رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. شبکه اجتماعی
 4. »
 5. کلاب هاوس چیست ؟

کلاب هاوس چیست ؟

کلاب هاوس چیست ؟

” یک شبکه اجتماعی مبتنی بر صدا و چت صوتی ” ، این تعریف ساده و یک خطی اپلیکیشن کلاب هاوس است. تنها تصویری که شما از کاربر مقابل‌ خود می‌نواتید ببینید فقط عکس پروفایل اوست. افراد در این اپلیکیشن میتوانند صحبت کنند و یا به صحبت افراد دبگر گوش دهند.

انتشار کلاب هاوس

اولین سری این برنامه در ماه آپریل سال 2020 منتشر شد. کلاب هاوس ترند این روزهای اینترنت کمتر از یک سال پیش برای سیستم عامل IOS عرضه شد و به دلیل استفاده افراد معروف از آن بسیار سریع به یک شبکه بزرگ تبدیل شد و جالا ارزشی بالغ بر 100 میلیون دلار دارد.

حریم خصوصی و امنیت کلاب هاوس

مکالمه افرادی که در اپلیکیشن کلاب هاوس صحبت میکنند توسط این برنامه قابل ضبط شدن نیست ، اما این بدان معنی نیست که خود کاربران نمیتوانند این کار را انجام دهند.هر چند این کار خلاف قوانین کلاب هاوس می‌باشد ولی این یادتان باشد تمامی رفتار و فعالیت های شما بر بستر اینترنت معمولا برای همیشه ثبت می‌شود.

کلاینت های غیررسمی سیستم عامل اندروید برای کلاب هاوس منتشر شده که با توجه به مشکلات فراوان آن ها مثل مسائل امنیتی و حریم خصوصی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

دانلود کلاب هاوس

در حال حاظر کلاب هاوس برای دانلود در appstore برای iphone در دسترس است و ورود به این برنامه بدون دعوت امکان پذیر نمی باشد. برای دانلود مستقیم از اپ استور کلیک کنید.

کلاب هاوس ، دانلود کلاب هاوس ، سایت رسانتو

معایب و مزایا کلاب هاوس

معایب کلاب هاوس :

 1. کاربران اندروید با هیچ دلیل موجه و یا غیر موجهی نمیتوانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.
 2. این اپلیکیشن هنوز یک سرویس بالغ نیست و با توجه به سن کمش ، ایرادات زیادی از نظر رابط کاربری و تجربه کاربری دارد.
 3. کلاب هاوس از همین حالا در معرض سو استفاده افراد خاصی قرار گرفته است.

مزایا کلاب هاوس:

 1. ظرفیت اتاق ها بسیار بالاست و فعلا تا 5000 نفر ظرفیت دارد.
 2. لزومی به نگاه کردن دائمی به صفحه نمایش وجود ندارد.
 3. به دلیل سیستم دعوت نامه ایی ، فعالیت اکانت های فیک و جعلی در این شبکه صوتی بسیار کم است.
 4. دیگر مزایای آن این است که چون اپلیکیشنی جدید است، در کشورهایی که محدودیت در شبکه های اجتماعی بزرگ ایجاد می‌کنند و توسط دولت ها فیلتر می‌شود این اپلیکیشن نوپا قابل دسترسی است.
 5. این نرم افزار در بستر اینترنت است و هزینه های شما را بسیار کم میکند و میتواند یک خوراک خوب برای موضوعات مختلف باشد.

عضویت در کلاب هاوس

هر کسی میتواند با داشتن دستگاهی با سیستم عامل IOS کلاب هاوس را دانلود کند ، اما ورود به نسخه beta نیاز به دعوت دارد ، برای دعوت خودکار میتوانید در لیست انتظار ثبت نام کنید، با اینکه زمان انتظار پردازش لیست قطعی نیست. در صورت تمایل میتوانید نام کاربری خود را رزرو کنید تا بعد از مدت طولانی عضویت در اپلیکیشن clubhouse پذیرفته شوید.

اگر موفق به دریافت دعوت نامه شخصی شدید میتوانید در صورت تمایل تصویری بارگذاری کنید، سپس بررسی کنید که کدام اتاق ها پخش زنده هستند و کدام برنامه آینده است. میتوانید افراد را دنبال کنید و اطلاعات مثل موقعیت مکانی خود را اضافه کنید، کلاب هاوس بر اساس علاقه مندی شما به شما اتاق های مختلف را نمایش میدهد.

یکی از روش های دیگر عضویت هم از طریق موتور جستجو گوگل می باشد، این روش هم می تواند روش آسانی برای شما باشد، آن هم به دلیل همگانی بودن گوگل می باشد.

دعوت نامه به کلاب هاوس

اگر نمیخواهید در لیست انتظار بمانید ، به دعوت مستقیم شخص دیگری که قبلا از این برنامه استفاده کرده نیاز دارید. هر عضو در ابتدا اجازه دعوت 2 نفر را دارد و بعد از استفاده از این برنامه امکان 2 دعوت دیگر نیز فراهم می‌شود.

کلاب هاوس ، عضویت در کلاب هاوس ، سایت رسانتو

قوانین کلاب هاوس

بخش مهمی از اپلیکیشن کلاب‌هاوس را قوانین و مقررات استفاده از آن شکل داده است. یکی از موارد سخت گیرانه در این قوانین این است که اگر کاربری به عنوان کاربر خرابکار شناخته شود، نه تنها از تمام امکانات کاربری و عضویت محروم میشود، بلکه فردی که او را دعوت کرده است نیز جریمه میشود.

یکی دیگر از قوانینی که در اپلیکیشن Clubhouse وجود دارد این است که اگر قصد داشته باشید صدای فردی را در گوشی خود ضبط کنید برنامه به صورت اتوماتیک دستور می‌دهد که از انجام این کار پرهیز کنید. در مورد امنیت و حریم خصوصی اپلیکیشن باید گفت تقریبا تنها دسترسی لازم برای کلاب هاوس، دسترسی به میکروفون گوشی است که مورد خاصی ندارد. در نتیجه کلاب هاوس جز میکروفون به هیچ یک از بخش ها و اطلاعات گوشی شما دسترسی نخواهد داشت.

روش کار با کلاب هاوس

چون فعلا «کلاب‌هاوس» در مراحل اولیه است، تنها با دعوتنامه می‌شود، عضوش شد.
روند کار این است که شما اپلیکیشن را نصب می‌کنید. بعد حساب کاربری خود را می‌سازید. یک مرحله ساختن حساب کاربری، تایید شماره تلفن شماست که در ایران ممکن است نیاز باشد چند بار درخواست ارسال کد تایید به صورت پیامک کنید و دست آخر ممکن است پیامکی دریافت نکنید و نیاز باشد که درخواست ارسال کد در قالب تماس صوتی خودکار کنید.
بعد از همه اینها بایستی، کسی که قبلا عضو «کلاب‌هاوس» است، شما را به این سرویس تایید کند.
بعد از ورود به «کلاب‌هاوس»، دوستانی که در فهرست تماس شما هستند و در «کلاب‌هاوس» عضو هستند برای افزودن به لیست دنبال‌شونده‌ها، به شما پیشنهاد می‌شوند.
🔔 کسانی که شما را دنبال میکنند و یا کسانی که شما را به اتاق گفتگو دعوت میکنند همه این اطلاعات را در قسمت activity میتوانید داشته باشید.
📆 در قسمتی دیگر upcoming for you شما میتوانید اطلاعات تمامی اتاق های گفتگو را داشته باشید.
📩 دست‌کم خودتان هم دو دعوتنامه خواهید داشت که در قسمت invited می‌توانید آن را برای دوستان مورد نظر خود ارسال کنید.

کلاب هاوس ، عضویت در کلاب هاوس ، سایت رسانتو

راهنمایی اتاق های گفت‌وگو کلاب هاوس

بعد از ورود به کلاب‌هاوس دوستانی که در فهرست تماس شما هستند و در آن عضو هستند برای افزودن به لیست دنبال‌شونده‌ها، به شما پیشنهاد می‌شوند.می‌توانید روم‌ها یا اتاق‌هایی بسازید و برای آن اتاق موضوعی مشخص کنید تا در مورد آن به صورت صوتی یا سخنرانی صحبت کنید.
این اتاق می‌تواند «باز» باشد و هر کاربری از «کلاب هاوس» بتواند واردش بشود یا اینکه به صورت خصوصی‌تری باشد و فقط دوستانی که دنبالشان می‌کنید، بتوانند وارد آن بشوند.
هر وقت خواستید که خودتان وارد گفتگو شوید، در قسمت پایین صفحه هر اتاق باید روی آیکون دست ✋ کلیک کنید، تا ایجادکننده یا مدیر اتاق، به شما اجازه صحبت بدهد. و وقتی اجازه صحبت داده شد آیکن speaker برای شما فعال میشود که برای عدم پخش صدا و یا پخش صدا کافی است روی آن کلیک کنید.
اگر هم خودتان اتاق را درست کرده باشید، می‌توانید اجازه گفتگوی دیگران را مدیریت کنید یا اصلا اجازه بدهید هر کسی در اتاق بتواند صحبت کند.
آیکن 🎉 در کنار عکس پروفایل برای این است که شما متوجه شوید کاربر تازه وارد است و معمولا بعد از یک هفته ورود کاربر این آیکن برداشته میشود.
آیکن + ➕ میتوانید دوستان خود را به گروه دعوت کنید.

اهداف اتاق های گفت‌و‌گو در کلاب هاوس

 • بحث های موضوعی
 • گفت و گو با دوستان
 • پنل های دیجیتال با قالب باز
 • سخنرانی
 • برنامه ریزی برای یک مهمانی
 • ملاقات با افراد جدید

پروفایل شما در کلاب هاوس

همانند تمامی شبکه های اجتماعی می توانید پس از اتمام فرایند ساخت اکانت، پروفایل خود را ویرایش کنید.

 • شما می توانید اطلاعات خود را درون پروفایل تان بنویسید و در قسمت بیو می توانید تقریبا 125 کلمه بنویسید.
 • لازم به ذکر است که قسمت بیو این برنامه بسیار ساده است و قابلیت اضافه کردن لینک، ایموجی و… را ندارد.
 • به پروفایل و تنظیمات رفته و روی Interests تپ کنید. حال می توانید سلایق خود را مشخص کرده تا محتوای تایم لاین مناسب شما شود.
 • Hallway یکی از قسمت های برنامه کلاب هاوس می باشد که وظیفه نمایش فید اصلی را به عهده دارد. با ورود به برنامه این قسمت را خواهید دید. در اینجا روم های گفتگو فعال را پیدا خواهید کرد.

کلاب هاوس ، عضویت در کلاب هاوس ، سایت رسانتو

چرا کلاب؟

ساخت کلاب در کلاب هاوس باعث می‌شود عملا افراد مشترکی که مایلند حول یک موضوع مشخص هرازچندگاهی گردهم بیایند را در یکجا جمع می‌کنید به این ترتیب نیازی نیست که پس از ایجاد هر Room تک تک افراد را به اتاق خود دعوت کنید. از طرف دیگر کلاب این امکان را میدهد که شما شخصی سازی و گزینه‌سازی مشخصی داشته باشید.
شاید هم در آینده ایجاد کلاب‌ها مسیری برای کسب درآمد از کلاب هاوس باشد کسی چه می‌داند.کلاب هاوس در مدت زمان کوتاهی رشد قابل توجهی کرده و قطعا شبکه ای است که بسیاری این فرصت را دارند از الان در آن به فعالیت بپردازند و رشد کنند.

ساخت کلاب در کلاب هاوس چگونه است؟

 1. امکان ایجاد کلاب در تازه‌ترین نسخه کلاب‌هاوس فراهم شده بنابراین برای ایجاد کلاب ابتدا اپلیکیشن خود را به روزرسانی کنید.
 2. از پایین صفحه پروفایل و در زیر بخش عضویت و در جایی که مربوط به کلاب‌های عضو شده شماست، حالا گزینه + اضافه شده است.
 3. با زدن گزینه اضافه کردن کلاب، حالا می‌توانید تصویر و نام کلاب خود را انتخاب کنید. سایر گزینه‌های قابل انتخاب به شرح زیر است:
  همچنین می‌توانید اجازه دهید افرادی بدون عضویت در کلاب شما صرفا به صورت فالوئر ( دنبال کننده ) کلاب شما را دنبال کنند.
  همچنین می‌توانید به اعضای کلاب اجازه دهید که به طور دلخواه یک room یا اتاق ایجاد کنند .
  همچنین با ساخت کلاب در کلاب هاوس می‌توانید لیست اعضای کلاب خود را مخفی کنید.
 4. در بخش تاپیک می‌توانید از بین تاپیک‌های موجود یک یا چند تاپیک را انتخاب کنید.
 5. در بخش description می‌توانید توضیحات و معرفی کلاب خود را قرار دهید.
 6. بعد از اینکار می‌توانید اعضای کلاب خود را اتنخاب و به آن دعوت کنید. دقت داشته باشید که اعضای کلاب با فالوئرم متفاوت است اعضای کلاب به کسانی بیان کرده می‌شود که به طور مشخص جزیی از گروه شما هستند و در واقع قادر به مشارکت در موضوعات مربوط به کلاب شما هستند. اما فالوئرها صرفا دنبال کننده موضوعات‌اند.
 7. پس از دعوت افراد به کلاب حالا می‌توانید با انتخاب Start a room و انتخاب کلاب خود عملا یک room با حضور آن اعضا ایجاد کنید.
 8. ساخت کلاب در کلاب هاوس را با موفقیت انجام دادید.

مدیریت کلاب ها در کلاب هاوس

هرکلاب دارای سه گروه است.
1- بنیانگذار و مدیر
2- اعضا استیج
3- دنبال کنندگان و شنونده

اگر خودتان اتاق را درست کرده باشید مدیر اتاق هستید، پس می‌توانید اجازه گفتگوی دیگران را مدیریت کنید یا اصلا اجازه بدهید هر کسی در اتاق بتواند صحبت کند.اعضا کسانی هستند که اجازه صحبت دارند و روی استیج هستند و کنار عکسشان آیکن اسپیکر نمایش داده شده است.
دنبال کننده یا شنونده هم مابقی افرادی هستند که در اتاق گفتگو هستند اما صحبت نمیکنند و علامت آیکون اسپیکر هم کنار عکسشان نمیبینید.
و هر وقت خواستند که وارد گفتگو شوند، در قسمت پایین صفحه هر اتاق باید روی آیکون دست کلیک کنند،تا ایجادکننده یا مدیر اتاق، به آنها اجازه صحبت بدهد.

کلاب هاوس ، عضویت در کلاب هاوس ، سایت رسانتو

کسب درآمد از طریق کلاب هاوس

برای بازاریابی در کلاب هاوس، استراتژی های زیادی را می‌توان پیاده سازی کرد. یادگیری هر یک از تکنیک ها برای دریافت درآمد بیشتر در کسب و کار بسیار مفید و ارزشمند است. اگر بتوانید خودتان را به عنوان اینفلوئنسر در این شبکه اجتماعی جا بیندازید می‌توانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید.یرای اینفلوئنسر شدن در کلاب هاوس نکات زیر می‌توانید استفاده کنید. به طور مثال:

 • محتوای مفرح و سرگرم کننده ای تولید کنید.
 • در رشته های تخصصی و غیرتخصصی مطالب مفیدی ارائه کنید.
 • راه حل های فنی مناسبی در قالب صوتی برای مشکلات داشته باشید.
 • آموزش زبان و دروسی که بصورت صوتی قابلیت آموزش داشته باشد.
 • اشنراک گذاری اخبار مهم و قابل توجه برای مبادله و مباحثه با مخاطبان
 • مصاحبه با افراد تاثیرگدار و مهم در حوزه های خاص و متفاوت
 • صحبت درباره ی ایده های کارآفرینان و سرمایه گذاران برتر

این نکات تنها بخشی از روش های متعددی است که میتوانید برای اینفلوئنسر شدن در شبکه های اجتماعی نظیر کلاب هاوس از آن استفاده کنید. این روش ها باید به صورت اصولی و با برنامه ریزی پیش برود تا به شما کمک کند که به مرور زمان به یک اینفلوئنسر تاثیرگذار و جذاب تبدیل شوید. باید کاری کنید که شنوندگان مشتاقی برای اتاق های خودتان پیدا کنید و این شنوندگان را به اعضای ثابتی برای خود تبدیل کنید.

در ادامه درمورد روش های بیشتری برای تبدیل شدن به فردی موثر در کلاب هاوس خواهیم گفت.

کلاب هاوس در چین

وب سایت خبری کوارتز گزارش داده که اعضای چینی کلاب هاوس درباره موضوعاتی مانند دموکراسی صحبت میکردند که معمولا سانسور و فیلتر می‌شود. این رویه باعث شد این اپلیکیشن در پایان در تاریخ اوایل فوریه در این کشور فیلتر شود ولی با این حال در بسیاری از کشور ها هنوز محبوب است.

نظر ایلان ماسک درباره این اپلیکیشن

در این حال ایلان ماسک عقیده دارد که مانع از ” تعویض متن ” نیز می‌شود که به گفته او ” ذهن را ویران میکند” تا جایی که ما فهمیدیم منظور او از این جمله پیچیده این است که میتوان ” روی یک موضوع تمرکز کرد چون خوراک خبری وجود ندارد که هر 10 ثانیه یک بار عکس گربه تکرار شود و حواستان را پرت کند. “

نتیجه گیری بحث کلاب هاوس

کلاب هاوس نیز مانند سایر برنامه های نوپا ممکن است مشکلاتی داشته باشد که به مرور زمان بر طرف می‌شود و میتواند جزو برترین اپلیکیشن ها در زمینه چت و مکالمه صوتی در دنیا باشد ولی این امر نیازمند بهبود در زمینه های مختلف می‌باشد.

با درج نظرات خود برای آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، می توانیم تعامل بهتری را در حوزه های مختلف خدمات رسانتو مانند تیزر تبلیغاتی، موشن گرافیک، سئو و… داشته باشیم و شما نیز با خدمات ارزنده ی رسانتو آشنایی کامل را پیدا کنید.ما تا تحقق رویا های شما، شما را همراهی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *