رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

محتوای متنی چیست ؟

قطعا برای شروع هر کاری نیاز به سناریو و فکر اولیه است. این سناریو و فکر اولیه بعد از پخته شدن به شکل های گوناگونی در خواهد آمد اما گونه ای که از دیرباز همواره جز جدا نشدنی محتوا ها بوده متصور شدن یک محتوا به صورت متن است.

متن در واقع این کمک را میکند که در کنار یک ویدئو و یا یک عکس و حتی به تنهایی مخاطب را بدون هیچ حاشیه ای به اصل مطلب هدایت کند.

چگونه محتوا متنی بهتری بنویسیم

محتوا متنی دو سر دارد که قطعا هر دو سر آن مهم است. اول اینکه خود محتوا, چیزی که میخواهید ارائه دهید و درگیری که با ذهن مخاطب برقرار میکنید. دوم نوع نگارش, سئوی محتوا متنی و کلمات کلیدی موجود در هر متن و نوع نگارش آن چیزی است که باعث می شود شما در سرچ ها بهتر پیدا شوید و رنک بالاتری در گوگل پیدا کنید.

5 نرم افزار تیزر تبلیغاتی

انواع محتوا متنی در بازاریابی محتوایی

محتوای متنی از همین چند خطی که شما خواننده آن هستید شروع میشود و تا کپشن نویسی زیر یک محتوای اینستاگرام و یا در ابعاد بزرگ تر یک مقاله برای یک وبسایت را شامل میشود.

چگونه محتوای جذاب بنویسیم؟

داشتن محتوای جذاب همانطور که در مقاله ی مشاوره سئو گفته شد بسیار با اهمیت است. اولین موضوع که در تولید محتوا باید به آن دقت کنید انتخاب موضوع مناسب مخاطبتان است. موضوعی که انتخاب می کنید باید خیلی جذاب باشد، اگر موضوع جذاب نباشد مخاطب محتوای شما را دنبال نمی کند. 

بعد از اینکه موضوع جذابی انتخاب کردید، باید عنوان جذابی را هم برای انتخاب کنید چرا که عنوان انتخابی شما است که مخاطب را راضی به خواندن و شروع می کند. 

شما باید زبان منحصر به فرد خودتان را داشته باشید. زیرا مخاطب شما نوع نوشته ی شما را دنبال می کند و متوجه تغییر می شود، پس مراقب باشید.

یادتان باشد به هیچ عنوان محتوای خود را کپی نکنید، زیرا هم مخابتان و هم موتور جستجو گوگل متوجه متن کپی شده ی شما می شوند، و این بدترین اتفاق از نظر اعتبار شما است. اعتبار شما به کلی از نظر همه زیر سوال می رود.

حتما مراقب باشید که به خاطر اینکه تعداد کلمه ی متنتان را بالا ببرید، از این شاخه به آن شاخه نکنید، زیرا پراکنده گویی باعث می شود که مخاطب متن شما را دنبال نکند، چرا که اون به دنبال یک محتوای منسجم است.

حتما بعد از اینکه محتوای خود را نوشتید، آن را ادیت کنید، چرا که غلط املایی و همچنین پاراگراف بندی اشتباه و جملات طولانی از بدترین مشکلات نگارشی هستند که باعث می شوند شما مخاطب خود را به راحتی از دست بدهید. مشکلات نگارشی متن خود را حتما برطرف کنید.

تولید محتوا چه مزیت هایی دارد؟

تولید محتوای مستمر باعث می شود که در اولین مرحله شما برند خود را در همه جا مطرح کنید، ولی مراقب باشید همانطور که در ابتدای همین مقاله برای شما توضیح دادیم. در ادامه، تولید محتوا موجب جذب مخاطب بالا برای شما می شود و همچنین باعث جذب بیشتر و درگیر شدن مخاطبان فعلی شما نیز است.

یادتان باشد که با فعالیت بالا در سایت ها و شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو شما را قبول می کنند، و یکی از راه های بسیار عالی در راستای فعالیت داشتن تولید محتوای متنی است، که باعث می شود سایت یا صفحه ی شما در شبکه اجتماعی دارای فعالیت بالا از دید موتورهای جستجو باشد. و همچنین از نظر مخاطب، شما منبعی هستید که برای تولید محتوا ارزش قائل هستید و کم کم از دید مخاطب تبدیل به یک مرجع در زمینه ی موضوع مورد نظر خودتان می شوید.

سخن پایانی بحث تولید محتوای متنی:

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو به دنبال توضیح بحث تولید محتوای متنی بودیم. همانطور که می دانید در بحث تولید محتوا، انواع مختلفی داریم که یکی از آنها محتوای متنی است. در ابتدای مقاله تعریفی از محتوای متنی ارائه دادیم و سپس به دنبال اینکه چگونه این محتوای متنی را تولید کنیم رفتیم. توضیح دادیم که فقط تولید محتوای متنی مهم نیست بلکه شما باید روش های مختلف در راستای نوشتن محتوای متنی جذاب را نیز پیدا کنید، که ما اینجا روش های مختلفی را برای شما شرح دادیم. در ادامه برای شما توضیح دادیم که کلا این همه زحمت که شما می کشید برای تولید محتوای متنی، در نهایت چه مزیت هایی دارد، و تعدادی از این مزیت ها را برای شما شرح دادیم. محتوای متنی از مهم ترین انواع محتواهاست، و مجموعه ی رسانتو تجربه ی بسیار زیادی در ساخت انواع محتوای متنی دارد و تابحال پروژه های زیادی را در همین راستا به اجرا درآورده است. ما آماده ی پذیرش انواع پروژه های شما هستیم. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید.

[elfsight_whatsapp_chat id="2"]