رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
  1. Home
  2. »
  3. ایونت مارکتینگ
  4. »
  5. چرا شرکت ها باید از ایونت مارکتینگ استفاده کنند؟!

چرا شرکت ها باید از ایونت مارکتینگ استفاده کنند؟!

چرا شرکت ها باید از ایونت مارکتینگ استفاده کنند؟!

ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد یکی از استراتژی های بازاریابی است. ایونت مارکتینگ، نه کنفرانس است و نه حراجی! بلکه یک روش برای معرفی و ارتقای محصولات یا معرفی خدمات است. این رویداد کمک می کند تا شرکت های مختلف دور هم جمع شوند، سرگرم شوند و با یکدیگر تعامل کنند.

بازاریابی رویداد موجب می شود شرکت ها محصولات و خدمات خود را معرفی کنند، مشتری جذب کنند و یک انگیزه برای ارتقای انرژی و روحیه کارکنان شرکت هاست. این رویداد همچنین به خودی خود می تواند برای شرکت یا فرد حمایت کننده نیز سودآور باشد. در ادامه به بررسی ویژگی ها و مزیت های این استراتژی بازاریابی می پردازیم:

آشنایی با ایونت مارکتینگ

امروزه استراتژی های زیادی برای بازاریابی وجود دارد. یکی از این روش ها، بازاریابی رویداد یا ایونت مارکتینگ است که طی آن شرکت، یک رویداد را برگزار می کند. این رویداد کمک می کند خدمات و محصولات شرکت به مردم معرفی شوند. کمپانی ها و بیزینس ها نیز در این رویداد ها می توانند به عنوان حمایت کننده یا مهمان حضور یابد.این رویداد می تواند به صورت حضوری و یا حتی غیرحضوری برگزار شود. 

رویدادهای بازاریابی می توانند به شکل های مختلفی برگزار شوند و شما نیز می توانید به روش های مختلفی برند خود را در این رویداد ها معرفی نمایید. به عنوان مثال ایونت مارکتینگ می تواند به صورت مهمانی 5-10 نفره برگزار شود یا چند شرکت با هم مشارکت کرده و یک رویداد چند هزار نفری برگزار کنند. حتی می توانید در یک رویداد به عنوان مهمان شرکت کرده و برند یا محصولات شرکت خود را معرفی کنید.

ایونت مارکتینگ چه مزایایی دارد؟

شاید این سوال در ذهنتان پیش آمده است که چرا ایونت مارکتینگ؟

به راستی برگزارکردن یک رویداد بازاریابی چه فایده ای برای کسب و کار ما دارد؟

چرا باید هزینه های زیادی صرف برگزاری این رویداد کنیم؟

برگزار کردن یک رویداد بازاریابی چه مزایایی دارد؟

چرا فقط از دیگر استراتژی های بازاریابی برای ارتقا محصولات خود استفاده نکنیم ؟ و…

در ادامه به بررسی 3 مورد از مهم ترین مزیت های این استراتژی می پردازیم تا به پاسخ تمام سوالات خود برسید:

مزیت اول: ایونت مارکتینگ مخاطبان هدف کسب و کار شما را دورهم جمع می کند!

همانطور که در سئو سایت گوگل و مخاطبین را هدف قرار میدهیم، کمپانی های مختلف در سراسر جهان ایونت مارکتینگ برگزار می کنند. این رویدادها نه فقط یک دورهمی و معرفی محصولات، بلکه یک استراتژی قوی بازاریابی است! در این رویداد، شرکت ها و بیزینس ها مشتری ها و کمپانی های هدف خود را پیدا کرده  و می شناسند. 

به این ترتیب از این سرنخ برای افزایش مشتری و فروش خود استفاده می کنند.در این رویدادها، افراد مختلف از شرکت ها و بیزینس های مختلفی دور هم جمع می شوند و شما می توانید به شکل های متنوعی به معرفی محصولات و یا فناوری ها و خدمات شرکت خود بپردازید. خواهید دید که مشتریان و مخاطبان هدف شما مشخص می شوند. شناسایی مخاطبان هدف نیز کمک زیادی به افزایش فروش می کند. در کشورهایی چون آمریکا بیشتر از 79 درصد کمپانی ها برای افزایش فروش خود از ایونت مارکتینگ استفاده می کنند.

مزیت دوم: با کمک ایونت مارکتینگ شما با مخاطبان هدف تعامل خواهید داشت.

بسیاری از بیزینس ها و شرکت های امروزی حتی نمی توانند مشتریان خود را ببینند. ایونت مارکتینگ به این شرکت ها کمک می کند نه تنها مشتریان هدف را شناسایی کنند بلکه با آن ها تعامل نیز داشته باشند و چه چیزی بهتر از این! بر اساس آمارها بیش تر از 50 درصد کمپانی ها معتقدند برگزاری رویدادهای بازاریابی برای دسترسی به مشتریان و برقراری تعامل با آن ها بسیار مفید هستند و شما می توانید برای اینکه ایونت از اثربخشی بیشتری برخوردار باشد از نمایش محتوا هایی با خلاقیت بالا مانند ویدئو موشن ها بهره ببرید.

در واقع یک تعامل مناسب در رویداد بازاریابی باعث می شود مشتریان با برند شما بیشتر آشنا شوند و با شما بیشتر ارتباط برقرار کنند و همین ارتباط یا تعامل موجب وفاداری برند شما و در نهایت افزایش فروش می شود. مطمئنا یک فضای دوستانه که در ایونت مارکتینگ به وجد می آید نسبت به زمانی که پشت تلفن هستید یا در فضای مجازی محصول خود را معرفی می کنید یا حتی در محیط کاری خیلی رسمی به توضیح محصولات خود می پردازید، تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت و این دقیقا همان چیزی است که کسب و کار شما به آن نیاز دارد!

مزیت سوم: ایونت مارکتینگ باعث می شود در ذهن مشتریان فقط یک لوگو یا تصویر گنگ نباشید!

مشتریان برای استفاده از محصولات یا خدمات شرکت شما، در مرحله اول لوگو و یا تنها تصاویر و تبلیغات شرکت شما را می بینند. در واقع پس از مدتی با شنیدن نام برند شما آنچه در ذهن مخاطبان می آید تنها تیزر تبلیغاتی یا تصاویری خشک و گنگ است. ایونت مارکتینگ باعث می شود این تصویر خشک تبدیل به یک احساس واقعی شود. احساس واقعی که از حضور در رویداد بازاریابی حاصل می شود.  آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در حوزه ی برگزاری ایونت ها، سال هاست با بهره گیری از افراد متخصص در این حوزه فعالیت میکند و در این امر به صورت تخصصی فعالیت خواهد کرد.

ایونت مارکتینگ ، ایونت مارکتینگ رسانتو

این رویداد همچنین کمک می کند مخاطبان و مشتریان شما را بشناسند و آگاهی بهتر و بیشتری از برند شما داشته باشند. در واقع رویدادها یک استراتژی باارزش بازاریابی برای شناخت مخاطب هدف، افزایش آگاهی مشتریان نسبت به محصولات و خدمات شما و در نهایت افزایش مشتری هستند.

چگونه میزان موفقیت خود را در یک ایونت مارکتینگ ارزیابی کنیم؟

اگر بعد ایونت مارکتینگ در صدد آن هستید که میزان موفقیت خود را بسنجید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید این نکات را حتما در نظر بگیرید.

زمانی که رویداد و یا ایونت شما درحال برگزاری است، ممکن است حضور افراد زیاد در این رویداد شما را به وجد آورد. ولی باید درنظر داشته باشید که شلوغ بودن یک ایونت به تنهایی ملاک خوبی برای اطمینان از ایونت مارکتینگ خوب نیست!

  • نظرسنجی از افراد حاضر در ایونت

یکی از روش هایی که میتوانید از طریق آن به میزان رضایت مخاطبین و در نتیجه موفقیت ایونت مارکتینگ خود دست پیدا کنید، استفاده از نظرسنجی است. این نظرسنجی به شما نکات قوت و ضعفتان را تا حد زیادی یادآور میشود و همچنین بر اساس آن میتوانید درضد رضایت مخاطبین خود را تخمین بزنید.

  • رصد فضای مجازی

سعی کنید برای ایونت مارکتینگ خود مشخصه ای مانند هشتگ ایجاد کنید و با استفاده از آن در محیط مجازی اطلاعات ایونت خود را به اشتراک بگذارید. سپس از میزان صحبت ها و محتواهای گفته شده درباره ایونتتان و همچنین میزان به اشتراک گذاشتن آن تا حدودی از موفقیت رویداد برگزار شده اطلاع کسب کنید.

  • درصد حضور از تعداد ثبت نام کننده ها

چه میزان ثبت نام برای رویداد خود داشته اید؟ چه تعداد از ثبت نامی ها در ایونت شرکت کردند؟ بررسی این موارد میتواند نتایج خوبی را برای شما همراه داشته باشد. به طور مثال بررسی کنید که در چه زمان هایی میزان ثبت نام بیشتر بوده و در چه زمان هایی امکان حضور افراد در ایونت بیشتر میشود.

چرا ایونت مارکتینگ این قدر اهمیت دارد؟

بر اساس آمارها 31 درصد از شرکت های مختلف معتقدند برگزاری رویدادهای بازاریابی تنها راه موثر برای افزایش مشتری است. 87 درصد از مدیران شرکت ها به قدرت بینظیر ایونت مارکتینگ اعتقاد داشته و برای برگزاری این رویداد ها مداوم برنامه ریزی می کنند. 84 درصد از شرکت کنندگان در چنین رویدادهایی پس از شرکت در رویدادها، آگاهی و شناخت بهتری نسبت به برند پیدا کرده و رضایت بالایی از چنین رویدادهایی دارند.

دیگر اهمیت ایونت مارکتینگ

در این قسمت بخشی از ویژگی های ایونت مارکتینگ را مورد بررسی قرار می دهیم که بسیار حائز اهمیت هستند.شما می توانید در بحث ایونت مارکتینگ، تیزر تبلیغاتی های با کیفیت و هدفمند را در معرض نمایش قرار دهید.حال می تواند این تیزر تبلیغاتی ها در قالب موشن گرافیک باشد که از میزان جذابیت بالاتری هم برخوردار باشد.

این مسئله می تواند در بحث برندینگ شما در حوزه ی معرفی برند، محصولات، خدمات و… کمک بسزایی را در این حوزه به شما دهد و با استفاده از این موضوع مخاطبین خود را هم به سمت سایت خود اگر سوق دهید، میزان ترافیک سایت خود را هم افزایش دادید.

این مسئله از چند مزیت اساسی برخوردار است.اگر شما ترافیک سایت خود را بتوانید افزایش دهید، بر روی سئو سایت شما تاثیر بسزایی را خواهد گذاشت.این امر به شما کمک خواهد کرد که رتبه های خوبی را از موتور های جستجو مانند گوگل دریافت کنید.کاربران دنیای دیجیتال، اگر رتبه ی سایت شما ممتاز باشد، سایت در معرض دید خود می بینند و از مشتریان آنلاین بسیاری برخوردار خواهید شد.در این حوزه اگر نیاز به راهنمایی داشتید از مشاوره سئو رایگان رسانتو بهره ببرید.

سخن پایانی بحث ایونت مارکتینگ

ایونت مارکتینگ می تواند یک پاسخ باشد! هم برای شما و هم برای مشتریانتان! پاسخی برای شما که مشتریان هدفتان چه کسانی هستند و چگونه می توان با انها تعامل داشت و پاسخی برای مشتریانتان که شرکت و کمپانی محصول مورد علاقه شان کیست و چه فعالیت هایی دارد. 

در واقع این رویداد یک سرگرمی، یک روش برای آموزش مخاطبان یا راهی برای جمع کردن پول برای کمک به خیریه می تواند باشد اما در نهایت به گسترش کسب و کار و افزایش فروش شما کمک خواهد کرد.آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو در حوزه ی برگزاری و مدیریت ایونت ها سالیان سال است که با بهره گیری از افراد متخصص در این حوزه فعالیت میکند که شما می توانید در این حوزه و خدمات ویدیویی مانند ساخت موشن گرافیک با رسانتو همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *