رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. مجله رسانتو
  4. »
  5. مهم ترین اثرگذاری تیزر تبلیغاتی بر روی مخاطب چیست؟

مهم ترین اثرگذاری تیزر تبلیغاتی بر روی مخاطب چیست؟

اثرگذاری تیزر تبلیغاتی

در این مقاله در رابطه با اثرگذاری تیزر تبلیغاتی صحبت کردیم. انواع مختلف تیزرهای تبلیغاتی را مطرح کردیم و سپس به تشریح جوانب مختلف آن پرداختیم.

تیزر تبلیغاتی، ژانری به خودی خود، شاید بیشتر در زمینه ی رویدادهای ورزشی شناخته شده باشد، جایی که این تیزرها بیشتر برای یک کمپین تبلیغاتی گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و اثرگذاری تیزر تبلیغاتی در آنجا بسیار زیاد است.

برخی از برجسته‌ترین نمونه‌های آن تبلیغات سالانه Super Bowl هستند که برای برانگیختن علاقه و کنجکاوی، حتی قبل از رونمایی از تبلیغ اصلی در روز بازی طراحی شده‌اند. تبلیغ‌کنندگان باید مراقب این نوع آگهی‌ها باشند تا به وعده‌های اعلام شده توسط تیزر عمل کنند. در غیر این صورت، بینندگان به جای جذب شدن، احساس فریب خوردگی خواهند کرد و ممکن است واکنش منفی از خود نشان دهند.

اثرگذاری تیزر تبلیغاتی چگونه است؟

همانطور که “Harvard Business Review” اشاره می کند، تبلیغات تیزر اساساً تبلیغاتی هستند که ارتباط واضحی بین یک نام تجاری و یک احساس یا سبک ایجاد می کنند. در مورد رویدادهای ورزشی بزرگ، مانند Super Bowl، تیزر چند هفته قبل از رویداد سروصدا می کند تا بینندگان را وسوسه کند و آنها را برای آنچه در طول بازی به نمایش گذاشته می شود، آماده کند. در خارج از یک زمینه ورزشی، تیزرها ممکن است با فاش نکردن افرادی که پشت این تبلیغ هستند، مسخره شوند. اسپانسر تبلیغات با شناسایی نکردن خود با نشان دادن تنها بخش‌هایی از نسخه کامل، حدس و گمان‌هایی را درباره محل مبدا تبلیغ ایجاد می‌کند. در نهایت، هدف ایجاد یک اثر ویروسی، با انتشار اخبار تبلیغاتی به دوستان خود است.

تیزر در نقش پیشرو چگونه در اثرگذاری تیزر تبلیغاتی نقش دارد؟

موتورولا از این آگهی تبلیغاتی برای اعلام انتشار گوشی هوشمند جدید Moto X خود در اواخر سال 2013 در نشریات چاپی مانند “نیویورک تایمز”، “واشنگتن پست” و “وال استریت ژورنال” استفاده کرد. مجله رویدادهای بین المللی «The Diplomat» خاطرنشان می کند که این آگهی دارای اشارات مرموزی بود، اما هیچ تصویری از تلفن یا مشخصات آن نداشت. در عوض، تصویری از مرد و زنی را به تصویر می‌کشد که از روی اسکله می‌پرند و حرف “X” را با اندام خود تشکیل می‌دهند، همانطور که اعلام می‌کرد: “اولین گوشی هوشمند طراحی، مهندسی و مونتاژ شده در ایالات متحده آمریکا در راه است.” این شرکت تصمیم گرفت تنها با چند جزئیات کلیدی، مردم را در انتظار محصول نگه دارد.

Superbowl به عنوان محل برگزاری تیزر تبلیغاتی

“جذب کردن” در طول سوپربول در بین تبلیغ کنندگان به یک سنت تبدیل شده است که اثرگذاری تیزر تبلیغاتی را بسیار بیشتر کرده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، تبلیغات در طول مسابقات سوپر بول گران است، به طوری که از سال 2013 یک مکان 30 ثانیه ای 4 میلیون دلار هزینه دارد. برای استفاده ی حداکثری از این سرمایه گذاری، شرکت ها بخشی از آگهی را قبل از رویداد به صورت تیزر پخش می کنند که می تواند از چند ثانیه تا بیش از یک دقیقه متغیر باشد.

اثرگذاری تیزر تبلیغاتی

مزایا و معایب تیزر تبلیغاتی

در بهترین حالت، تبلیغات تیزر تبدیل به چیزی می شود که مردم در طول یک رویداد به دنبال آن هستند و پس از پایان رویداد درباره آن بحث می کنند. با این حال، “Harvard Business Review” خاطرنشان می کند، فقط به این دلیل که یک تیزر تبلیغاتی جذاب است، آن را قابل اشتراک گذاری یا ویروسی نمی کند. چیزی که ممکن است یک بیننده را مجذوب کند، ممکن است بیننده ی دیگری را آزار دهد و دفع کند. یکی دیگر از خطرات تیزر تبلیغاتی، طبق مجله صنعت تبلیغات “Ad Age” این است که محصول، انتظاراتی را که ایجاد می کند را برآورده نمی کند.

زمانی که یک تبلیغ‌کننده فقط برای اینکه محصول یا خدمات از تبلیغات کمتری برخوردار باشد، علاقه ی مصرف‌کننده را جلب می‌کند، و این باعث شود که ارتباط افراد با شرکت از مثبت به منفی تبدیل شود. هنگامی که هوندا، متیو برودریک را برای ساخت یک تیزر وب برای Super Bowl در سال 2012 استخدام کرد، طرفداران فکر کردند که این بدان معناست که او دوباره نقش خود را به عنوان فریس بولر بازی خواهد کرد. وقتی متوجه شدند که هیچ فیلمی برای ادامه برنامه ریزی نشده است، بسیاری احساس گمراهی و ناامیدی کردند.

اثرگذاری تیزر تبلیغاتی برای کسب و کارها

در مصر باستان، تبلیغات هدف مهمی را در دنیای تجارت دنبال می کردند، زیرا فروشندگان را قادر می ساخت تا به طور موثر با یکدیگر برای جلب توجه خریداران رقابت کنند. صرف نظر از اینکه کالاها و خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد یک ضرورت، هرچقدر هم که لوکس باشد، نمی توانید برای حفظ جریان ثابت مشتریان، به یک اعلامیه یا صحبت های شفاهی تکیه کنید. تعهد قوی به تبلیغات به همان اندازه که یک فراخوان خارجی برای اقدام است، به همان اندازه یک تقویت داخلی برای تیم فروش شما است.

نکته

تبلیغات از طریق توانمندسازی فروشندگان برای رقابت موثر با یکدیگر برای جلب توجه خریداران، هدفی حیاتی دارد و یکی از انواع اثرگذاری تیزر تبلیغاتی در همین مورد است.

ترویج محصولات و خدمات

جورج فلتون، نویسنده کتاب “تبلیغات: مفهوم و کپی” می گوید: هدف اصلی تبلیغات این است که این کلمه را به اطلاع برسانیم که چیزی هیجان انگیز برای ارائه دارید. این می تواند هر چیزی باشد، از یک رویداد سرگرمی آتی که تبلیغ میکنید، یک خط محصول جدید که می فروشید، یک کمپین سیاسی که مدیریت می کنید، گسترش یک پلتفرم خدمات موجود یا قرار دادن رسمی یک شینگن برای اولین کسب و کارتان، می تواند باشد. خواه تبلیغ شما به شکل تبلیغات چاپی، بیلبوردها یا بیلبوردهای دستی باشد، محتوا با شناسایی چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا و چرا به قوانین روزنامه نگاری پایبندید، باشد.

برای کسب اطلاع بیشتر راجع به نحوه ی ساخت تیزر و مشاهده قیمت آن

به صفحه ی اختصاصی تیزر تبلیغاتی مراجعه فرمایید

اثرگذاری تیزر تبلیغاتی

ایجاد آگاهی مشتری در اثرگذاری تیزر تبلیغاتی

تبلیغات به افزایش آگاهی جمعیت هدف شما در مورد مسائلی که ممکن است با آنها ناآشنا باشید و همچنین به آنها در مورد مزایای مرتبط محصول یا آموزش خدمات شما باشد. نمونه رایج این صنعت، صنعت مراقبت های بهداشتی است. برای مثال، اگر مصرف‌کننده‌ای تبلیغات تلویزیونی را تماشا کند که در آن فردی دردهایی را که شبیه دردهایی است که بیننده تجربه کرده است، توصیف می‌کند، آگهی نه تنها علت احتمالی را شناسایی می‌کند، بلکه یک راه‌حل یا گزینه درمانی بالقوه را پیشنهاد می‌کند تا با پزشکش در میان بگذارد.

مقایسه با رقبا

جرارد تلیس، نویسنده کتاب «تبلیغات موثر: درک زمان، چگونگی و چرایی کارکرد تبلیغات»، می‌گوید: تبلیغات از مخاطبان هدف شما دعوت می‌کند تا ارزیابی کنند که محصول یا خدمات شما در برابر رقبای شما چگونه عمل می‌کند. نمایش محصولات شوینده خانگی، مثال خوبی برای این امر است زیرا شواهد بصری قانع‌کننده‌ای را ارائه می‌کند که نشان می‌دهد کدام محصول کار سریع‌تر و موثرترین را برای مقابله با لکه‌های سرسخت انجام می‌دهد. تبلیغات سیاسی نمونه دیگری از این است که چگونه تبلیغات با مقایسه صلاحیت‌ها و سوابق رای کاندیداها به خوانندگان و بینندگان کمک می‌کند تا انتخاب‌های آگاهانه در رای‌گیری داشته باشند.

حفظ مشتریان موجود

کنت رومن و جین ماس، نویسندگان “چگونه تبلیغ کنیم”، می گویند که یک کمپین تبلیغاتی مداوم برای یادآوری به مشتریان فعلی شما ضروری است که شما هنوز در اطراف هستید. در یک اقتصاد آشفته که بسیاری از مغازه‌ها، رستوران‌ها و شرکت‌ها در حال از بین رفتن هستند، حفظ حضور قوی از طریق تبلیغات منظم، آگهی‌ها، کارت‌پستال‌ها، رویدادها و یک وب‌سایت پویا برای روابط طولانی‌مدت بسیار ارزشمند است. این مورد همچنین به جذب مشتریان جدیدی کمک می کند که ممکن است در ابتدای برقرار کردن ارتباط با محصولات یا خدمات شما نیاز نداشته باشند، اما اکنون خوشحال هستند که خاطرات خود را حفظ می کنند و این مورد در اثرگذاری تیزر تبلیغاتی بسیار مفید است.

تقویت روحیه کارکنان

هنگامی که مردم از کارمندان شما می پرسند که کجا کار می کنند، کارمندان شما احتمالاً احساس بهتری نسبت به شغل خود خواهند داشت اگر پاسخ آنها این باشد که “وای! من چیزهای بسیار خوبی در مورد آن فروشگاه شنیده ام” به جای “نه، هرگز” شنیده ام” یا “اوه، آیا آنها هنوز در آن اطراف هستند؟” سرمایه گذاری در یک طرح تبلیغاتی، کسب و کار شما را به عنوان بخشی فعال از واژگان مکالمه و سر و صدای جامعه حفظ می کند. این به نوبه ی خود به کارگران شما احساس غرور و مالکیت عاطفی در شرکتی می دهد که احساسات مثبت و شناسایی نام را ایجاد می کند.

برای ساخت تیزر تبلیغاتی اثرگذار، آژانس تبلیغاتی و آژانس دیجیتال مارکتینگ می توانند به شما خدمات ارزنده ای را ارائه کنند

اثرگذاری تیزر تبلیغاتی

مطالعه بیشتر: در ساخت تیزر تبلیغاتی معرفی برند چه نکاتی باید رعایت شود

تبلیغات پیشگام چیست و در اثرگذاری تیزر تبلیغاتی چه نقشی دارند؟

کسب‌وکارها و شرکای تبلیغاتی خارجی آن‌ها، استراتژی‌های بازاریابی متفاوتی را برای تبلیغ یک محصول در مراحل مختلف چرخه عمر آن اتخاذ می‌کنند. رویکردهای اتخاذ شده در مورد محصولات جدید و شناخته شده به طور قابل توجهی متفاوت خواهند بود. تبلیغات پیشگام برای اولین بار به دنبال معرفی یک ایده جدید به بازار آمدند.

تعریف گسترده

تبلیغات پیشگام به کمپین راه اندازی یک دسته محصول جدید، در مقابل بازاریابی یک محصول واحد در یک بازار توسعه یافته اشاره دارد. هدف از تبلیغات پیشگام این است که مصرف کنندگان را از ورود یک مفهوم کاملاً جدید آگاه کند و مزایای آن را توضیح دهد.

تولید – محصول

کمپین سونی برای راه اندازی برند واکمن خود در اواخر دهه 1970 یا فعالیت های بازاریابی اپل در زمان عرضه اولین آی پد در سال 2010، دو نمونه خوب از تبلیغات پیشگام هستند. هر دوی این محصولات در زمان عرضه و ایجاد دسته‌بندی‌های جدید محصولات، 100 درصد سهم بازار داشتند.

چرخه زندگی

کمپین های تبلیغاتی پیشگام در اوایل چرخه عمر محصول راه اندازی می شوند. اغلب در حالی که هنوز در حال توسعه از طریق افشای اطلاعات سازماندهی شده اند و همیشه قبل از تاریخ انتشار رسمی محصول شروع می شوند. یک کمپین پیشگام خوب، تبلیغات متمرکز را با یک استراتژی روابط عمومی ساختاریافته ترکیب می کند تا محصول جدید را در تصور عموم تثبیت کند.

پیام

هدف از یک کمپین تبلیغاتی پیشگام این است که مشتریان بالقوه را با یک مفهوم جدید آشنا کند و سر و صدایی در مورد عرضه محصول جدیدی ایجاد کند که در بازار منحصر به فرد است. یک کمپین تبلیغاتی پیشگام که به خوبی ساخته شده است به دنبال متقاعد کردن مصرف کنندگان است که با خرید یک محصول جدید، زندگی آنها به طور اساسی بهبود می یابد. تبلیغ‌کنندگانی که دسته‌بندی محصول جدید را راه‌اندازی می‌کنند، مجبور نیستند روی مقایسه محصولشان با رقبا تمرکز کنند، بنابراین می‌توانند بر توضیح نحوه عملکرد مفهوم جدیدشان و معنای آن برای مصرف کننده تمرکز کنند.

آیا تبلیغات ویدیویی قبل از پخش تاثیر دارند؟

تبلیغات ویدیویی قبل از پخش به طور فزاینده ای محبوب شده و اثربخشی آن ها با انواع دیگر تبلیغات مانند تبلیغات بنری مقایسه شده است. اکنون معمولاً در بسیاری از وب‌سایت‌ها، از جمله یوتیوب و Hulu، که ویدیوی آن‌ها عمدتاً نمایش داده می‌شود، تبلیغات ویدیویی پیش از ویدیوی اصلی پخش می‌شوند. مجله «عصر تبلیغات» در سال 2010 اشاره کرد که این نوع تبلیغات دقیقاً مورد علاقه مصرف کنندگان بالقوه نیست، اما با توجه به اثربخشی نسبی آن، احتمالاً برای مدتی وجود خواهد داشت به همین دلیل است که در اثرگذاری تیزر تبلیغاتی بسیار نقش دارند.

تبلیغات ویدیویی قبل از پخش

تبلیغات ویدیویی قبل از پخش معمولاً به‌عنوان آگهی‌های تبلیغاتی 30 ثانیه‌ای نمایش داده می‌شوند که قبل از اینکه بیننده بتواند نمایش تلویزیونی یا فیلم واقعی مورد نظر خود را به صورت آنلاین ببیند، باید تماشا شود. تبلیغات ویدیویی قبل از پخش همه چیز از محصولات گرفته تا خدمات را نشان می‌دهند، و اگرچه درصدی از بینندگان به صورت ذهنی آنها را تنظیم می‌کنند یا صدا را کم می‌کنند، معمولاً راهی برای رد شدن از این تبلیغات وجود ندارد.

جایی که پیدا شد 

تبلیغات ویدیویی قبل از پخش اغلب در وب سایت هایی یافت می شود که دارای ویدیو هستند. با این حال، به‌طور فزاینده‌ای در وب‌سایت‌های بازی‌های ویدیویی به‌عنوان شرطی برای انجام یک بازی نمایش داده می‌شوند. تبلیغ‌کنندگان سعی می‌کنند با دادن گزینه‌هایی به بینندگان در مورد اینکه کدام تبلیغ را می‌خواهند ببینند، حداقل مقداری انتخاب را در اختیار بینندگان قرار دهند. این روش به عنوان راهی برای موثرتر کردن تبلیغات پیش از پخش اجرا شده است.

اثربخشی

شرکت ویدیوی وب BBE در سال 2008 مطالعه ای در مورد تبلیغات ویدیویی و تبلیغات بنری قبل از پخش انجام داد. این مطالعه نشان داد که تبلیغات ویدیویی قبل از پخش بین 8 تا 25 برابر مؤثرتر از تبلیغات به صورت بنر است. با توجه به «عصر تبلیغات»، مطالعه‌ای که در سال 2010 انجام شد نشان داد که تقریباً 16 درصد از بینندگان، تبلیغات 30 ثانیه‌ای قبل از پخش را کلیک کرده‌اند که باعث شد تقریباً 84 درصد از بینندگان تبلیغات را تکمیل کنند.

نکات

اثربخشی تبلیغات ویدیویی قبل از پخش به این واقعیت نسبت داده شده است که شبیه آنچه بینندگان به دیدن آن در تلویزیون عادت دارند، هستند. علاوه بر این، تبلیغات ویدیویی پیش از پخش که معمولاً کوتاه‌تر هستند – 5 تا 10 ثانیه طول می‌کشند – معمولاً موثر تر هستند زیرا بینندگان تمایل بیشتری برای ماندن در تبلیغات کوتاه‌تر برای رسیدن به ویدیو یا برنامه مورد نظر خود دارند. علاوه بر این، تبلیغات تعاملی قبل از پخش به طور فزاینده ای محبوب می شوند.

در این قاله مطالب بسیار زیادی را در زمینه ی اثرگذاری تیزر تبلیغاتی برای شما شرح دادیم. تیزرهای تبلیغاتی به دلایل بسیار زیادی برای معرفی کار و محصولات شما بسیار موثر هستند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *