رسانتو

رسانتو
 • قیمت سفارش موشن گرافیک حرفه ای

  سفارش موشن گرافیک رسانتو

  آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو همراهی با تجربه در مسیر توسعه کسب و کار شماست. ما با ارائه خدمات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنیم تا در این راه گام‌هایی مطمئن بردارید. تماس شما با ما می‌تواند شروع کننده‌ی این مسیر باشد،  برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

  برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و دریافت جزئیات، با ما تماس بگیرید.
  سفارش موشن گرافیک حرفه ای

  موشن گرافیک چیست؟

  رفته رفته با پیشرفت دنیای دیجیتال، کاربران هم در فضای اینترنت و آنلاین هوشمندانه تر عمل می کنند.تا جایی که محتوا های منتشر شده در سایت ها و صفحه های مختلف را به صورت کارشناسانه مورد بررسی قرارمی دهند.تحقیقات بر روی رفتار کاربران دنیای دیجیتال، این را نشان می دهد که علاقه ی کاربران و مخاطبین، نسبت به محتوا های ویدیویی بسیار بیشتر از محتوا های متنی است که در این بین موشن گرافیک ها به دلیل میزان جذابیت بالایی که در اختیار دارند نسبت به بقیه ی محتوا های ویدیویی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

  موشن گرافیک ها ویدیویی هایی هستند با خلاقیت زیاد و مدت زمان کم، که در این مدت زمان کم پیامی روشن و واضح را در قالب داستانی کوتاه به مخاطبین ارائه می کنند.موشن گرافیک ها می توانند محصولات و یا شرکت و برند شما را در مدت زمان کم اما به گونه ای که در ذهن مخاطب شما برای همیشه نقش ببندد، معرفی کنند و کاربران دنیای دیجیتال و آنلاین را برای همیشه به کاربران دائمی شما تبدیل کنند.

  Play Video about موشن گرافیک

  نمونه کارهای موشن گرافیک

  موشن گرافیک

  این نوع از ویدئو بخش بزرگی از دنیای طراحی گرافیک است که در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.اگر به طرح گرافیکی ثابت، حرکتی دهید یک موشن به وجود آمده است.جابجایی فونت ها، عناوین، انتقال لوگوها، متحرک سازی ویدیوها از نمونه های ساده یک سفارش موشن گرافیک هستند.این نوع ویدیو به انیمیشن شباهت بسیار زیادی دارد، به طوری که آن را می توان نوع خاصی از انیمیشن دانست.در واقع موشن را می توان بین انیمیشن و طراحی گرافیک قرار داد.انیمیشن به مراتب بسیار پیچیده تر است، بر داستان گویی تاکید دارد و معمولا دارای یک عنصر سینمایی می باشد.

  سفارش موشن گرافیک اغلب برای دستیابی به یک هدف ارتباطی خاص از طریق متون گرافیکی یا متحرک انجام می شود.گاهی استفاده از صوت در سفارش موشن گرافیک به مخاطب کمک می کند تا گرافیک و متن های متحرک را در حین تماشا بهتر درک کند.قطعا همه ی شما موزیک ویدیوهایی با متن شعر خواننده دیده اید، این یک نمونه موشن گرافیک است.سفارش موشن گرافیک با قرار دادن ایده ها به صورت بصری کمک می کند تا بهتر و آسان تر درک شوند.فرقی نمی کند صاحب چه صنعتی باشید، می توانید با سفارش موشن گرافیک پیام خود را با تاثیر گذاری بیشتری انتقال دهید.

  زیبایی و جذابیت از ویژگی های خاص این ویدیو است که مخاطبان زیادی را به خود جذب می کند.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو با همراهی تیم متخصص و حرفه ای خود کمک می کند تا از طریق سفارش موشن گرافیک ارتباط قوی و عمیقی با بینندگان و مخاطبان برقرار کنید.موشن، تلفیقی از موسیقی، تصاویر متحرک و متون است که به بهترین و جذاب ترین شکل پیام و اطلاعات را منتقل می کند.در این ویدیو ها، هر عنصر ویدیویی، متون، تصاویر، موسیقی و یا هر صوتی نیازمند گفت و گو و جریان با یکدیگر هستند.موشن باید به نحوی باشد که برای مخاطب چیزی برای اهمیت دادن به آن داشته باشد.موشن گرافیک بسیار مشتری محور می باشد، در نتیجه ارزش افزودن به آن بسیار مهم است.به هنگام سفارش موشن گرافیک نیاز است که وسواس خاصی به خرج دهید چرا که کیفیت آن تاثیر مستقیمی در جذب مخاطبین شما دارد.

  متخصصین آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو حرفه ای ترین و با کیفیت ترین خدمات مربوط به کسب و کار شما را در اختیار شما و مخاطبین باهوش شما قرار می دهد.نمایش اسلایدی چیزی نیست که مخاطب انتظار آن را داشته باشد و یا جذب آن شود.در نتیجه در سفارش موشن گرافیک باید به مقدار متن توجه داشته باشید.در سفارش موشن گرافیک خود یک عنصر را برای متمرکز کردن مخاطب قرار دهید تا توجه بیننده را حفظ کند.امروزه شرکت ها و کسب و کار های بسیاری از سفارش موشن گرافیک برای تبلیغ خدمات و محصولات خود استفاده می کنند.

  برای مشاهده تمامی خدمات، به صفحه ی اصلی آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو مراجعه کنید


  آشنایی با انواع موشن گرافیک

  در هر ویدیویی تقریبا قابل استفاده می باشد تا بتواند هدف را برآورده کند.موشن گرافیک طیف وسیعی دارد و امکان ساخت انواع مختلفی از فیلم ها را می دهد.برای سفارش موشن گرافیک باید در ابتدا پیامی که می خواهید به مخاطبتان انتقال دهید و هدفی که دارید را مشخص کنید.بر اساس آن می توانید یکی از انواع ویدیوهای موشن که در ادامه معرفی می شوند را انتخاب کنید.

  اینفوگرافیک

  با استفاده از تصاویر، نمودارها، گرافیک ها، متون و موارد دیگر که به برجسته کردن حرکت متحرک کمک می کنند، می توان از یک ویدیوی گرافیکی برای تجسم اطلاعات استفاده کرد. همچنین می توانید مطمئن باشید که توجه مخاطب را بر روی موضوع مورد نظر جلب کرده اید. در نهایت این شما هستید که می توانید اطلاعات را به روشی که دوست دارید منتقل کنید. سفارش موشن گرافیک در رهبری فکری مخاطبان تاثیر زیادی دارد و موثر است. با به حرکت در آوردن عناصر مختلف یک اینفوگرافیک شما امکان دسترسی به مخاطب خود را پیدا می کنید.اگر در حضور مخاطب ارائه ای دارید و از یک صفحه نمایش کاملا صاف استفاده کنید، طولی نمی کشد که احساس بی حوصلگی به مخاطب دست می دهد و تاثیر منفی بر نتیجه ارائه شما خواهد داشت.این نوع ویدیو کمک می کند تا مخاطب از ارائه لذت ببرد و هم چنین مطالب بهتر در خاطر او باقی بماند.

  فیلم های آموزشی

  فیلم های آموزشی به ویدیوهای توضیح دهنده شباهت بسیار زیادی دارند. فیلم های آموزشی راه مناسبی است تا به بینندگان در فرآیند استفاده از محصول شما راهنمایی هایی ارائه دهد. پس از بازاریابی محصول خود باید تحت یک فیلم آموزشی به مخاطب آموزش دهید که محصول را چگونه و چه زمانی مورد استفاده قرار دهد و در روتین زندگی خود قرار دهد. از فیلم های آموزشی برای پاسخ به مخاطبان استفاده می شود، راه حل خوبی است برای منتقل کردن داستان های طولانی مرتبط با برند و یا آموزش های لازم.تولید فیلم های آموزشی در مواردی کمک می کند تا در مورد چگونگی غلبه بر یک مشکل خاص راهکار هایی ارائه شود. هم چنین از آن ها می توان در محیط های آموزشی به عنوان شکل اولیه ارائه مطالب و شفاف سازی و توضیح محتوای دوره های ارائه شده استفاده کرد. موشن می تواند نسخه ای بسیار جذاب از این نوع فیلم های آموزشی باشد که مخاطب بیشتری را جذب کند.

  لوگوها

  قطعا شما هر برندی را با لوگو آن به خاطر میسپارید.در واقع لوگو یک نمادی است که برند را در ذهن شما تثبیت می کند.حال تصور کنید که یک برند با سفارش موشن گرافیک به شکل یک لوگوی متحرک، می تواند تا چند برابر تاثیر گذاری آن را افزایش دهد.می توان از چیدمان آن برای ساخت یک ویدیوی متحرک استفاده کرد.در نظر داشته باشید که موشن همان تصاویر ثابتی است که پس از تغییراتی متحرک به نظر می رسند.

  GIF ها

  کم تر کسی پیدا می شود که عاشق گیف ها نباشد.گیف ها یک نوع از انواع موشن گرافیک هستند.بسیاری از فیلم های لایو اکشن به گیف تبدیل شده اند.گیف ها در مقایسه با انواع دیگر این ویدیو ها بسیار سریع و ساده توسعه پیدا می کنند.گاها دیده شده که سفارش موشن گرافیک به صورت گیف بسیار بیشتر است، چرا که افراد زیادی آن ها را دوست دارند و می توانند از آن ها در رسانه های اجتماعی و فضاهای مجازی استفاده کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند.

  ویدیوهای توضیح دهنده

  قطعا ارائه یک توضیح واضح در رابطه با کسب و کاری که دارید و یا نحوه عملکرد محصولی که می فروشید یا خدمات خاصی که ارائه می دهید، کار ساده ای نیست.چرا که مشتریان و مخاطبان شما ممکن است ماهیت و منطق کاری که انجام می دهید را درک نکنند و متوجه ارزش کاری که به آن ها ارائه می دهید نباشند، این راجع به افراد و کسب و کار هایی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند بیشتر صدق می کند.این جاست که سفارش موشن گرافیک مانند یک ویدیوی توضیحی مسئله را حل می کند.در ویدیو های توضیح دهنده راجع به کسب و کاری که دارید و یا نحوه عملکرد محصول شما، یک سری توضیحات مختصر و مفید که برای مخاطب قابل هضم است ارائه می شود.در دیجیتال مارکتینگ ویدیوهای توضیح دهنده بیش ترین محبوبیت را دارند.سفارش موشن گرافیک به صورت ویدیوی توضیح دهنده برای بازاریابی و فروش بسیار کاربرد دارد.با ایجاد ارتباط بین شما و مشتریانی که دارید، باعث افزایش دیده شدن برند و در پی آن فروش و تعامل بیشتر می شود.

  تاثیر جذابیت موشن گرافیک بر مخاطب

  موشن در تیزر تبلیغاتی و ویدئو های موشن، با جذابیتی که دارند تضمین می کنند که مخاطب اجرا را تا آخر تماشا خواهد کرد.با داشتن یک موشن می توانید جذب مخاطب خود را در کسب و کاری که دارید به میزان زیادی افزایش دهید.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو همراه با کادر متخصص و با تجربه ای که دارد، با طراحی و ساخت پروژه های جذاب و سرگرم کننده افزایش مخاطب را تا چندین برابر تضمین می کند.شما نیز میتوانید با سفارش موشن گرافیک برای محصول یا خدماتی که ارائه می دهید بازاریابی خود را تقویت کنید.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو به شما در استفاده از تکنیک های بازاریابی و افزایش فروش از طریق جذابیت های بصری این ویدیو ها کمک می کند و سفارش شما را به بهترین شکل انجام می دهد.

  مراحل ساخت موشن گرافیک

  همانطور که میدانیم، ویدئو های جذابی هستند که در امروزه در قسمت های مختلف فضای تبلیغات شاهد آن هستیم.حال شاید برای شما سوال باشد که چرا موشن گرافیک ها در بحث تبلیغات جایگاه ویژه ای را پیدا کرده اند؟ باید بگوییم که هدف از تبلیغات قطعا جذب مخاطب و مشتری است و به همین دلیل از ویدئو هایی با تاثیر بالا و هدفمند استفاده می شود، که اگر هم بخواهیم منطقی به این حوزه نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که انتخاب موشن  بسیار هوشمندانه است.

  حال باید مراحل ساخت یک پروژه با کیفیت و استاندارد را مورد بررسی و معرفی این مراحل را بصورت جامع ارائه دهیم؛

  مرحله ی اول: ایده پردازی

  مرحله ی دوم: سناریو نویسی

  مرحله ی سوم: طراحی استوری برد

  مرحله ی چهارم: طراحی محیطی و کاراکتر

  مرحله ی پنجم: متحرک سازی

  مرحله ی ششم: صداگذاری

  ایده پردازی موشن گرافیک

  اولین مرحله در ساخت، بحث ایده پردازی پروژه می باشد.در ابتدا برای شروع یک ایده ی موفق، می بایست مخاطبی که در نظر گرفته ایم را به خوبی بررسی کنیم و در پی آن به سلیقه ی همان مخاطب هم باید نگاه ویژه ای داشته باشیم، آن هم به دلیل تاثیرگذاری اثر تولید شده بر روی مخاطب می باشد.در واقع ما با این کار مستقیم سلیقه ی مخاطب را هدف قرار میدهیم تا پیام خود را به خوبی بتوانیم منتقل کنیم.البته شایان ذکر است که در بحث ایده پردازی پروژه عواملی چون؛ مدت زمان کار، بودجه ی تخصیص داده شده و موضوع پروژه هم حائز اهمیت هستند.

  سناریو نویسی در موشن گرافیک

  ویدیوهای موشن با جذابیتی که دارند تضمین می کنند که مخاطب اجرا را تا آخر تماشا خواهد کرد.با داشتن یک موشن می توانید جذب مخاطب خود را در کسب و کاری که دارید به میزان زیادی افزایش دهید.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو همراه با کادر متخصص و با تجربه ای که دارد، با طراحی و ساخت پروژه های جذاب و سرگرم کننده افزایش مخاطب را تا چندین برابر تضمین می کند.شما نیز میتوانید با سفارش موشن گرافیک برای محصول یا خدماتی که ارائه می دهید بازاریابی خود را تقویت کنید.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانَتو به شما در استفاده از تکنیک های بازاریابی و افزایش فروش از طریق جذابیت های بصری این ویدیو ها کمک می کند و سفارش شما را به بهترین شکل انجام می دهد.

  طراحی استوری برد

  در این مرحله از ساخت با توجه به ایده پردازی و سناریو ی نوشته شده، به طراحی پلان ها در قالب استوری برد خواهیم پرداخت.در این قسمت هرچه طراحی پلان ها در بحث محیط سازی، ساخت کاراکتر ها و جزئیات پروژه به صورت دقیق تر طراحی شوند، پروژه ی ما با کیفیت بالاتری تولید خواهد شد و در امر متحرک سازی المان های پروژه، با سهولت بیشتر عمل خواهیم کرد.

  تمامی این اتفاقات و موضوعاتی که در سناریو مطرح می شود، به واسطه ی استوری برد به مرحله ی اجرا خواهند رسید و در گام بعدی به کمک همین استوری برد ها، متحرک سازی اجزای مختلف پروژه پیاده سازی خواهد شد.

  طراحی محیطی و کاراکتر

  در این قدم، طراحی محیطی و کاراکتر پروژه وابسته به سناریوی پروژه می باشد که تمامی سکانس ها داخل استوری برد دیده شده است.بسته به سناریوی پروژه، این امکان وجود دارد که طراحی های انجام شده، پیام های مختلفی را دنبال کنند، شاید اغلب سازندگان این نوع از محتوای ویدئویی به این بخش از مرحله ی تولید، توجهی نداشته باشند اما به جرئت میتوان گفت یکی از المان هایی که تاثیر بسزایی را بر روی مخاطب خواهد گذاشت، همین طراحی های محیطی و کاراکتر می باشد.

  طراحی کاراکتر هم مانند طراحی محیطی به سناریو ی چیده شده، وابسته است.دقیقا با توجه به همین سناریو ی پروژه است که جنس و نوع کاراکتر ها طراحی می شوند.کاراکتر ها هم انواع مختلفی دارند، اما در این بین طبق واکنش هایی که کاربران و مخاطبان نسبت به انواع کاراکتر ها نشان داده اند، کاراکتر های انتزاعی نسبت به انواع دیگر آن از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

  متحرک سازی در پروژه

  در این گام از طراحی و ساخت، نوبت به متحرک سازی کاراکتر ها و المان های مختلف طراحی شده، می رسد.اصطلاح تخصصی این تکنیک در میان متخصصین طراحی و ساخت موشن گرافیک، انیمه کردن است.مرحله ای که برای سازندگان بسیار لذت بخش و پر اهمیت است.متحرک سازی کاراکتر و المان ها باعث روح بخشیدن به پروژه می شود و به جرئت میتوان گفت که تمامی فعالیت ها که از مرحله ی ایده پردازی شروع شده است، با هدف رسیدن به همین متحرک سازی یا انیمه کردن، چیده شده است.پس به این مرحله از ساخت، با دید دقیق تری به آن نگاه کنید.

  طراحی کاراکتر هم مانند طراحی محیطی به سناریو ی چیده شده، وابسته است.دقیقا با توجه به همین سناریو ی پروژه است که جنس و نوع کاراکتر ها طراحی می شوند.کاراکتر ها هم انواع مختلفی دارند، اما در این بین طبق واکنش هایی که کاربران و مخاطبان نسبت به انواع کاراکتر ها نشان داده اند، کاراکتر های انتزاعی نسبت به انواع دیگر آن از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

  مرحله پایانی، صداگذاری

  در گام نهایی از پروژه تولید، میرسیم به قسمت صداگذاری پروژه.در بحث صداگذاری پروژه، مسئله ای که باعث جذابیت بیشتر پروژه می شود که بسیار هم حائز اهمیت است، SFX یا همان افکت های صوتی می باشد.هرچقدر که SFX ها در بحث صداگذاری بیشتر و حرفه ای تر باشد، باعث جذابیت چند برابری پروژه خواهد شد.

  مرحله ی آخر در صداگذاری پروژه، استفاده از Narrator ( صداپیشه ) حرفه ای است که با استفاده از تکنیک های متنوع در جذابیت پروژه نقش بسزایی را ایفا می کنند.در انتخاب Narrator پروژه خود حساسیت بالایی را به کار گیرید، به دلیل آن که Narrator حرفه ای با استاندارد های این حوزه آشنایی کامل خواهد داشت و در روند تولید و انتشار پروژه تاثیرگذار است.

  از تکنیک ریگ بندی در ساخت کاراکتر ها  استفاده می شود.به طوری که اجزای مختلف یک کاراکتر که شامل دست ها، پاها، اجزای صورت و… می باشد که به صورت جداگانه هر کدام طراحی می شوند.برای ساخت دست و پا ها عموما از پلاگین DUIK استفاده می شود و برای طراحی اجزای صورت، از پلاگین JOYSTICK.

  متخصصین ساخت موشن گرافیک، در هر پروژه بیشترین حساسیت را در ساخت کاراکتر ها به کار میگیرند و در ساخت آن زمان زیادی را نیز صرف می کنند.برای بالا بردن کیفیت کاراکتر ها و پروژه خود، از افراد متخصص و با تجربه بهره ببرید.

  سفارش موشن گرافیک در چه جایی به کار می آید؟

  ما در جاهای مختلفی موشن را به چشم می بینیم، و همچنین اگر فعالیتی انجام می دهیم که می توان از  آن استفاده کرد، می توانیم با استفاده از آن فعالیت خود را توسعه دهیم.

  جاهای مختلفی می توان از این ویدیو ها استفاده کرد مانند: 

  • ساخت برند
  • استفاده در تیزرهای تلویزیون
  • قابل فهم کردن موضوعات
  • داستان گفتن
  • به اشتراک گذاری یک محصول

  افزونه چیست؟

  هر کدام از ابزار و نرم افزار های ساخت موشن دارای افزونه هایی می باشند که دارای قابلیت های خاصی هستند.افزونه ها ( پلاگین ) را می توان به عنوان ابزار های کمکی نرم افزار ها شناخت.این افزونه ها به نرم افزار اضافه میشوند تا جزئیات ساخت پروژه به درستی پیاده سازی شود.به عنوان مثال در ریگ بندی کاراکتر، افزونه های متعددی وجود دارد و همچنین در صداگذاری و افکت ها هم افزونه ها نقش بسزایی را ایفا می کنند.

  می توان از افزونه به عنوان عصای دست متخصصین یاد کرد.در ادامه به معرفی برخی از افزونه های پر کاربرد در ساخت پروژه اشاره خواهیم کرد.

  متخصصین ساخت موشن گرافیک، در هر پروژه بیشترین حساسیت را در ساخت کاراکتر ها به کار میگیرند و در ساخت آن زمان زیادی را نیز صرف می کنند.برای بالا بردن کیفیت کاراکتر ها و پروژه خود، از افراد متخصص و با تجربه بهره ببرید.

  معرفی افزونه و اسکریپت های کاربردی

  همانطور که در بالا گفته شد، افزونه های بسیار زیادی در امر ساخت پروژه ها وجود دارند که هرکدام قابلیت خاصی را به همراه خود دارند.اما ما در اینجا به معرفی محبوب ترین و کاربردی ترین این افزونه پرداخته ایم و در ادامه هم به قابلیت و کاری که این افزونه ها انجام می دهند، اطلاعات جامع و کاملی ارائه خواهیم داد.

  استفاده در موقعیت های مختلف

  همانطور که در زندگی روزمره قابل مشاهده است، امروزه موشن گرافیک در موقعیت های مختلفی در حال گسترده تر شدن می باشد.محتوا های ویدیویی جذابی هستند که با پشتوانه ی خلاقیتی که در تولید آن صورت می پذیرد، پتانسیل استفاده از آن در صنعت و موقعیت های مختلف وجود دارد.اگر به تبلیغاتی تلویزیونی در داخل و خارج کشور نگاهی بیاندازیم به مسئله ی جذابیت و گستردگی آن به وضوح پی خواهیم برد و یا حتی اگر به تیزر های معرفی محصول، معرفی فیلم و سریال، معرفی پروژه و…

  با این تفاسیر، قصد داریم موقعیت های مختلفی که در دنیای امروزی در آن از این نوع محتوای ویدیویی استفاده می شوند را مورد بررسی قرار دهیم.

  موشن گرافیک در تبلیغات

  سفارش موشن گرافیک برای تبلیغات کسب و کار و برند سازی امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. با استفاده از این نوع محتوا شما می توانید یک لوگوی مناسب برای کسب و کارتان بسازید، لوگویی که معرف محصول شما باشد. با کمک آن می توانید یک کاراکتر متحرک برای کسب و کارتان داشته باشید تا در فضای مجازی یا سایت شما موجب جلب نظر مخاطبان گردد. همچنین به منظور معرفی مشخصات محصولتان یا خدمات کسب و کارتان می توانید ویدئویی جذاب داشته باشید. ویدئویی که در ذهن مشتریان ماندگار می شود.تمام این ها امکان پذیر است.

  موشن گرافیک در دنیای IT

  یکی دیگر از کاربردهای این سبک از ویدیو ها، استفاده از آن در اپلیکیشن ها و وب سایت هاست. وب سایت ها همواره به دنبال راهی جذاب برای دیده شدن در ذهن مخاطب هستند.این نوع از محتوای ویدیویی کمک می کند وب سایت ها جذاب تر دیده شوند. اگر مدیر یک سایت هستید و دوست دارید سایتتان جذاب تر باشد می توانید با سفارش موشن گرافیک در کنار طراحی جالب سایتتان، از کمی هم حرکت یا کاراکتر های متحرک برای سایت استفاده نمایید. یک کاراکتر متحرک جذاب ممکن است موجب جذب مخاطب برای مطالعه بیشتر محتوای سایت و بهبود سئوی سایت شما شود.

  موشن در شبکه های اجتماعی

  پس از سفارش و طراحی آن بر اساس خواست مشتری، در شبکه های اجتماعی قرار می گیرد، دست به دست می شود، لایک میشود، کامنت می گیرد و به این ترتیب به شما کمک می کند تا بیشتر شناخته شوید.سفارش موشن گرافیک ها هزینه کمی داشته و در زمان کوتاهی تولید می شوند و پتانسیل بالایی برای تبلیغ در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی دارند.

  لوگوموشن

  اگر بخواهیم به صورت خیلی ساده بیان کنیم که لوگو موشن چیست، باید بگوییم که لوگو موشن امضایی از یک برند و یا شخص می باشد که در ابتدا و یا انتهای ویدئو های تبلیغاتی، آموزشی، اطلاع رسانی و انواع دیگر ویدیو ها استفاده می شود.در ساخت لوگو موشن، نقش اصلی را لوگوی برند و خلاقیت سازنده ی لوگو موشن ایفا می کند به طوری که با خلاقیت سازنده باید سناریویی برای لوگو طراحی شود که لوگو موشن پیام روشنی را از ماهیت برند، به مخاطب القا کند.

  موشن گرافیک برای هنر

  در سفارش موشن گرافیک می توانید تصاویر متحرک هنری بسازید.این محتوا همواره با هنر و خلاقیت همراه بوده است.نقاشی های دیجیتال، طرح های هنری دیجیتال یا لوگوهایی که با موشن طراحی می شوند، همگی هنر ذهن خلاق یک موشن کار هستند. پس امکان جداسازی دو بخش هنر و موشن گرافی وجود ندارد و این دو کاملا بهم مرتبط هستند.

  موشن گرافیک برای آموزش

  در سفارش موشن گرافیک،با تکیه بر ویژگی های منحصر به فرد می توان مسائل پیچیده و دشوار آموزشی را به شکلی ساده تر و روان تر ارائه داد. مسائل پیچیده، خلاصه و مفید همراه با تصاویر متحرک و جذاب، آسان تر در ذهن مخاطب می نشیند. به همین منظور میتوانید کتاب های درسی و … یا جزوات خود را به صورت موشن درآورید تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

  موشن گرافیک در سینما

  شاید فکر کنید تنها برای تبلیغ محصولات به کار می رود اما اینطور نیست! امروزه نه تنها در تبلیغات محصولات بلکه در سینما نیز قدم گذاشته است.به عنوان مثال می توان بسیاری از فیلم ها و سریال ها را با آغاز و پایان مناسب، جذاب تر کرد. با سفارش موشن گرافیک برای فیلم و سریال می توان صحنه های جذاب آن، کاراکترهای اصلی فیلم و یا نقد و بررسی فیلم را برای مخاطب به جذاب ترین شکل ممکن به نمایش گذاشت و از تک تک لحظات فیلم برای مخاطب خود خاطره سازی کرد.

  موشن گرافیک و اینفوگرافیک

  شرکت های تبلیغاتی به دنبال جدیدترین، بهترین و موثرترین راه ها برای جلب مخاطب هستند. بخاطر همین هر روش موثری که برای جذب مخاطب وجود دارد، توسط این شرکت ها مورد حمایت قرار می گیرد. تکنیک های مختلف که در کنار یکدیگر قرار بگیرند، اینفوگرافیک را تشکیل می دهند. یعنی شما می توانید با استفاده از ایلوستریتور و فتوشاپ یک اینفوگرافیک عالی تولید کنید. ذکر این نکته بسیار مهم است که ساخت ویدئوهای محتوایی در سال های اخیر 10 برابر افزایش پیدا کرده است. همین امر باعث افزایش سرعت پیشرفت در تولید و سفارش موشن گرافیک ها شده است.

  تاثیر موشن گرافیک در جذب مخاطب

  واقعیت امر این است که این موضوع کاملا انتخاب کاربران و مخاطبین است.در سال های گذشته با پیشرفت های چشمگیری که دنیای دیجیتال داشته است، به همان نسبت هم مخاطبان و کاربران این فضا، با دید و رویکرد های متفاوت تری در فضای دیجیتال ظاهر می شوند.با استناد به همین موضوع، رفتار کاربران توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته شد.آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که کاربران دنیای دیجیتال میل و علاقه ی چندین برابری نسبت به محتوا های ویدیویی دارند.

  همانطور که می دانید، محتوا های ویدیویی انواع مختلفی دارند که هرکدام از مزیت هایی برخوردار هستند.اما چیزی که برای کارشناسان و فعالان این حوزه اهمیت دارد، این است که به طور مشخص چه محتوایی می تواند نظر کاربران را جلب کند.رفتار کاربران در فضای دیجیتال این را نشان می دهد که کاربران به دنبال خلاقیت، کیفیت، مضمون و داستان پردازی می باشند، که از سطح بالایی برخوردار باشد.می توان گفت که تمامی این فاکتور ها را در موشن گرافیک پیدا خواهید کرد.اما نباید از مرحله ی تولید تا ساخت، از کیفیتی که در کار باید دیده شود، غافل شویم.

  تاثیر موشن در بازاریابی و افزایش فروش

  این روزها افراد زیادی بیشتر اوقات خود را در اینترنت و فضاهای مجازی می گذرانند و روزانه بیش از 100 میلیون پست در فضاهای مجازی آپلود و به اشتراک گذاشته می شود.خب سوال پیش می آید که افراد بیشتر چه چیزهایی را در اینترنت میبینند؟ قطعاً محتواهای ویدیویی مخاطبان بیشتری دارند و بیشتر دیده می شوند.ساخت ویدیو به صاحبان کسب و کارها و افراد دیگر در صنعت بازاریابی کمک زیادی می کند.

  پیشنهاد ما به این افراد این است که قدرت ویدیو ها را دست کم نگیرند و با تولید محتوا به صورت ویدیویی به بازاریابی خود بهبود ببخشند.اما در برخی مواقع یک ویدیو نمی تواند برای محتوا کافی باشد.

  در این مرحله است که سفارش موشن گرافیک می تواند بسیار کمک کننده باشد.با سفارش موشن گرافیک امکان استفاده از مزایای ویدئو بدون ایجاد ویدیو فراهم می شود.افراد می توانند با سفارش موشن گرافیک تعامل بیشتری ایجاد کنند و به عنوان یک ابزار عالی برای توسعه کسب و کار خود از آن استفاده کنند.همراه با ما باشید تا در ادامه با موشن گرافیک بیشتر آشنا شوید.

  نرم افزارهای کاربردی برای ساخت موشن گرافیک

  از آنجایی که استفاده از موشن گرافیک در تیزرهای تبلیغاتی و صنعت گرافیک گسترش پیدا کرده است، شرکت های نرم افزاری زیادی را به ساخت برنامه های کاربردی برای انجام موشن گرافیک وا داشته. به همین خاطر انتخاب نرم افزار درست و کاربردی کمی پیچیده به نظر می‌رسد. در ابتدا برای ساخت یک موشن گرافیک خوب، موشن گرافیست باید بصورت کامل فتوشاپ را یاد بگیرد زیرا که این نرم افزار یکی از ویژگی های اصلی و مهم این حرفه است. ادوبی ایلوستریتور نیز مانند فتوشاپ از نرم افزارهای مهم در این حوزه هست با این تفاوت که در فتوشاپ تصاویر به صورت پیکسلی و در ایلوستریتور تصاویر به صورت برداری ویرایش می‌شوند.

   و اصلی ترین و مهم ترین نرم افزار در ساخت موشن گرافیک، افترافکت است. این نرم افزار برای متحرک سازی المان ها و طرح های موشن گرافیک به کار برده می‌شود. در ادامه به بررسی و توضیحات بیشتر درمورد برنامه های کاربردی در ساخت موشن گرافیک می‌پردازیم. نرم افزارهایی مانند ادوبی پریمیر، سینما 4D، ادوبی انیمیت، نیوک استدیو، …

  مزایای موشن گرافیک

  تحقیقات زیادی روی صاحبان کسب و کارهای مختلف که از این ویدیو ها استفاده کرده اند، انجام گرفته شده است. در زیر تعدادی از مزایای این محتوای ویدیویی را که حاصل یکی از این نظر سنجی ها است را بیان می کنیم:

  • جذاب کردن محتواهای کسل کننده

  بسیاری از محتواها دارای توضیحات و مضامین کسل کننده ای هستند. تصور کنید قصد دارید یک موضوع را برای مخاطبین خود توضیح دهید، شما مجبورید محتوای زیادی را به خورد او دهید، مخاطبان تحمل خواندن مطالب زیاد و طولانی را ندارند و به سرعت کسل می شوند. پس شما مجبورید که راهی برای مقابله با این موضوع پیدا کنید. موشن گرافیک همان راه حل است.محتوای طولانی و کسل کننده را با انیمیشن تبدیل به محتوایی بسیار جذاب می کنید.

  • موجب معروف شدن برند شما می شود

  شما با استفاده از سفارش موشن گرافیک های بسیار جذاب، برند خود را به مخاطب می شناسانید. اگر بار بعد مخاطب برند شما را ببیند، شما را می شناسد، و همین حس آشنایی باعث می شود که جذب مطالب شما شود و بقیه ی مطالب شما را چک کند.

  • باعث مشارکت فعالیت مخاطبین شما می شود

  بسیاری از طراحی ها، برای شبکه های اجتماعی انجام می شود. ویدئوهای موشن  بسیار سریع و واضح هدف را به مخاطب منتقل می کنند. طبق تحقیقات یک سوم بودجه ی دیجیتال مارکتینگ شرکت های مختلف به بازاریابی موبایل اختصاص داده می شود.

  بسیاری از افراد فعالیت اجتماعی خود را با گوشی موبایل انجام می دهند. و ویدئوهای موشن به خاطر طول کم و رساندن مضمون در زمان کم و جذابیت بسیار بالایی که دارند بهترین گزینه برای مخاطب هستند که آنها را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند، در موردشان نظر بدهند، علاقه مندی خود را به قضیه نشان دهند و منتشر کنند و در کل فعالیت بالایی را در مورد ویدئوی منتشر شده ی شما داشته باشند.

  •  از لحاظ مالی به صرفه اند

  همان طور که در قسمت های مختلف گفته شد، این سبک از تولید محتوا ها بسیار سریع مضمون را به مخاطب می رسانند. شما تا قبل از اینکه سفارش موشن گرافیک دهید و از آن استفاده کنید، مجبورید برای انتقال محتوای خود به مخاطب از ابزارهای زیاد و پرهزینه ای استفاده کنید، درحالیکه به محض آَشنا شدن با این نوع از محتوای ویدیویی، به عنوان مثال تنها با استفاده از افترافکت می توانید یک ویدئوی بسیار عالی بسازید و هزینه ی تولید محتوای خود را به حداقل برسانید. 

  بعضی از افراد زمانی که با ویدیو شما مواجه می شوند تحت شرایط مختلف، صدای ویدئو را می بندند و نمی توانند به صدای ویدیو شما گوش دهند.موشن این قابلیت را دارد که حتی بدون صدا تمام اهداف هود را به نتیجه برساند و محتوا را به مخاطب انتقال دهد. این یکی از دلایل اصلی است که می گوییم موشن ها فوق العاده موثر است.

  چگونه موشن گرافیک باعث ارتقا برند شما می شود؟

  اکنون که استفاده از موبایل بسیار فراگیر شده است و پلتفرم های اجتماعی ویدیو پسندتر هستند، استفاده و تماشای ویدیوی آنلاین در حال افزایش است.در حالی که انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می توانند افراد را درگیر کنند، ویدیوها به طور مخصوص برای کمک به برندها برای بیان داستان های خود مناسب هستند.

  • آنها از نظر احساسی مجذوب کننده هستند. موسیقی، انیمیشن های زیبا و روایت های قدرتمند، می توانند شما را بخندانند، گریه کنید و یاد بگیرید.
  • آنها درک مطالب را آسان تر می کنند.ابزاری فوق العاده برای توضیح فرآیندها، محصولات یا موضوعات متراکم در مدت زمان کوتاه هستند.
  • آنها چیز زیادی از بیننده نمی خواهند. مردم می توانند بدون صرف انرژی زیاد بنشینند و تماشا کنند.
  • آنها به راحتی قابل استفاده مجدد هستند. می توانید یک پروژه را به چندین ویدیو تبلیغاتی 30 ثانیه ای برش دهید، یا اینکه موجودیت خود را به اینفوگرافیک های ثابت تبدیل کنید.

  سفارش موشن گرافیک

  ویدیو هایی بسیار شبیه به انیمیشن هستند که پیام هایی را به مخاطب می رسانند.که طبق شواهد موجود در جذب مخاطب وظیفه ی بسیار مهمی را ایفا می کند و در نتیجه منجر به تبدیل مخاطب به مشتری دائم شما می شود.

  انیمیشن به هر ساختاری که دارای حرکت باشد گفته می شود. ولی گاها بعضی از این ساختارهای متحرک بسیار عجیب غریب و ناشناس هستند که به آنها موشن گرافیک گفته می شود. موشن در کلمه به معنای هر آن چیزی است که پویا است و حرکت می کند. سفارش موشن گرافیک از طریق سایت های مختلف امکان پذیر است. امروزه روش های مختلفی برای انتقال پیام به مخاطب استفاده می شود اما موشن روشی است که به ما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن، پیام و محتوایی را به شکل جذاب و تاثیرگذار به دیگران برسانیم.

  موشن گرافیک

  حقیقت واقعی موشن گرافیک

  موشن گرافیک چیست؟ در واقع موشن همان طراحی متحرک است. یعنی شما به جای آن می توانید از این واژه استفاده کنید (طراحی متحرک). در این محتوا حساسیت روی حرکت المان ها بسیار زیاد است، به همین منظور کسی که طراح موشن  است و سفارش موشن گرافیک می پذیرد، باید تمامی اطلاعات مربوط به سرعت و شتاب المان های مختلف را بداند.

  در واقع به دلیل جذابیت بالایی که دارند و در کنار این جذابیت، مدت زمان کوتاهی هم دارند، باعث می شود که مخاطب را با خود همراه کند و مخاطب در حین تماشای ویدیو تبلیغاتی شما با این سبک جذاب، احساس خوب و مطلوبی را دریافت کند.در واقع دقیقا ذهن مخاطب را هدف قرار می دهد و به همین منظور است که گفته می شود موشن ها در جذب مشتری و مخاطب دائمی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

  انواع سبک موشن گرافیک

  موشن گرافیک ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند، که شامل؛

  • اینفوموشن
  • ویدیوموشن
  • استاپ موشن
  • تایپوگرافی و…

  که هر کدام از این سبک ها، هدف خاصی را دنبال میکنند.شما می بایست با هریک از سبک های مختلف آشنایی پیدا کنید تا بتوانید مطابق با سلیقه و نیاز کسب و کارتان، نسبت به تولید و سفارش موشن گرافیک اقدام نمایید.پس با رسانتو همراه باشید تا شما را با دنیای گسترده و پر رمز و راز محتوای ویدیویی آشنا کنیم.

  اینفوموشن

  در واقع باید بگوییم که کلمه ی اینفو (info) به معنی اطلاعات است.در این نوع از موشن ها، اطلاعات و داده های پیچیده را به ساده ترین شکل ممکن در قالب موشن های جذاب به کاربران می رسانند.اینفوموشن ها کمک بسزایی را در امر معرفی شرکت ها و محصولات می توانند ارائه دهند، آن هم به همان دلیل ساده و گویا بودن این ویدیو های جذاب می باشد.

  ویدیو موشن

  ویدیو موشن ها در زیر دسته بندی موشن گرافیک قرار می گیرند.در این نوع، ترکیبی از ویدیو های واقعی و رئال را شاهد هستیم.به طریقی که از ویدیو های واقعی و رئال استفاده می شود و در مرحله ای که امکان فیلمبرداری وجود ندارد، از موشن ها استفاده می شود.ویدیو موشن ها در معرفی برند و شرکت، معرفی محصول های منحصر به فرد، معرفی سازمان ها و… بسیار کاربردی می باشد.در این نوع از موشن خلاقیت، نقش بسزایی را ایفا می کند و به همین دلیل، مخاطب بسیاری را در طول پخش، با خود همراه میکند.

  استاپ موشن

  در این نوع از محتوا های ویدیویی، خلاقیت به شدت دیده می شود.روش ساخت استاپ موشن به این صورت است که سازنده ی آن، دوربین را در جایی ثابت قرار می دهد و شیء مورد نظر را در حالت های مختلف به آرامی تکان می دهند.سپس فریم به فریم از این حالت ها، عکسبرداری و فیلمبرداری میکند و در نهایت با تدوینی درست، این تصاویر و یا فیلم ها را به یکدیگر می چسبانند.در نهایت شاهد ویدیویی جذاب با استفاده از فریم های عکاسی هستیم که با خلاقیت سازنده همراه است و به همین دلیل قدرت جذب مخاطب خوبی را در بر می گیرد.

  تایپوگرافی

  هنر تایپوگرافی در واقع چینش حروف در کنار یکدیگر، به طوری که با تغییر شکل ساختاری و ظاهری آن و اجرای تکنیک های گرافیکی بر روی مخاطب تاثیرگذاری بیشتری را بگذارد.یکی از تکنیک هایی که برای اثر بخشی بیشتر آن ها در پیام های متنی استفاده می شود، همین تایپوگرافی ها می باشد.تایپوگرافی در طراحی لوگو، پوستر و … نقش بسیار اساسی را در جذب مخاطب ایفا می کنند.

  آشنایی با تکنیک های منحصر به فرد در ساخت و سفارش موشن گرافیک

  سازندگان و تولیدکنندگان متخصص در ساخت پروژه ها از تکنیک های بسیار جذابی استفاده می کنند تا جذابیت بصری اثر خود را همراه با ارسال پیامی واضح برای بیننده به حداکثر رسانند.طبق بررسی بر روی واکنش بینندگان، در زمانی که محتوایی از جذابیت بالا برخوردار باشد به نوعی بیننده را وادار به پذیرش پیام شما خواهد کرد و این امر باعث شده است که در صنعت تبلیغات اولین فاکتوری که در تولید محتوا حائز اهمیت است، جذابیت سناریو و خلاقیت تولید کننده است.

  اما در کنار این ها فاکتور هایی در سفارش موشن گرافیک وجود دارد که به آنها اهمیتی داده نمی شود، ما در ادامه تکنیک هایی منحصر به فرد را به شما ارائه خواهیم داد تا در انتخاب سناریو و پارامتر های کیفی پروژه آنها را در نظر بگیرید.

  جعل سه بعدی (Fake 3D)

  یکی از تکنیک های به شدت خلاقانه و زیبا در امر ساخت موشن گرافیک، جعل سه بعدی و یا همان Fake 3D می باشد.در این تکنیک جسم و یا تصویر دو بعدی توسط تولید کننده حول محور سه بعدی (X-Y-Z) و بدون آنکه جسم مورد نظر عمق و بُعدی داشته باشد، می چرخد.این عمل توسط متخصص تولید موشن گرافیک با استفاده از پلاگین ها و تکنیک هایی صورت میگیرد که جسم یا تصویر دو بُعدی به صورت سه بُعدی به نظر برسد.

  تغییر شکل

  شاید در تبلیغات و یا در بستر وب سایت ها و شبکه های اجتماعی این سبک از تولید محتوا را دیده باشید و قطعا در آنها این تکنیک تغییر شکل رخ داده است اما به آن توجهی نداشتید.این توجه نداشتن به منزله ی جذابیت و خلاقیت این پروژه ها است اما ما در این قسمت با مثالی ملموس تکنیک تغییر شکل را توضیح خواهیم داد.قطعا در موشن گرافیک های زیادی دیده اید که مکعب و یا کره ای به کمک خلاقیت و جذابیت بصری، به یکباره تبدیل به محصول مورد نظر تولید کننده می شود.به عنوان مثال همان مکعب تبدیل به گوشی همراه میشود، دقیقا در همین زمان است که از تکنیک تغییر شکل در پروژه استفاده شده است.

  شاید در اینجا برای شما سوال باشد که این تکنیک به چه صورتی قابل اجرا است؟ باید بگوییم که سازندگان موشن گرافیک با پشتوانه ی تخصص و خلاقیت خود و با استفاده از ابزار های مختلف، این تکنیک را پیاده سازی خواهند کرد.این تکنیک یا به صورت فریم به فریم (frame by frame) و یا با استفاده از ابزار های Shape و Mask در افترافکت قابل طراحی و اجرا می باشد.با ما همراه باشید تا در ادامه با دیگر تکنیک های ساخت قسمت های مختلف موشن گرافیک آشنا شوید.

  استفاده از ابزار JOY STICK

  به طور کلی ابزار و یا پلاگین ها، عصای دست تولید کننده های محتوای ویدیویی است.یکی از ابزار هایی که از محبوبیت بالایی در میان موشن کار ها برخوردار است، JOY  STICK می باشد.این ابزار را هم می توان زیر مجموعه ی DUIK دانست و هم می توان به عنوان ابزار مستقل آن را شناخت.این ابزار برای راحتی در حرکت در آوردن اجزای مختلف کاراکتر پروژه استفاده می شود.به جای طراحی فریم به فریم حرکات کاراکتر اختصاصی، می توان با تنظیم جهت های مختلف حرکت هریک از اجزای کاراکتر، سپس با اتصال آن به ابزار JOY STICK و شناختن این اطلاعات توسط ابزار، همانند یک کنترلر عمل گنیم، به طوری که اجزای مدنظر خود را طبق جهت های انتخاب شده، به حرکت دربیاوریم.

  در بالا راجع به جذب مخاطب توسط موشن گرافیک و انواع مختلف تولید موشن گرافیک صحبت کرده ایم.با توجه به اطلاعاتی که ارائه شده است، حال باید دانست که سفارش موشن گرافیک چه تاثیری در افزایش درآمد خواهد داشت؟ برای پاسخ به این سوال باید استناد کنیم به علاقه و سلیقه ی کاربر که قبل تر راجع به آن صحبت کرده ایم.کاربران و مخاطبین دنیای دیجیتال سد محکمی در برابر زیاده گویی و محتوای متنی هستند.

  پس کاربران به دنبال محتوایی هستند، که در کمترین زمان ممکن و از طریق حس بینایی و شنوایی خود، بیشترین اطلاعات را کسب کند.با استناد به این موضوع و ماهیت و رسالت موشن گرافیک، باید بگوییم که این نوع از محتوا دقیقا نیاز کاربران را مرتفع خواهد کرد و صاحبان برند و کسب و کار می توانند با این محتوای جذاب، و حساسیت در تولید آن، مشتریان خود را به مشتریان دائمی و وفادار، و در امر جذب مشتریان و مخاطبین جدید به بهترین شکل ممکن عمل کنند.

  سخن پایانی بحث سفارش موشن گرافیک

  در این صفحه از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو سعی کردیم تمام جوانب موشن گرافیک را برای افرادی که هیچ اطلاعاتی نسبت به موشن گرافی ندارند و برای افرادی که مشغول به فعالیت در این زمینه هستند منتشر کنیم. تمام اطلاعات پایه ای و زمینه ای از تعریف موشن گرافیک گرفته تا ابزارهای تولید آن، مزایای تولید موشن گرافیک، سفارش موشن گرافیک و … را برای شما تشریح کنیم. امیدواریم که از این مطالب استفاده کنید.

  شما می توانید با دریافت مشاوره سئو رایگان، از تاثیر موشن گرافیک در سئو سایت خود مطلع شوید.

  تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن چیست؟

  در انیمیشن سعی می شود پیام ها با محوریت داستانی به مخاطب رسانده شود ولی در موشن گرافیک بیشتر سعی می شود با تصویر، فرم، رنگ و بافت و حرکت تصاویر، پیام مورد نظر به مخاطبان رسانده شود. موشن گرافیک بیشتر حالت شخصیت محور داشته و برای شرح رویداد ها است. از این رو امروزه سفارش موشن گرافیک بیشتر برای تبلیغات و برندینگ رواج یافته است.
  موشن گرافیک یک روش مدرن و جذاب است که به صورت خلاصه و کاملا مفید می تواند پیام شما را به مخاطب برساند. این پیام می تواند معرفی یک محصول باشد، بیان یک پیام بشر دوستانه باشد یا اینکه دعوت شما برای زدن واکسن کرونا! با سفارش موشن گرافیک می توانید محصولات، کسب و کار و خدماتتان را به شکل جذاب، تبلیغ و معرفی کنید.

  از چه نرم افزارهایی برای ساخت موشن گرافیک استفاده می شود؟

  اگر که شما قصد سفارش موشن گرافیک را دارید یا اینکه خودتان قصد تولید آن را دارید باید بدانید که بهترین نرم افزار ها برای تولید موشن گرافیک کدام هستند. در زیر تعدادی از بهترین نرم افزارها برای شما لیست شده است: Adobe After Effects
  Adobe Premier
  Autodesk Combustion
  Autodesk Maya or 3DS Max
  Apple Motion 3
  Final Cut Pro
  Avid Xpress

  لیست قیمت خدمات موشن رسانتو

  سوالات متداول

  آژانس رسانتو برای مرتفع سازی دغدغه ی مشتریان و مخاطبین خود، پلن های فروشی را برای سفارش موشن گرافیک طراحی و تنظیم کرده است که در ابتدای همین صفحه قابل مشاهده هستند.در این پلن های فروش، ریز خدماتی که در ساخت موشن گرافیک به مشتریان ارائه خواهد شد به صورت کامل و جامع آورده شده است تا در کنار مشخص بودن تعرفه ی ساخت موشن گرافیک، خدماتی هم که در این قالب ارائه خواهد شد برای مشتریان واضح و روشن باشد.

  موشن گرافیک به دلیل اینکه در اکثر اوقات از کاراکتر ها و المان های انیمیشنی در ساخت آن استفاده می شود و پیامی واضح و روشن را در مدت زمانی کوتاه به مخاطب خود انتقال می دهد، باعث جذابیتی می شود که امروزه در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

  در ساخت موشن گرافیک، تکنیک های ساخت، طراحی کاراکتر اختصاصی، طراحی محیط و… بسیار حائز اهمیت است که این امر باعث می شود، کیفیت موشن گرافیک ها را نسبت به یکدیگر متمایز کند.این ویژگی ها خصوصیات بارز یک موشن گرافیک را رقم می زنند و باعث می شود درک مطلب توسط کاربر، به سادگی اتفاق بیفتد.

  به طور کلی، هدف موشن گرافیک، رساندن پیامی جامع، در مدت زمان کوتاه به مخاطبین است و فضا سازی و روح موشن گرافیک به دنبال جذب کاربر می باشد.موشن گرافیکی که با کیفیت بالا طراحی و تولید می شود، جذابیتی دارد که مخاطب را با خود همراه می سازد.

  اگر بخواهیم با دید تکنیکی و با زبان ساده به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که اِلمان هایی که در طراحی محیطی و ساخت کاراکتر ها استفاده می شود و سبکی که در تولید و ساخت انتخاب می شود، در خروجی نهایی پروژه تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.در واقع این روند طراحی است که کیفیت موشن گرافیک ها را در آخر تعیین می کند.کیفیت موشن گرافیک هرچقدر بیشتر و بهتر باشد، مسلما در بازخورد مخاطبان و کاربران تفاوت ایجاد خواهد کرد.

  گرچه موشن گرافیک با انیمیشن تفاوت های بسیاری دارند اما نظر کارشناسان و متخصصین در این است که موشن گرافیک زیر مجموعه ی انیمیشن می باشد.اما در اینجا به برخی از تفاوت های آنها خواهیم پرداخت.

  انیمیشن ها دارای خط داستانی می باشند اما موشن گرافیک ها خط مفهومی را پیگیری می کنند که می تواند این مفهوم در قالب داستان بیان شود.تفاوت دیگری که می توان به آن اشاره کرد، در انیمیشن تمامی اتفاقات از جمله طراحی محیطی و کاراکتر ها، طراحی می شود اما در موشن گرافیک، می توان از المان های گرافیکی استفاده کرد.

  از دیگر تفاوت های انیمیشن و موشن، این است که در انیمیشن، کاراکتر های انیمیشن داستان را روایت می کنند که در قالب دوبله می باشد، اما در موشن گرافیک از تک راوی استفاده می شود و کل داستان را یک نفر روایت می کند.یکی دیگر از تفاوت های مشهود در انیمیشن و موشن گرافیک، مدت زمان آن است که همیشه مدت زمان انیمیشن نسبت به موشن گرافیک، بیشتر است.

  بسیاری از کاربران با این اصطلاح در ساخت موشن گرافیک برخورد کرده اند که اگر بخواهیم خیلی ساده به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که ریگ بندی، همان استخوان بندی کاراکتر است که در خلق کاراکتر بسیار حائز اهمیت است.متخصصین ساخت موشن گرافیک برای ریگ بندی، از پلاگین های متعددی استفاده می کنند اما معروفترین پلاگین برای ریگ بندی duik است که بسیار هم پلاگین محبوبی در میان متخصصین تولید موشن گرافیک می باشد.

  یکی از تکنیک های جذاب در ساخت و سفارش موشن گرافیک همین Fake 3D می باشد.به طور کلی به چرخاندن یک آبجکت (object) دوبُعدی حول محور سه بُعدی، بدون آنکه تغییری در آبجکت صورت گیرد، Fake 3D گفته می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای