتر اختصاصی، طراحی محیط و… بسیار حائز اهمیت است که این امر باعث می شود، کیفیت موشن گرافیک ها را نسبت به یکدیگر متمایز کند.این ویژگی ها خصوصیات بارز یک موشن گرافیک را رقم می زنند و باعث می شود درک مطلب توسط کاربر، به سادگی اتفاق بیفتد.

  به طور کلی، هدف موشن گرافیک، رساندن پیامی جامع، در مدت زمان کوتاه به مخاطبین است و فضا سازی و روح موشن گرافیک به دنبال جذب کاربر می باشد.موشن گرافیکی که با کیفیت بالا طراحی و تولید می شود، جذابیتی دارد که مخاطب را با خود همراه می سازد.

  اگر بخواهیم با دید تکنیکی و با زبان ساده به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که اِلمان هایی که در طراحی محیطی و ساخت کاراکتر ها استفاده می شود و سبکی که در تولید و ساخت انتخاب می شود، در خروجی نهایی پروژه تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.در واقع این روند طراحی است که کیفیت موشن گرافیک ها را در آخر تعیین می کند.کیفیت موشن گرافیک هرچقدر بیشتر و بهتر باشد، مسلما در بازخورد مخاطبان و کاربران تفاوت ایجاد خواهد کرد.

  گرچه موشن گرافیک با انیمیشن تفاوت های بسیاری دارند اما نظر کارشناسان و متخصصین در این است که موشن گرافیک زیر مجموعه ی انیمیشن می باشد.اما در اینجا به برخی از تفاوت های آنها خواهیم پرداخت.

  انیمیشن ها دارای خط داستانی می باشند اما موشن گرافیک ها خط مفهومی را پیگیری می کنند که می تواند این مفهوم در قالب داستان بیان شود.تفاوت دیگری که می توان به آن اشاره کرد، در انیمیشن تمامی اتفاقات از جمله طراحی محیطی و کاراکتر ها، طراحی می شود اما در موشن گرافیک، می توان از المان های گرافیکی استفاده کرد.

  از دیگر تفاوت های انیمیشن و موشن، این است که در انیمیشن، کاراکتر های انیمیشن داستان را روایت می کنند که در قالب دوبله می باشد، اما در موشن گرافیک از تک راوی استفاده می شود و کل داستان را یک نفر روایت می کند.یکی دیگر از تفاوت های مشهود در انیمیشن و موشن گرافیک، مدت زمان آن است که همیشه مدت زمان انیمیشن نسبت به موشن گرافیک، بیشتر است.

  بسیاری از کاربران با این اصطلاح در ساخت موشن گرافیک برخورد کرده اند که اگر بخواهیم خیلی ساده به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که ریگ بندی، همان استخوان بندی کاراکتر است که در خلق کاراکتر بسیار حائز اهمیت است.متخصصین ساخت موشن گرافیک برای ریگ بندی، از پلاگین های متعددی استفاده می کنند اما معروفترین پلاگین برای ریگ بندی duik است که بسیار هم پلاگین محبوبی در میان متخصصین تولید موشن گرافیک می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای