رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. دیجیتال مارکتینگ
 4. »
 5. تولید محتوا
 6. »
 7. چه نکاتی در تبلیغات فیلم تبلیغاتی کوتاه باید رعایت شود؟

چه نکاتی در تبلیغات فیلم تبلیغاتی کوتاه باید رعایت شود؟

فیلم تبلیغاتی کوتاه

در این مقاله در رابطه با نکات مهمی که در زمینه ی تبلیغات فیلم تبلیغاتی کوتاه، وجود دارد صحبت کرده‌ایم. نکات بسیار مهم و همچنین استراتژی ها و تاکتیک های مهمی را برای شما مورد تحلیل قرار دادیم و در نهایت چند نمونه بسیار معروف در سطح جهانی را نیز برای شما مثال زدیم. تا بدانید که فیلمسازان معروف دنیا نیز به چه شکلی از استراتژی‌های تبلیغاتی برای فیلم تبلیغاتی کوتاه خود استفاده میکند.

فیلم تبلیغاتی کوتاه یک روش نسبتاً جدید است که به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. این شکل از تبلیغات شامل فیلمی است که مخصوص تبلیغ کننده است و به شکل کوتاهی تهیه می شود. طول فیلم به طور کلی حدود یک دقیقه است.

هزینه ی تولید این ویدیوها بدون شک زیاد است و موضوعی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول می کند. اما باید بدانید که این فیلم تبلیغاتی کوتاه، وسیله ای است برای رساندن پیام، که به طور مستقیم پیام شما را به تعداد زیادی از افراد می رساند.

حتما باید این نکته را متذکر شوم که اگر فیلم کوتاه شما سرگرم کننده نباشد، در هدف خود شکست خواهید خورد.

 داشتن استراتژی هدفمند فیلم تبلیغاتی کوتاه 

در ادامه قصد داریم تعدادی نکته در رابطه با استراتژی هدفمند فیلم تبلیغاتی کوتاه به همراه چند نمونه از این فیلم‌ها را برای شما بیان کنیم.

بنابراین حال فرض می کنیم که شما اولین فیلم کوتاه خود را به پایان رسانده اید، اکنون چه می کنید تا حرف هایتان را به گوش دیگران برسانید؟

بازاریابی یک فیلم کوتاه، کلید ایجاد مخاطب و معرفی خود، تیم خلاق و کارتان در جهان است. هدف شما می تواند در جهت شناخت، پیشرفت شغلی یا پله ای برای دریافت بودجه برای یک پروژه بزرگتر باشد.در ادامه 6 تا از موثرترین استراتژی های بازاریابی فیلم تبلیغاتی کوتاه را برای شما تحلیل می کنیم.

برای مشاهده ی تعرفه ساخت تیزر و یا فیلم تبلیغاتی، به صفحه ی اختصاصی تیزر تبلیغاتی مراجعه فرمایید

فیلم تبلیغاتی کوتاه

1- آماده باشید:

همانطور که به ساخت یک فیلم تبلیغاتی کوتاه می پردازید، باید بازاریابی این فیلم کوتاه را نیز با یک برنامه مشخص و متمرکز بر هدف نهایی، انجام دهید. این فعالیت به شما کمک می کند که سازگار باشید و نکته ی مهم این است که هر بخش از بازاریابی فیلم را که انجام می دهید را با آن هدف نهایی، هماهنگ کنید.

شنوندگان:

با تعیین اینکه مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چه انتظاری از شما دارند، شروع کنید. برای آگاهی از اعضای مخاطبین ایده آل خود، باید مواردی مانند:

 • سن
 • جنسیت
 • موقعیت اجتماعی
 • فرهنگ
 • دیدگاه جهانی
 • علایق و سرگرمیها
 • از چه شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

بنابراین، شما باید بازاریابی فیلم کوتاه خود را به صورت جداگانه برای مخاطبان هدفتان تنظیم کنید. این رویکرد هدفمند به عنوان بازاریابی یک به یک شناخته می شود.

جدول زمانی:

در مرحله ی بعد، یک جدول زمانی برای گسترش بازاریابی فیلم کوتاه خود بسازید. در مورد زمانی که مطالب بازاریابی خاص خود را منتشر می کنید، هوشمند باشید. به عنوان مثال، زمان بازاریابی آنلاین خود را با زمانی که مخاطبان شما به احتمال زیاد در رسانه های اجتماعی فعال هستند، مطابقت دهید.

2- خودتان مخاطبانتان را بسازید. در اطراف خود شروع کنید:

بدیهی به نظر می رسد، اما هرگز قدرت دوستان و خانواده را دست کم نگیرید. ابتدا از آنها بخواهید که در بازاریابی فیلم تبیلغاتی کوتاه شما کمک کنند، آنها بیشتر از هر کسی می خواهند موفقیت شما را ببینند.

سپس فهرستی از همه کسانی که می‌شناسید و ممکن است بخواهند کار شما را ببینند، را تهیه کنید.

 • اول از همه، تمام بازیگران و گروهی که در فیلم کوتاه شما نقش داشتند.
 • ثانیاً، هر علاقه‌مندی به فیلم تبلیغاتی کوتاه را که می‌توانید برای بازاریابی فیلم کوتاه خود در نظر بگیرید، فهرست کنید.
 • ثالثاً، هر نهاد دولتی فیلمسازی، به ویژه هر نهادی که بودجه فیلم شما را تأمین کرده است.

اساساً، هرکسی که در تولید شما کمک کرده است، برای بازاریابی فیلم کوتاه شما عالی است.

برای دریافت اطلاعات به مقاله مهم ترین اثرگذاری تیزر تبلیغاتی چگونه است؟ مراجعه فرمایید.

فیلم تبلیغاتی کوتاه

3- روش های بازاریابی فیلم خود را تغییر دهید:

بازاریابی فیلم لزوماً تمرین گران قیمتی نیست، اگرچه باید مقداری پول در بازاریابی هزینه کنید.

به عنوان مثال، طراحی پوستر و عکس های عالی مواردی هستند که بهتر است برای آنها هزینه کنید.

چاپ بروشور یکی دیگر از مواردی است که می توانید بودجه بازاریابی فیلم خود را صرف کنید. این یک روش بسیار موثری برای بازاریابی یک فیلم کوتاه است.

نکات مهم – بازاریابی فیلم کوتاه:

در صورتی که نمایشی برای تبلیغات ویدیوی خودتان برگزار می‌کنید، چرا از اقامتگاه‌ها و کسب‌وکارهای محلی اجازه نامه نمی گیرید و از مردم دعوت نمی‌کنید که در آن شرکت کنند. و با اجازه، آگهی ها را در مکان هایی مانند:

 • سینماهای محلی
 • مکان های هنری
 • کافه ها
 • کتابفروشی ها
 • فروشگاه های ضبط
 • مغازه هایی که فیلم های یادگاری می فروشند

یک شکل کم هزینه تر، اما به همان اندازه موثربرای بازاریابی فیلم، رسانه های اجتماعی است.

با این حال، برای به حداکثر رساندن آنچه فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب می توانند برای بازاریابی یک فیلم تبلیغاتی کوتاه انجام دهند، به حضور آنلاین زیاد در شبکه های اجتماعی نیاز دارید.

4- قدم بزرگ بردار- به رسانه ها برو:

تبلیغات را در سطح محلی ایجاد کنید، سپس خود را به چالش بکشید تا فیلم کوتاه خود را برای رسانه های اصلی بازاریابی کنید. روزنامه نگاران به دنبال محتوای جدید و به روز هستند، بنابراین مطمئنا ارزش امتحان کردن را دارند.

ایستگاه رادیویی محلی شما می‌تواند نمایش‌های منحصر به فرد فیلم را به شنوندگان خود ارائه دهد.

یکی دیگر از استراتژی های عالی بازاریابی فیلم، پیوستن به نیروهای دیگر مانند فیلمسازان برای انجام یک نمایش مشترک است.

در نهایت، اگر فیلم شما پیام اجتماعی خوبی دارد، خود را با یک گروه در جهت جمع آوری کمک مالی که مرتبط با موضوع فیلم شما هستند، هماهنگ کنید. آنها ممکن است مایل به جمع آوری بودجه برای یک هدف خوب باشند.

فیلم تبلیغاتی کوتاه

5- از دیگران نظرخواهی کنید:

بسیار مسئله ی مهمی است که از نظرات دیگران دوری نکنید. ممکن است با پاسخ مثبت و سازگار با فیلم کوتاه خود شگفت زده شوید. قدرت نقد، فرقی نمی‌کند که فیلم کوتاه شما تند باشد، یا توجه و کنجکاوی ایجاد کند. این کار دیگران را به تماشای آن ترغیب می کند، مهم نیست که چه باشد.

فیلم (The Room 2003) ساخته تامی ویزو را دیده اید؟

آن فیلم با وجود کیفیت پایین تولیدش، طرفداران زیادی پیدا کرده است. حتی باعث شده است تا هالیوود فیلم بیوگرافیکی با بازی جیمز فرانکو که نقش مرد پشت فیلم را بازی می کند، را بسازد.

نقدها همچنین به تأثیر شما در رسانه های اجتماعی اضافه می کنند، به این معنی که فیلم تبلیغاتی کوتاه شما می تواند در جستجوی گوگل رتبه بالاتری داشته باشد.

برای آدرس ایمیل آنها اجازه درخواست کنید، و بلافاصله یک ایمیل تشکر ارسال کنید و از آنها بخواهید که با مهربانی فیلم شما را بررسی کنند. اطمینان حاصل کنید که یک پیوند به وب سایت، صفحه فیس بوک یا کانال یوتیوب خود اضافه کنید تا آنها نظرشان را بنویسند.

6- تلاش برای یک کمپین بازاریابی فیلم کوتاه:

برخی از بهترین استراتژی های بازاریابی که شهرت پیدا کرده اند، ایده های دیوانه کننده ای به نظر می رسند، اما واقعاً می توانند جایگاه یک فیلم تبلیغاتی کوتاه را ارتقا دهند.

برای الهام بخشیدن به شما و ایده گرفتن، در اینجا نمونه‌هایی از به یاد ماندنی‌ترین و فوق‌العاده مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی فیلم تبلیغاتی کوتاه و اینکه چرا آنها به این جایگاه رسیده اند، برای شما آورده شده است.

 • Blair Witch Project

کل کمپین بازاریابی پروژه Blair Witch Project بر اساس ایده ی یک مستند واقعی است. آنها از تاکتیک های بازاریابی با بودجه کم، مانند پوسترهای افراد گمشده و یک وب سایت ساده استفاده کرده اند.

این وب سایت داستان اسطوره جادوگر بلر را همراه با حقایق شناخته شده مربوط به ناپدید شدن فیلمسازان (بازیگران) و همچنین در جستجوی آنها برای کشف حقیقت، گنجانده شده است. با پشتیبانی از گزارش‌های ساختگی پلیس، تصاویر و فیلم‌های مصاحبه به سبک خبری، ساخته شده است.

مدت‌ها قبل از اینکه رسانه‌های اجتماعی وجود داشته باشند، این استراتژی بازاریابی از محبوبیت بالایی برخوردار بود. «پروژه جادوگر بلر» تبدیل به فیلمی شد که باید حتما آن را ببینید.

 • The Dark Knight 2008

ناگفته نماند که بلاک باستر کمیک انتظار می رفت که موفقیت بزرگی داشته باشد، اما همچنان به یک کمپین بازاریابی عظیم نیاز داشت و فوق العاده خلاقانه عمل کرده است.

  • یک کمپین سیاسی جعلی برای هاروی دنت به صورت آنلاین اجرا شد.
  • ربودن رفتگرها به دنبال شیطنت‌های جوکر در شهرهای بزرگ ایالات متحده انجام شد.
  • روزنامه های تخیلی، «گاتهام تایمز»، توزیع شد.
  • کیک‌هایی که داخل آن‌ها تلفن وجود داشت، به طرفداران اجازه می‌داد با جوکر تماس بگیرند.
 • Cloverfield 2008

باز شدن تریلر با فیلم دوربین فیلمبرداری یک مهمانی در نیویورک، که ناگهان به جهنم تبدیل می شود. فضایی از ترس و به معنای واقعی کلمه بلاتکلیفی ایجاد می کند. در نهایت تریلر حتی نام فیلم را هم اعلام نمی کند، فقط تاریخ اکران آن را اعلام می کند.

فیلم تبلیغاتی کوتاه

سخن پایانی

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در رابطه با نکاتی بسیار با اهمیت در زمینه ی استراتژی تبلیغاتی برای فیلم تبلیغاتی کوتاه صحبت کردیم. تکنیک ها و استراتژی های مختلفی را در این زمینه برای شما بیان کردیم و در نهایت چند نمونه برای شما مثال زدیم تا متوجه شوید که فیلمسازان مطرح دنیا نیز از این استراتژی به چه شکلی استفاده می کنند.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *