رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. مجله رسانتو
 4. »
 5. چه عواملی در قیمت سئو تاثیرگذار است؟

چه عواملی در قیمت سئو تاثیرگذار است؟

قیمت سئو

زمانی که پروژه سئو سایت خود را به یک فرد یا شرکت متخصص میسپارید، عوامل متفاوتی وجود دارند که باعث می‌شوند که قیمت سئو برای شما متفاوت باشد. عوامل خیلی زیادی مانند اینکه چه مقدار رقابت بر سر کلمات کلیدی شما وجود دارد و یا اینکه چه تعداد کلمه کلیدی نیاز دارید و موارد بسیار زیاد دیگری که همگی با هم باعث می‌شوند که قیمت سئو برای شما متفاوت باشد. 

از زمانی که کار با اینترنت شروع شد، صاحبان وب سایت ها به دنبال راه هایی برای رسیدن به رتبه های بالای موتورهای جستجو بوده اند. در ابتدا، این عمل شامل اضافه کردن دسته ای از کلمات کلیدی، استفاده مفرط و ناشیانه از آنها بوده است که امروزه به عنوان سئو کلاه سیاه به شمار می آید. 

این استراتژی زمانی کار می‌کرد که موتورهای جستجو نسبتاً پیچیده نبودند و سایت‌های زیادی برای جلب توجه رقابت نمی‌کردند، اما اکنون که موتورهای جستجو مانند گوگل الگوریتم‌های بسیار پیشرفته‌ای دارند که می‌توانند بین میلیاردها وب‌سایت، بهینه‌سازی خوب برای موتورهای جستجو یا SEO تمایز قائل شوند، دیگر تبدیل به نکته ی بسیار مهمی شده است.

دو عامل اساسی که بر قیمت سئو بسیار تاثیر گذارند، کدامند؟ 

 • میزان رقابت:

اولین مسئله ای که به شکل بسیار موثری بر قیمت سئو تاثیرگذار است، میزان رقابتی است که در حوزه ی کاری شما وجود دارد. قطع به یقین هر چقدر که میزان رقابت حوزه کاری شما بیشتر باشد، نیاز است که تمامی فرایند های سئو در حجم بالاتری با برنامه‌ریزی بیشتری انجام بگیرند و قطعاً کار کردن در این حیطه سخت تر است نسبت به زمانی که رقابت کمتر است. 

 • کلمات کلیدی :

هر چقدر که تعداد کلمات کلیدی که قرار است روی آنها کار شود، بیشتر باشند میزان قیمت سئو نیز بیشتر می‌شود. رقابتی بودن کلمات کلیدی را که در قسمت قبل در رابطه با آنها صحبت کردیم. 

حتما به مقاله ی تکنیک های استاندارد سئو در نوشتن محتوا چیست؟ سر بزنید.

قیمت سئو

سئو کاران چه فعالیت هایی را بر روی سایت انجام می دهند، که بر قیمت سئو تاثیر گذارند؟ 

اولین فعالیتی که در جهت آنالیز و تحلیل سایت شما انجام می گیرد، مشاوره اولیه سئو سایت شما است. در این مشاوره اولیه اگر که سایت شما پیش از این در حال فعالیت بوده باشد، مورد تحلیل قرار می‌گیرد و تمامی محتوای آن و جزئیات آن مورد بررسی قرار می گیرند. ولی اگر سایت تازه کار باشد، فقط برنامه‌ریزی می‌شود که در ادامه چه فعالیت هایی برای آن انجام بگیرد. 

 • تحقیق کلمات کلیدی:

بعد از این که سایت شما مورد تجزیه و آنالیز قرار گرفت و کاملاً مشخص شد که حوزه ی کاری شما چه مقدار رقابتی است و با توجه به صحبتهای بین کارفرما و سئوکار، تعدادی از کلمات کلیدی مشخص شدند، و جلسه ی مشاوره برگزار شد و تمامی مقدمات کار تعیین شد، در اولین قدم سئو کار شروع به تحقیق کلمات کلیدی می کند. در تحقیق کلمات کلیدی تعدادی کلمه که در حوزه ی کاری کارفرما وجود دارد، را به او پیشنهاد میدهد تا در نهایت بتوانند با یکدیگر تصمیم بگیرند که چه کلماتی مناسب تر هستند و یک لیست کلمات کلیدی درنهایت تهیه کنند. 

 • تنظیم تقویم محتوایی:

بعد از این که کلمات کلیدی شما مشخص شدند، تقویم محتوایی بر اساس کلمات کلیدی شما تنظیم می شود. در این تقویم محتوایی به طور کامل مشخص می‌شود که چه محتوایی در چه تاریخی قرار است با چه تیتری منتشر شود. تنظیم کردن تقویم هم یکی دیگر از مواردی است که باعث تغییر در قیمت سئو شما می شود. 

 • تولید محتوا:

شما می توانید کار تولید محتوای خود را به فرد سئوکار بسپارید و یا اینکه خودتان تولید محتوا را انجام دهید و یا اینکه تولید محتوا را برون‌سپاری کنید و به افراد دیگری بسپارید. اگر که شما کار تولید محتوا را به گروه سئوکار بسپارید، بازهم قیمت سئو برای شما متفاوت خواهد شد. 

قیمت سئو

 • سئو تکنیکال:

یکی دیگر از اساسی ترین مراحل انجام سئو برای سایت شما سئو تکنیکال است. یک سری موارد از همان ابتدا برای سایت شما مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار می گیرند. یکی از این موارد که نکته بسیار مهمی نیز هست، سرعت سایت شما است. چرا که سرعت برای گوگل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 • سئو داخلی:

یکی دیگر از مهمترین کارهایی که فرد یا شرکت سئو کار برای شما انجام می دهند و قطعاً به طور مستقیم روی قیمت سئو تاثیر گذار هستند، سئو داخلی است. در سئو داخلی هم لینک سازی داخلی شما مد نظر است و هم بسیاری از تنظیمات دیگر، مانند بهینه سازی محتوای شما، بهینه سازی تمامی تگ های داخلی تان و ایجاد ارتباط بین صفحات مختلف داخلی و بسیاری از فعالیت های دیگر که از نظر گوگل جز مهمترین اقدامات سایت به شمار می‌آیند و بیشترین امتیاز را در سایت های مختلف از این جنبه می گیرند. 

 • سئو خارجی:

یکی دیگر از مهمترین فعالیت هایی که در سئو انجام میگیرد، سئو خارجی است. سئو خارجی از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است به طوری که در اکثر مواقع رتبه بندی سایت های مختلف منوط بر انجام استراتژی سئو خارجی بسیار قوی است. با انجام صحیح سئو خارجی فوق العاده قوی، شما به گوگل و به سایت های دیگر و همچنین افراد می فهمانید که سایت شما از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. 

با انجام دادن صحیح خارجی شما میان سایت خود و دیگر سایت ها، حتی سایت هایی در کشورهای مختلف ارتباط برقرار می کنید و همین ارتباط است که اعتبار شما را بسیار بالا میبرد. و انجام سئو خارجی قوی گاهی نیاز به هزینه نیز دارد که باعث میشود قیمت سئو برای شما بالاتر رود. 

قیمت سئو

چگونه می توانید با سئو شروع کنید؟

اکنون که می دانید سئو برای چه مواردی استفاده می شود، چگونه می توانید از آن برای سایت شرکت خود استفاده کنید؟

مراحلی وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم که شما با استفاده از آنها می توانید سئو سایت خود را انجام دهید: 

 • هدف را تعریف کنید:

قبل از شروع سئو، مهم است که بدانید دقیقاً چه چیزی را می خواهید انجام دهید. و اگرچه “رتبه های بالاتر” ممکن است انتخاب واضحی باشد، ولی شما تا جایی که برای تو امکان دارد باید بسیار خاص باشد که به آن رتبه های بالاتر دسترسی پیدا کنید.

 • کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید:

قبل از انجام سئو، باید بدانید که از چه کلمات کلیدی در سایت خود استفاده کنید. مخاطبان هدف شما از کدام عبارات برای جستجوی وب سایت هایی مانند شما استفاده می کنند؟ کدام یک به تمایز سایت شما از سایت های مشابه کمک می کند؟ در حال حاضر مردم از چه اصطلاحاتی استفاده می کنند؟

 • یک سیستم اندازه گیری ایجاد کنید:

 ممکن است فکر کنید استراتژی شما کارساز خواهد بود، اما بدون روشی برای اندازه گیری آن، مطمئناً نمی دانید. ابزارهای زیادی در دسترس شما هستند، هم رایگان و هم پولی، بنابراین قبل از شروع تلاش های سئو، یکی را انتخاب کنید. این ابزارها به شما کمک می کنند تا استراتژی خود را ارزیابی کرده و آن را برای موفقیت بیشتر بازبینی کنید. هنگامی که ابزاری را انتخاب کردید، چند شاخص کلیدی عملکرد یا KPI را برای نظارت انتخاب کنید. اینها باید مستقیماً با اهداف شما مرتبط باشند و به شما ایده خوبی در مورد اینکه آیا آنها را انجام می دهید یا خیر، می دهند.

 • یک تیم با تجربه جمع کنید:

پیاده سازی سئو نسبتاً ساده است، اما به مقدار قابل توجهی نظارت و نگهداری نیاز دارد. اگر کسب و کار شما کوچک است، یک یا دو نفر با درک کامل از سئو کافی است.

اگر هیچ کس در شرکت شما در زمینه سئو باتجربه نیست، ممکن است بخواهید کمک خارجی دریافت کنید. اگرچه این ممکن است به معنای یک هزینه بازاریابی اضافی باشد، یک تیم با تجربه به معنای نتایج بهتر است.

قیمت سئو

آیا سئو سایت خودمان را خودمان انجام دهیم و یا به دیگران بسپاریم؟

قطعا مهمترین سوالی را که در این بخش باید پاسخ دهیم این است که در چه حد به مفاهیم و روش های سئو سایت، آشنایی داریم. اگر که علم کافی و همچنین تجربه کافی را در این زمینه نداریم، حتماً باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنیم تا بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو سال‌هاست که در زمینه ی سئو انواع سایت های مختلف تجربه بسیار زیادی را کسب کرده‌ایم. به همین دلیل است که افراد و کسب و کارهای مختلفی به ما اعتماد کرده اند و سئو سایت خود را به ما سپرده اند و نتایج فوق العاده مطلوبی را نیز دریافت کرده اند.

 سخن پایانی

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو، به قیمت سئو و عوامل تاثیر گذار بر آن پرداختیم. مسائل بسیار زیادی وجود دارند که باعث می شوند قیمت سئو برای شما تغییر کند. که برای اطلاع از مسائل یکبار مقاله را از ابتدا تا انتها دوباره مطالعه بفرمایید.

 امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *