رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. آموزش راف کات در پریمیر به سبک حرفه ای ها

آموزش راف کات در پریمیر به سبک حرفه ای ها

آموزش راف کات در پریمیر به سبک حرفه ای ها

 راف کات در پریمیر

برش زدن فیلم یا راف کات در پریمیر می تواند بسیار ساده باشد اگر که اطلاعات کافی را داشته باشید و طبق دستور العمل به جلو پیش بروید، هر چقدر تیزر ساز مقتدری باشید اما اگر از راف کات مناسب و به موقع استفاده نکنید به طور قطع تیزر تان توفیق چندانی پیدا نخواهد کرد.

معمولا حرفه ای ها برای استفاده از راف کات در پریمیر بسیار وسواسی عمل می کنند زیرا می دانند که سرنوشت تیزر یا کلیپ ویدئویی شان تا حد بسیار زیادی به این بخش بستگی دارد، هر چقدر بهتر کار تدوین شود قطعا نتیجه بهتری برای آنها حاصل خواهد شد.

در ادامه این مقاله برای این که شما خواننده عزیز و گرامی بتوانید از تکنیک عالی و ناب یعنی راف کات در پریمیر به سبک حرفه ای ها جهت بهتر پردازش کردن ویدئوها تان بهره ببرید مواردی را در این زمینه می گوییم تا شما نسبت به آن آگاهی پیدا کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای خلاقانه تیزر تبلیغاتی رسانتو اینجا کلیک کنید.

راف کات یعنی چه؟

راف کات به مرحله ‌ای از ویرایش فیلم اطلاق می ‌گردد که در آن ترتیب اصلی صحنه‌ ها بدون جزئیات و نیاز به پردازش‌ های جانبی ایجاد می‌ شود. در این مرحله، فیلم هنوز کاملا نهایی نیست و هیچ گونه پردازش صوتی یا تصویری جامع بر رویش صورت نگرفته است. راف کات معمولا به منظور بررسی و ارزیابی ترتیب صحنه ‌های جریان داستان تیزر و برآورد زمانی فیلم استفاده می‌ شود. این مرحله معمولاً قبل از تکمیل ویرایش صدا، افکت‌ ها و تصویربرداری نهایی انجام می ‌گیرد تا ایرادات به طور کامل رفع گردد.

چرا راف کات در پریمیر برای تدوین فیلم اهمیت دارد؟

راف کات پریمیر یکی از حالت های پیشرفته تدوین فیلم می باشد که به کاربران امکانات بسیاری را برای ویرایش و تنظیم فیلم ها ارائه می‌ دهد. این قابلیت محبوب در صنعت فیلم سازی و تیزر سازی به دلایل زیر اهمیت بسیاری دارد:

سرعت و کارایی:

راف کات در پریمیر به طور خاص برای اجرای سریع و کارآمد در پروژه های تدوین فیلم طراحی شده است. این بدان معنی است که کاربران در زمان کمتری می‌ توانند فیلم ها را ویرایش و تنظیم کنند، که این امر در صنعت فیلم سازی بسیار اهمیت دارد.

امکانات و ابزارهای پیشرفته:

معمولا راف کات در پریمیر با ارائه امکانات و ابزارهای پیشرفته، به کاربران امکان می ‌دهد تا در تدوین فیلم ها و تغییرات دقیق، بسیار حرفه ای عمل کنند. این امکانات شامل جستجوی صدا، تصویر در تصویر، ردیابی حرکت و تکنیک های دیگر است که به کاربران در بهبود کیفیت و جذابیت فیلم ها کمک شایان توجهی می نماید.

توانایی همکاری و انتقال سریعی:

راف کات در پریمیر قابلیت همکاری بین چندین تدوینگر را نیز فراهم می‌ کند. با ارائه امکاناتی مانند اشتراک فایل ها، ارسال و دریافت نظرات و همزمان کار در یک پروژه بزرگ، تیم های تدوین قادر هستند به طور موثر با یکدیگر همکاری کنند و به صورت همزمان پروژه را با سرعت به جلو پیش ببرند.

قابلیت اتصال با سایر نرم‌ افزارها:

راف کات در پریمیر با قابلیت اتصال و هماهنگی با نرم افزارهای دیگر مانند افترافکت، فتوشاپ و اودیشن، به کاربران امکان می ‌دهد از امکانات این نرم ‌افزارها در همان محیط راف کات استفاده کنند و کارهای چندگانه را با سرعت بسیار بالاتری انجام دهند.

راف کات در پریمیر

آموزش راف کات در پریمیر به سبک حرفه ای ها

برش یا راف کات یکی از مراحل مهم در فرایند تدوین فیلم می باشد که به طور معمول پس از تصویربرداری و قبل از تکمیل نهایی فیلم انجام می ‌شود. در این مرحله، فیلم هنوز کامل نیست و موضوعاتی مانند جلوه‌ های ویژه، رنگ‌ ها، صدا و موارد دیگر هنوز تمام نشده‌ اند. اما به صورت خام قابل تماشاست و برایتان یک ایده از نهایی شدن فیلم را ایجاد می ‌کند.

برای انجام دقیق راف کات در پریمیر به سبک حرفه ای ها باید مراحل زیر را دقیقا دنبال کنید:

دریافت فایل ‌های رکورد شده:

ابتدا تمام فایل‌ هایی که توسط دوربین ‌ها یا دستگاه‌ های ضبط دیگر گرفته شده‌اند را در نرم افزار پریمیر خود وارد کنید تا قابل ویرایش و تدوین بیشتر باشند.

ترتیب و مرتب‌ سازی صحنه‌ ها:

صحنه‌ های مورد نیاز را به ترتیب در تایم‌ لاین قرار دهید. معمولاً از فرمت زمانی کوتاه به بلند باید پیش بروید. به عنوان مثال، هر صحنه را در تایم‌ لاین قرار دهید و سپس آن را با صحنه بعدی پیوند دهید و این روند را تکرار کنید تا به قسمت راف کات در پریمیر برسید.

انتخاب بهترین تصاویر:

شناسایی بهترین تصویر در هر صحنه از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این کار، هر صحنه را به دقت بررسی کنید و بهترین زمان قرار گرفتن موجود برای آن را نیز انتخاب کنید. بین تصاویر مختلف، تصویری را برگزینید که بهترین زاویه، روشنایی و فریم را دارد.

اصلاح کیفیت رنگ و روشنایی:

در ادامه آموزش راف کات در پریمیر بهتر است که تدوین نور را در پروژه به صورت دقیق انجام دهید. از افکت‌ ها و ابزارهای موجود در پریمیر نهایت استفاده را ببرید تا بهینه ‌سازی رنگ و نور صحنه‌ ها با کیفیت بسیار بالایی صورت بگیرد.

انتخاب و ویرایش کلیپ‌ های صوتی:

اضافه کردن موسیقی، صداهای زمینه، افکت‌ های صوتی و دیالوگ‌ ها را با راف کات در پریمیر دقیق انجام دهید تا تیزرتان زنده تر و شنیدنی تر شود، در حقیقت این عملیات ها اگر مناسب انجام بگیرد تیزر در نظر دیگران خوب به نظر خواهد رسید.

اضافه کردن تیتر و افکت:

 اگر حس می کنید نیاز  است تیترها و افکت‌ های متنی را در پروژه اضافه کنید. از ابزارهای متنی و افکت ‌های موجود در پریمیر به نحو احسن استفاده کنید تا ظاهر صحنه‌ ها را برای بیننده جذاب ‌تر و متنوع‌ تر کنید.

پیش ‌بینی تمامی عناصر فیلم:

در این مرحله، تصمیم بگیرید که آیا نیاز به هر نوع عنصر اضافی دیگری مانند جلوه‌ های ویژه یا گرافیک دارید یا ندارید. اضافه کردن چنین عناصری با راف کات در پریمیر می‌ تواند به فیلم شما جذابیت بیشتری ببخشد.

نمایش و بازبینی:

حتماً بازبینی ای پیش از نمایش رسمی انجام دهید و نظرات و بازخورد منتقدان را به نحو مناسب دریافت کنید. این کار به شما کمک می‌ کند تا مواردی را که قابل بهبود هستند دقیقا شناسایی کنید تا در نهایت راف کات در پریمیر را با دقت بیشتری انجام دهید و به نتیجه مطلوب تری برسید.

سعی کردیم تا اطلاعاتی هر چند کوتاه را در این زمینه به شما خواننده عزیز و گرامی ارائه نماییم تا این اطلاعات شاید به کارتان بیاید، هم اینک با توجه به این مراحل می ‌توانید راف کات در پریمیر را به سبک حرفه ‌ای ها انجام دهید و فیلم خام خود را به‌ صورت جذابی برای تماشا آماده کنید.

مطالعه بیشتر: استوری مارکتینگ​ چست؟

راف کات در پریمیر

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید استفاده مناسب از راف کات در پریمیر می تواند کمک کند تا یک تیزر حرفه ای را تهیه کرده و به جشنواره ها بفرستید، چنین تیزر ویدیویی ای نظر منتقدان و تماشاگران را معمولا به طور قطع بسیار به خود جلب خواهد کرد.

در آخر لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو با سال ها تجربه در زمینه ساخت انواع تیزر و داشتن کادری مجرب آمادگی دارد تا خدماتش را به شما شرکت های تجاری ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *