رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو

ایونت

ایونت

ممکن است این کلمه تا به حال به گوش بسیاری از ما نخورده باشد و آشنایی با مفاهیم و استفاده از آن را نداشته باشم. در همین خصوص برای آشنایی بیشتر شما در این محتوا از سایت رسانتو قصد داریم مفهوم ایونت و اطلاعاتی در رابطه با چگونگی برگزاری ایونت را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

ایونت چیست؟

اگر از نظر معنایی بخواهیم ایونت را تعریف کنیم، می‌توان گفت در لغت به ایونت، رویداد، پیشامد و اتفاق می گویند. یعنی برگزاری ایونت همان برگزاری رویداد است. اما این سوال نیز پی خواهد آمد که برگزاری رویداد چیه؟ و چه ویژگی هایی دارد که باید در زمان اجرای آن دقت کرد؟ برای پاسخ این سوالات پیشنهاد میکنیم تا پایان این محتوا را از دست ندهید. چرا که اطلاعاتی مهم به شما ارائه می کند.

ایونت ، ایونت مارکتینگ ، ایونت رسانتو

تعریف برگزاری ایونت

حضور کسب و کارهای جدید و همچنین تولید محصولات جدید و ارائه آن ها را هر روزه شاهد هستیم. اما شاهد این موضوع نیز هستیم که گاهی این کسی و کارها یا محصولات جدید بسیار موفق و پر فروش خواهند بود و گاهی نیز با شکست در بازار مواجه می شوند‌.

به همین دلیل بسیاری از افراد موفق برای جلوگیری از این شکست پیش از وارد کردن محصول و یا کسب و کار خود سعی در معرفی آن دارند. زیرا از این طریق کسب و کار خود و یا محصول جدید را به طور کامل به مردم و جامعه معرفی می کنند. برگزاری ایونت یا برگزاری رویداد روشی برای مطرح کردن کسب و کار، جلب مشتری، کنفرانس برای مدیران، بالا بردن اطلاعات مردم و به دست آوردن اعتماد و اطمینان جامعه و مصرف کننده است.

اکنون با تعریف رویداد و چرایی برگزاری رویداد آشنا شدید. اما این تمام ماجرای برگزاری رویداد نیست. برای موفقیت و درست برگزار مردن رویداد لازم است قوانین خاصی را رعایت کنید، همچنین آشنایی با انواع ایونت نیز یکی از مهم ترین مواردی است که به شما کمک می کند بهترین و موفق ترین برگزاری ایونت را داشته باشید.

ایونت ، ایونت مارکتینگ رسانتو

انواع برگزاری ایونت

به طور معمول یک رویداد یا ایونت می تواند به شکل تک برندی و یا چند برندی یا به عبارتی گروهی باشد. همانطور که از اسم این دو نوع نحوه برگزاری ایونت مشخص است، برگزاری رویداد یا رویداد تک برندی همان معرفی و محصول یک برند خاص است. در این مورد تمامی هماهنگی ها، کارها و هزینه ها برای همان نفر یا همان تک برند است.ضمن اینکه می توانید در برگزاری ایونت خود از محتوا هایی که شامل انیمیشن های جذاب هم هستند استفاده کنید.

اما در برگزاری رویداد گروهی که نوع بعدی برگزاری رویداد است، می بایست برندهای قرار گرفته در این رویداد یا ایونت همگی دارای مخاطب های مشترک باشند. از خاصیت های این نوع برگزاری رویداد می‌توان به تقسیم هزینه های تبلیغات اشاره کرد‌. اما این تنها مزیت رویداد گروهی نیست، بلکه در این روش قدرت دیده شدن و معرفی محصول بسیار بیشتر از رویداد تک برندی است‌.

برای برگزاری ایونت چه کسانی را باید دعوت کرد؟

به طور کلی در هر نوع برگزاری رویداد یعنی چه به صورت تک برندی و یا گروهی می توان مهمان های رویداد را به دو صورت خصوصی و عمومی تقسیم بندی کرد. به این صورت که در دعوت مهمان های عمومی از طریق یک فراخوان و یا یک تبلیغ از همه دعوت می شود که به این رویداد بیایند.

اما دعوت مهمان های خصوصی برگزاری ایونت چگونه است؟ به این شکل که از افراد خاص و از قبل مشخص شده به صورت رسمی دعوت می شود که در این رویداد شرکت کنند.

لازم به ذکر است که علاوه بر این دو نوع، تقسیم بندی دیگری نیز برای برگزاری ایونت می توان تعریف کرد که دارای دو نوع شرکتی و اجتماعی است و هر کدام دارای انواع مختلفی هستند که شما را بیشتر با رویداد آشنا خواهد کرد. در زیر به این تقسیم بندی ها خواهیم پرداخت.

افزایش اثربخشی ایونت ها

در برگزاری ایونت ها، یکی از اهدافی که می بایست دنبال کنید، افزایش اثربخشی ایونت بر روی مخاطبین می باشد.برای این امر شما می توانید از انواع محتوا های ویدیویی در جهت نمایش هرچه بهتر شرکت یا برند خود استفاده کنید.محتوا های ویدیویی در حوزه های مختلف طراحی و تولید می شوند اما دو نوع آن از میزان محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، که آن موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی می باشند.

این نوع از محتوا های ویدیویی به دلیل اینکه از جذابیت بصری بالایی برخوردار هستند و به همراه آن خلاقیت زیادی هم در امر تولید این محتوا ها در راس کار قرار می گیرد، از میزان محبوبیت بالایی  برخوردار هستند.شما می توانید با این محتوا های ویدیویی تاثیر چند برابری را بر روی مخاطبین خود اعمال کنید.

انواع برگزاری ایونت اجتماعی

همانطور که گفته شد، هر نوع ایونتی با هدفی خاص و متفاوت برگزاری می شود‌. برگزاری رویداد اجتماعی نیز دارای هدف است اما بر خلاف دیگر برگزاری ها هدفی متفاوت دارد، به این صورت که در این نوع هدف تفریح و شادی است.

ایونت ها با چه اهدافی برگزار می شوند؟

ایونت ها رویداد های بزرگی هستند که شامل هزینه های زیادی هم هستند و به پشتوانه ی همین موضوعات، اهداف بزرگی را دنبال می کنند.به عنوان مثال برند های بزرگ و معتبر در دنیا، محصولی که تولید کرده که دارای ارزش بالایی هم هستند، در قالب ایونت به معرض عرضه خواهند گذاشت تا با استفاده ی این ایونت ها، مراجعه کنندگان با جنبه های مختلف این محصول و کارایی آن به خوبی آشنایی پیدا کنند.

حال این اقدامات می تواند در موضوعات و حوزه های مختلفی پیاده سازی شود مانند؛ حوزه های علمی، اجتماعی، معرفی برند، برگزاری نمایشگاه و … نکته ای که در برگزاری ایونت ها قابل اهمیت است، این است که حتما باید اهداف بزرگی را مورد هدف قرار دهید تا ایونت شما با حداکثر تاثیرگذاری همراه شود.

در زیر انواع برگزاری ایونت اجتماعی را ذکر می کنیم:

تجدید دیدار یا مهمانی

گاهی ممکن است همکلاسی های قدیمی و یا اقوامی که مدت هاست دور هم جمع نشده اند به بهانه جشن خاصی دور هم جمع شوند‌. اسم جشن در این رویداد همراه رقص و موسیقی خواهد بود. با توجه به اینکه برگزاری ایونت لازمه برنامه ریزی است برای این نوع ایونت نیز لازم است ابتدا موارد زیر مشخص شود:

 • تعداد مهمان ها
 • مقدار بودجه در نظر گرفته شده برای این رویداد
 • رزرو عکاس، فیلم بردار و موزیسین
 • تعیین نحوه دعوت مهمان ها و دعوت آن ها
 • تعیین محل برگزاری رویداد
 • تعیین وسایل پذیرایی و نحوه پذیرایی از مهمانان رویداد

جشن عروسی

جشن عروسی مهم ترین برگزاری رویداد اجتماعی و لازمه رعایت نکات بسیار زیادی است که باید به آن ها توجه کرد. برخی از این نکات عبارتند از:

 • تعیین بودجه مورد نیاز
 • نوشتن لیست مهمان ها
 • تهیه لباس عروس و داماد
 • تهیه کارت دعوت
 • تعیین محل برگزاری جشن عروسی
 • تعیین افراد برای پذیرایی
 • رزرو فیلمبردار، عکاس و موسیقی
 • تعیین مکانی برای مهمان های راه دور
 • انتخاب و خرید دسته گل

جشن عروسی یکی از مهم ترین رویدادهای هر فردی است که دوست دارد به بهترین شکل ممکن برگزار شود و خاطره ای شیرین و ماندگار از آن داشته باشد.

ایونت ، ایونت مارکتینگ رسانتو

کنفرانس

این نوع رویداد برخلاف دیگر انواع آن کمی پیچیده تر است. زیرا در آن نیاز است که چندین نفر سخنرانی کنند، که گاهی این نوع رویداد چند روز به طول می انجامد. به دلیل مهم بودن این نوع رویداد بودجه بالایی نیز نیاز است زیرا هدف در آن بسیار مهم است و ممکن است بیش از هزار نفر مخاطب داشته باشد.

نمایشگاه بازرگانی

این نوع برگزاری رویداد بهترین فرصت برای نمایشگاه های بازرگانی جهت معرفی محصولات و کالاهای جدید و همچنین قدیمی است. ایونت نمایشگاه بازرگانی نیازمند مکان های بزرگ و گسترده است که بتواند در ذهن مخاطب ماندگار شود.

ورکشاپ

ورکشاپ نوعی کلاس درسی است که می تواند به دو صورت رایگان و غیر رایگان برگزار شود. برگزاری ایونت ورکشاپ کمکی بسیار بزرگ است به بالا بردن اطلاعات و یادگیری کارکنان شرکت و سایر افراد شرکت کننده در آن که ممکن است گاهی به صورت آنلاین برگزار شود.

سمینار

ایونت سمینار با هدف اطلاع رسانی به مخاطب برگزار می شود. این نوع رویداد علاوه بر حضوری، به شکل غیر حضوری نیز برگزار خواهد شد. در این نوع زویداد یک یا چند نفر سخنرانی می کنند و افراد به آن ها گوش می دهند.

خلاصه

رویدادها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای برگزاری بهتر لازمه رعایت نکاتی هستند که می بایست توسط برگزار کننده در نظر گرفته شود. فراموش نکنید که دو گزینه مهم در برگزاری ایونت یا رویداد اول انتخاب هدف و دوم در نظر گرفتن بودجه است. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، تجربه ی بالایی در برگزاری انواع ایونت ها و تولید ویدئوهای محتوایی جذاب مانند تیزر تبلیغاتی و ویدئو مپینگ داریم. امیدواریم که میزبان خوبی برای شما باشیم.

2 پاسخ

 1. از مقاله خوبتون لذت بردم. سوالی که داشتم این بود که چطور میتونم تاثیر ایونت هام رو بیشتر کنم

  1. عرض ادب
   از همراهی شما سپاسگذاریم.
   برای اینکه شما بتوانید یک ایونت مارکتینگ خوب انجام بدهید لازم است قبل از برگزاری اهداف خودتان را مشخص کنید تا برنامه ریزی هایتان را طبق آن انجام بدهید.
   شما می‌توانید از ابزار تبلیغات به نحو احسن استفاده کنید، محصولات و خدمات خودتان را به نحو احسن در معرض نمایش بگذارید، از بازدید کنندگان خود سرنخ یا لید بگیرید و بعدا با پیامک یا ایمیل مارکتینگ آن هارا رهگیری کنید، گیفت های ارزشمند که دارای پیام هوشمندانه ای از برند شما هستند تهیه و به بازدیدکنندگان ارائه دهید، یک سخنرانی عالی متناسب با اهداف برگذاری این ایونت آماده کنید و پیام خود را منتقل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *