رسانتو

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو
 1. Home
 2. »
 3. ایونت مارکتینگ
 4. »
 5. چگونه می‌توان با برگزاری وبینار، بدون دردسر از آموزش استفاده کرد؟

چگونه می‌توان با برگزاری وبینار، بدون دردسر از آموزش استفاده کرد؟

چگونه می‌توان با برگزاری وبینار، بدون دردسر از آموزش استفاده کرد؟

می‌خواهید از طریق وبینار یا شرکت در ایونت، در خانه بنشینید و از آموزش‌های مربیان در سراسر جهان استفاده کنید؟ با برگزاری وبینار آشنایی دارید و از آن استفاده کرده‌اید؟

وبینار یک رویداد آنلاین جذاب است که در آن یک نفر به عنوان سخنران یا گروهی از سخنرانان، اطلاعات موردنیاز را به مخاطبان خود ارائه می‌دهند. این نوع ارتباط، نه تنها از طریق ارتباط تصویری و صوتی است، بلکه امکان ارتباط از طریق متن، نظرسنجی و سایر ابزارهای تعامل با کاربران به صورت همزمان نیز وجود دارد. 

البته نوع امکانات ارائه شده به نوع پلتفرمی بستگی دارد که از آن استفاده می‌کنید و می‌تواند رایگان باشد یا باید از طرف برگزارکننده، هزینه پرداخت شود.ولی قسمت هیجان انگیز این کار این است که در واقع افراد از راه دور و نزدیک با هم ارتباط دارند و می‌توانند سر یک کلاس یا سخنرانی بنشینید! پس با رسانتو همراه باشید تا با این تکنولوژی به روز بیشتر آشنا شده و نحوه استفاده از آن را بدانید.

وبینار چیست و چه مزایایی دارد؟

برگزاری وبینارها در جلسات مختلف اتفاق می افتد، چرا که امکان برقراری ارتباطات و همکاری گروه‌ها را به صورت هم‌زمان فراهم می‌کند. همچنین با رسانه‌های سنتی همچون فیلم که ارتباط یک طرفه است، متفاوتند.وبینار از کلمه Web-based seminar گرفته شده است. اگر قصدبرگزاری ایونت  دارید، چه کلاس آموزشی باشد یا دوره، سمینار یا هر نوع رویداد آنلاین دیگری، می‌توانید تنها با استفاده از اینترنت و سایر نرم افزارها، با مخاطبان خود ارتباط داشته باشید. 

 

این ارتباط مانند کلاس‌ها و سمینارهای دنیای واقعی، کاملا دو طرفه بوده و با اعلام کردن زمان و آدرسی مشخص، افراد در آن شرکت می‌کنند.اگر می‌خواهید از اصطلاح فارسی وبینار استفاده کنید، دوره آنلاین، کلاس مجازی یا سمینار آنلاین، جایگزین‌های خوبی هستند.

مهم ترین مزایای وبینارها

 • وابسته به مکان خاصی نیستند. شما هر کجا که باشید حتی با گوشی همراه خود می‌توانید از وبینار استفاده کنید و از برگزاری وبینار لذت ببرید.
 • نیاز به رفت و آمد برای حضور در کلاس نیست. خبری از ترافیک و دردسرهای رسیدن به آن مکان وجود ندارد.
 • به وسایل فیزیکی کمتری جهت برگزاری نیاز دارد. مثلا پرژکتور، سالن، تجهیزات و … خاصی نیاز نیست و این باعث می‌شود هزینه‌های برگزاری کلاس کاهش یابد.
 • می‌توانید به ویدیوی ضبط شده دسترسی داشته باشید. امکان چت متنی وجود دارد و تنها با یک هندزفری می‌توانید سوالات خود را از مدرس بپرسید.
 • ابزاری رایگان برای بازاریابی است. تنها می‌توانید با برگزاری یک وبینار رایگان، محصول و خدمات خود را به صورت موثر به مخاطبانتان نشان دهید.
 • بدون واسطه و به صورت مستقیم با مخاطبانتان ارتباط برقرار کرده و با آن‌ها تعامل کنید.
 • هم‌زمان با چندین نفر به صورت آنلاین ارتباط برقرار کرده و ابهامات و سوالات موجود را برطرف کنید.
 • بدون نیاز به تجهیز کردن مکان، اقدام به برگزاری کلاس آموزشی کرده و از مزایای آن بهره ببرید.

برای کسب اطلاع درباره ی برگزاری ورکشاپ، می توانید به مقاله ی اختصاصی ورکشاپ چیست؟ مراجعه فرمایید

برگزاری وبینار ، وبینار رسانتو

برای استفاده وبینار به چه ابزاری نیاز است؟

برای برگزاری وبینار، یا استفاده از آن، به وسایل کمی نیاز است از جمله:

 • یک وسیله هوشمند نظیر موبایل، تبلت، دسکتاپ یا لپ تاپ
 • اینترنت
 • میکروفون، هدست یا هندزفری برای صحبت کردن
 • دوربین یا وبکم سیستم
 • آماده سازی اسلاید
 • آدرس اینترنتی
 • برنامه ریزی وبینار و استراتژی محتوا

اگر می خواهید وبینار برگزار کنید باید بدانید که

می‌خواهید ایونت برگزار کنید اما نمی‌دانید چگونه؟

با ما همراه باشید تا نقشه راه برگزاری وبینار را به شما آموزش دهیم. فرض کنید می‌خواهید اطلاعاتی را با گروهی از کاربران به صورت رو در رو به اشتراک بگذارید. مثلا محصولاتی را معرفی کنید، برند خود را به بقیه نشان دهید، مهارتی را آموزش دهید و … ابتدا باید محتوای آموزشی و متنی را که می‌خواهید ارائه دهید، آماده کنید. گروه مخاطبان خود را شناسایی کرده و با بازاریابی درست، کاربران خود را ثبت نام کنید.

پلتفرمی که می‌خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید. این پلتفرم می‌تواند ابزارهای رایگان گوگل، اسکایپ، اسکای‌روم و … باشد یا پلتفرم‌های داخلی و شرکتی که با پرداخت هزینه امکانات زیادی را در دسترس شما قرار می‌دهند. وقتی در آن پلتفرم برای برگزاری ایونت خود ثبت نام کردید، لینکی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن می‌توانید برای کاربران خود ارسال کنید.تعیین زمان و نحوه دسترسی می تواند برای کاربرانتان مفید باشد. 

اکنون شما به محیط وبینار دسترسی دارید و می توانید کاربران را مدیریت کنید. بسته به پلتفرمی که استفاده می‌کنید؛ امکانات متفاوتی در اختیار شما قرار داده می‌شود. نمایش تصویر مدرس، اسلایدها و صفحه تبادل نظرات از جمله چت، ویژگی مشترک همه نرم‌افزارها می باشد. حتی کاربران برای صحبت می‌توانند نوبت گرفته و در صورت تایید دسترسی، به آن‌ها اجازه صحبت داده و محیط تعاملی ایجاد کنید. فایل‌ها و فیلم‌های مورد نظر را برای دانلود می‌توانید در دسترس مخاطبانتان قرار دهید.

اگر می خواهید از وبینار استفاده کنید باید بدانید که

قصد شرکت در ایونتی را دارید؟

آگهی مربوط به شرکت در وبیناری را دیده‌اید و قصد شرکت در آن را دارید و نمی‌دانید چگونه شرکت کنید؟

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم نحوه استفاده شما از وبینار را توضیح دهیم.

شما برای شرکت در وبینار تنها با استفاده از لینکی که در اختیارتان قرار داده می‌شود، اقدام کنید. بسته به اینکه شرکت در وبینار رایگان است یا هزینه دارد، ثبت نام خود را تکمیل نموده و در زمان مشخص شده، وارد آدرس شوید. اکنون به کلاس مجازی خود دسترسی دارید و می‌توانید مدرس، دسترسی به مکان پیام‌ها داشته و حتی سوال بپرسید.بعضی از برنامه‌ها همچون گوگل، می‌تواند امکان دیدن هم کلاسی‌ها را در اختیار شما بگذارد. با هم تعامل کنید و از برگزاری وبینار بدون محدودیت مکانی، لذت ببرید.

برگزاری وبینار ، برگزاری وبینار رسانتو

استفاده از محتوای متنوع

یکی از مسائلی که در برگزاری وبینار بسیار حائز اهمیت است، نمایش محتوا های متنوع در حین برگزاری وبینار می باشد.این امر باعث افزایش بازخورد و تعامل بیشتر بین شرکت کننده های وبینار شما خواهد شد.از انواع محتوایی که می توان استفاده کرد، موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی ها می باشد.این نوع از محتوا به دلیل آنکه از خلاقیت بالا در تولید آن استفاده می شود، باعث جذابیت بصری بسیار بالا می شود.

 

استفاده از محتوای ویدیویی

تحقیقات نشانگر آن است که کاربران فضای دیجیتال که از اقشار مختلف جامعه هستند، بیشتر از آنکه علاقه به خوتندن مطلبی داشته باشند، علاقه به آن دارد که راجع به موضوع درخواستی خود ویدئویی را ببینند و اطلاعاتی را در بستر همان ویدئو دریافت کنند.پس با استناد به این موضوع و اهمیت وبینار هایی که برگزار می شود، برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر بر روی مخاطب خود می توانید از محتوا های ویدیویی مختلف استفاده کنید، از محبوبترین آن می توانیم به موشن گرافیک اشاره کنیم.

سخن پایانی بحث برگزاری وبینار

استفاده و شرکت در ایونت ها و وبینارها می‌تواند تجربه خوبی هم برای مدرس و هم مخاطب به وجود آورد. بهره‌گیری از تکنولوژی، دسترسی‌های آسان، عدم محدودیت زمانی و مکانی هم برای شرکت کردن و هم برای برگزار کننده می‌تواند بسیار سودمند باشد.شما می‌توانید در خانه خودتان، با داشتن لیوان چای در دستتان، وارد وبینار شده و از ارتباط با جامعه‌ای بزرگتر لذت ببرید.

 بعلاوه اینکه برای استفاده از این ایونت ها، نیاز به وسایل و تکنولوژی های خاصی نیست و به راحتی و بدون دردسر می‌توان از مزیت های برگزاری وبینار بهره برد.شما می توانید با استفاده از وبینار هایی آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو به هطلاعات ارزشمندی دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *